Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Fenomeen' Giakoumakis velt Vitesse namens VVV met 4 doelpunten

'Fenomeen' Giakoumakis velt Vitesse namens VVV met 4 doelpunten

VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft Vitesse de eerste nederlaag van 2021 bezorgd. Of liever gezegd: Georgios Giakoumakis heeft Vitesse de eerste nederlaag dit jaar bezorgd, 4-1. De Griek scoorde maar liefst vier keer. Hij heeft er dit seizoen in de Eredivisie al 20 gemaakt. VVV is mede daardoor dit kalenderjaar nog zonder verlies. Vitesse houdt een achterstand van 3 punten op koploper Ajax.

Het was de tweede keer dat Giakoumakis in één wedstrijd dit seizoen vier doelpunten maakte. De enige die dat in deze eeuw ook presteerde was Luis Suárez bij Ajax.

VVV's 'tweede' Griek Christos Donis kreeg na ongeveer een kwartier de eerste goede kans, maar zag doelman Remko Pasveer goed ingrijpen. Amper een minuut later was het echter wel raak voor de formatie van trainer Hans de Koning. Giakoumakis kopte binnen na een hoekschop van de Fransman Zinédine Machach. Dat hij ook kan verdedigen liet de Griek even later zien, toen hij een inzet van Matúš Bero voor zijn eigen doellijn weghaalde.

Verdere scoreverloop

In de 28e minuut deed Giakoumakis weer zijn 'gewone' werk en maakte hij, opnieuw met het hoofd, de 2-0. Ook nu was Machach verantwoordelijk voor de assist. Voor Giakoumakis was het daarmee nog niet gedaan wat de eerste helft betrof. Met een prachtige bal over Pasveer heen zorgde hij voor de ruststand van 3-0.

Een kwartier na rust kwam Vitesse terug. Armando Broja scoorde na voorbereidend werk van Loïs Openda. Het doelpunt kwam niet uit de lucht vallen. Kort eerder had Oussama Tannane al twee keer de lat geraakt. Het werd zowaar even spannend, maar VVV ontkwam aan de druk en zag Giakoumakis zo'n 10 minuten voor tijd weer scoren met het hoofd. De Griek mocht daarna van De Koning naar de kant.

Ajax kan donderdag in de wedstrijd tegen Willem II verder uitlopen op Vitesse. PSV, dat dinsdag won bij Emmen, heeft vooralsnog 1 punt achterstand op de Amsterdammers.

Meer uit Voetbal

Trainer Alonso snapt teleurstelling bij fans van Real Madrid

MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."

7 uur geleden
Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

16 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

18 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

18 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

20 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

20 uur geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

21 uur geleden