Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Fenomeen' Giakoumakis velt Vitesse namens VVV met 4 doelpunten

'Fenomeen' Giakoumakis velt Vitesse namens VVV met 4 doelpunten

VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft Vitesse de eerste nederlaag van 2021 bezorgd. Of liever gezegd: Georgios Giakoumakis heeft Vitesse de eerste nederlaag dit jaar bezorgd, 4-1. De Griek scoorde maar liefst vier keer. Hij heeft er dit seizoen in de Eredivisie al 20 gemaakt. VVV is mede daardoor dit kalenderjaar nog zonder verlies. Vitesse houdt een achterstand van 3 punten op koploper Ajax.

Het was de tweede keer dat Giakoumakis in één wedstrijd dit seizoen vier doelpunten maakte. De enige die dat in deze eeuw ook presteerde was Luis Suárez bij Ajax.

VVV's 'tweede' Griek Christos Donis kreeg na ongeveer een kwartier de eerste goede kans, maar zag doelman Remko Pasveer goed ingrijpen. Amper een minuut later was het echter wel raak voor de formatie van trainer Hans de Koning. Giakoumakis kopte binnen na een hoekschop van de Fransman Zinédine Machach. Dat hij ook kan verdedigen liet de Griek even later zien, toen hij een inzet van Matúš Bero voor zijn eigen doellijn weghaalde.

Verdere scoreverloop

In de 28e minuut deed Giakoumakis weer zijn 'gewone' werk en maakte hij, opnieuw met het hoofd, de 2-0. Ook nu was Machach verantwoordelijk voor de assist. Voor Giakoumakis was het daarmee nog niet gedaan wat de eerste helft betrof. Met een prachtige bal over Pasveer heen zorgde hij voor de ruststand van 3-0.

Een kwartier na rust kwam Vitesse terug. Armando Broja scoorde na voorbereidend werk van Loïs Openda. Het doelpunt kwam niet uit de lucht vallen. Kort eerder had Oussama Tannane al twee keer de lat geraakt. Het werd zowaar even spannend, maar VVV ontkwam aan de druk en zag Giakoumakis zo'n 10 minuten voor tijd weer scoren met het hoofd. De Griek mocht daarna van De Koning naar de kant.

Ajax kan donderdag in de wedstrijd tegen Willem II verder uitlopen op Vitesse. PSV, dat dinsdag won bij Emmen, heeft vooralsnog 1 punt achterstand op de Amsterdammers.

Meer uit Voetbal

Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

3 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

4 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

5 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

5 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

6 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

8 uur geleden
Timber met Arsenal mee naar Boedapest voor finale tegen PSG

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.

9 uur geleden