Fenerbahçe voorkomt vlak voor tijd blamage
ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft bij de hervatting van de Turkse voetbalcompetitie een blamage ternauwernood kunnen voorkomen. De 19-voudig kampioen won in eigen stadion met tien man met 2-1 van hekkensluiter Kayserispor.
Drie minuten voor tijd keek de Turkse topclub nog tegen een achterstand aan. Vedat Muriqi benutte in de 87e minuut een na hands gegeven strafschop en een minuut later schoot Luiz Gustavo van afstand raak met links.
De thuisploeg speelde bijna de hele wedstrijd met een man minder. Middenvelder Ozan Tufan kreeg al na een kwartier rood. Ferdi Kadioglu werd bij Fenerbahçe, dat na de zwaarbevochten zege aansluiting houdt met de subtop, na ruim een uur gewisseld en bij de bezoekende ploeg deed Ben Rienstra de hele wedstrijd mee.
Koploper Trabzonspor bleef op koers door de uitwedstrijd tegen Göztepe met 3-1 te winnen. Trabzon speelde de hele tweede helft met tien man omdat Guilherme vlak voor rust zijn tweede gele kaart kreeg.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden