Fenerbahçe voorkomt vlak voor tijd blamage
ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft bij de hervatting van de Turkse voetbalcompetitie een blamage ternauwernood kunnen voorkomen. De 19-voudig kampioen won in eigen stadion met tien man met 2-1 van hekkensluiter Kayserispor.
Drie minuten voor tijd keek de Turkse topclub nog tegen een achterstand aan. Vedat Muriqi benutte in de 87e minuut een na hands gegeven strafschop en een minuut later schoot Luiz Gustavo van afstand raak met links.
De thuisploeg speelde bijna de hele wedstrijd met een man minder. Middenvelder Ozan Tufan kreeg al na een kwartier rood. Ferdi Kadioglu werd bij Fenerbahçe, dat na de zwaarbevochten zege aansluiting houdt met de subtop, na ruim een uur gewisseld en bij de bezoekende ploeg deed Ben Rienstra de hele wedstrijd mee.
Koploper Trabzonspor bleef op koers door de uitwedstrijd tegen Göztepe met 3-1 te winnen. Trabzon speelde de hele tweede helft met tien man omdat Guilherme vlak voor rust zijn tweede gele kaart kreeg.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
2 uur geledenGÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
3 uur geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
8 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
18 uur geleden