Fenerbahçe verliest bij Olympiakos, Oosterwolde geblesseerd eraf
ATHENE (ANP) - Olympiakos heeft de eerste wedstrijd in de kwartfinale tegen Fenerbahçe in de Conference League met 3-2 gewonnen. De Turkse club zal desondanks kansen zien voor de return, omdat het terug is gekomen van een 3-0-achterstand. Voormalig Twente-speler Jayden Oosterwolde viel in de eerste helft geblesseerd uit.
De Griekse ploeg kwam al vroeg op voorsprong via Kostas Fortounis en Stevan Jovetic maakte er 2-0 van. Fenerbahçe-coach Ismail Kartal moest vervolgens Oosterwolde wisselen, die na een duel met Giorgios Masouras geblesseerd raakte, waarschijnlijk aan zijn knie. Voormalig NEC-speler Ferdi Kadioglu kwam voor hem.
Olympiakos kwam in de tweede helft via Chiquinho op 3-0, maar verspeelde een groot deel van die voorsprong weer. Voormalig Ajacied Dusan Tadic kon uit een strafschop 3-1 maken. Irfan Kahvec bepaalde de eindstand op 3-2. De return is volgende week in Istanbul.
De eerste wedstrijd tussen Viktoria Plzen uit Tsjechië en het Italiaanse Fiorentina eindigde in 0-0.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
12 minuten geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
14 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
3 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
5 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
13 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
13 uur geleden