'Fenomeen' Giakoumakis velt Vitesse namens VVV met 4 doelpunten
VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft Vitesse de eerste nederlaag van 2021 bezorgd. Of liever gezegd: Georgios Giakoumakis heeft Vitesse de eerste nederlaag dit jaar bezorgd, 4-1. De Griek scoorde maar liefst vier keer. Hij heeft er dit seizoen in de Eredivisie al 20 gemaakt. VVV is mede daardoor dit kalenderjaar nog zonder verlies. Vitesse houdt een achterstand van 3 punten op koploper Ajax.
Het was de tweede keer dat Giakoumakis in één wedstrijd dit seizoen vier doelpunten maakte. De enige die dat in deze eeuw ook presteerde was Luis Suárez bij Ajax.
VVV's 'tweede' Griek Christos Donis kreeg na ongeveer een kwartier de eerste goede kans, maar zag doelman Remko Pasveer goed ingrijpen. Amper een minuut later was het echter wel raak voor de formatie van trainer Hans de Koning. Giakoumakis kopte binnen na een hoekschop van de Fransman Zinédine Machach. Dat hij ook kan verdedigen liet de Griek even later zien, toen hij een inzet van Matúš Bero voor zijn eigen doellijn weghaalde.
Verdere scoreverloop
In de 28e minuut deed Giakoumakis weer zijn 'gewone' werk en maakte hij, opnieuw met het hoofd, de 2-0. Ook nu was Machach verantwoordelijk voor de assist. Voor Giakoumakis was het daarmee nog niet gedaan wat de eerste helft betrof. Met een prachtige bal over Pasveer heen zorgde hij voor de ruststand van 3-0.
Een kwartier na rust kwam Vitesse terug. Armando Broja scoorde na voorbereidend werk van Loïs Openda. Het doelpunt kwam niet uit de lucht vallen. Kort eerder had Oussama Tannane al twee keer de lat geraakt. Het werd zowaar even spannend, maar VVV ontkwam aan de druk en zag Giakoumakis zo'n 10 minuten voor tijd weer scoren met het hoofd. De Griek mocht daarna van De Koning naar de kant.
Ajax kan donderdag in de wedstrijd tegen Willem II verder uitlopen op Vitesse. PSV, dat dinsdag won bij Emmen, heeft vooralsnog 1 punt achterstand op de Amsterdammers.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
46 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
54 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
11 uur geleden