Ferrari-baas Binotto: het moet en zal beter in Formule 1
ROME (ANP) - Ferrari stelt alles in het werk om een herhaling van vorig seizoen in de Formule 1 te voorkomen. Dat zei teambaas Mattia Binotto vrijdag tijdens de teampresentatie voor het nieuwe seizoen. "Vorig jaar was zeker een hele grote teleurstelling. We weten dat we zo'n slecht resultaat niet kunnen herhalen. We weten dat we het op de een of andere manier beter moeten doen in 2021", aldus Binotto.
Ferrari eindigde vorig jaar op een teleurstellende zesde plaats in het constructeursklassement, op grote achterstand van de concurrentie. Charles Leclerc eindigde in de WK-stand als achtste en de inmiddels vertrokken Sebastian Vettel werd dertiende.
"Ik denk dat het echt een kwestie van mentaliteit is", vervolgde Binotto. "Teammentaliteit en coureursmentaliteit. Als teambaas ben ik me volledig bewust van de verantwoordelijkheid die ik heb om deel uit te maken van zo'n team. Ik voel geen druk, maar ik voel wel de verantwoordelijkheid."
Ferrari start komend seizoen met het jongste team sinds 1968. Leclerc is 23 jaar en nieuwkomer Carlos Sainz, overgekomen van McLaren, is 26 jaar.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
42 minuten geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
43 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
44 minuten geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
6 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
6 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
6 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.
7 uur geleden