
Fenerbahçe verliest bij Olympiakos, Oosterwolde geblesseerd eraf
ATHENE (ANP) - Olympiakos heeft de eerste wedstrijd in de kwartfinale tegen Fenerbahçe in de Conference League met 3-2 gewonnen. De Turkse club zal desondanks kansen zien voor de return, omdat het terug is gekomen van een 3-0-achterstand. Voormalig Twente-speler Jayden Oosterwolde viel in de eerste helft geblesseerd uit.
De Griekse ploeg kwam al vroeg op voorsprong via Kostas Fortounis en Stevan Jovetic maakte er 2-0 van. Fenerbahçe-coach Ismail Kartal moest vervolgens Oosterwolde wisselen, die na een duel met Giorgios Masouras geblesseerd raakte, waarschijnlijk aan zijn knie. Voormalig NEC-speler Ferdi Kadioglu kwam voor hem.
Olympiakos kwam in de tweede helft via Chiquinho op 3-0, maar verspeelde een groot deel van die voorsprong weer. Voormalig Ajacied Dusan Tadic kon uit een strafschop 3-1 maken. Irfan Kahvec bepaalde de eindstand op 3-2. De return is volgende week in Istanbul.
De eerste wedstrijd tussen Viktoria Plzen uit Tsjechië en het Italiaanse Fiorentina eindigde in 0-0.
Meer uit Voetbal
WROCLAW (ANP) - Chelsea heeft als eerste club in de geschiedenis alle vier de Europese bekers gewonnen. De ploeg uit Londen was in het Poolse Wroclaw in de finale van de Conference League met 4-1 te sterk voor Real Betis uit Sevilla.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is met zeven spelers begonnen aan de voorbereiding op de eerste twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Finland en Malta. Nathan Aké, Jeremie Frimpong, Jorrel Hato, Noa Lang, Donyell Malen, Nick Olij en Wout Weghorst trainen met twaalf internationals van Jong Oranje, die over twee weken aan het EK in Slowakije deelnemen.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Trainer Joran Pot vervolgt zijn carrière bij de KNVB. De 36-jarige coach, die na een succesvolle periode onlangs stopte bij de voetbalsters van FC Twente, krijgt per 1 juli de verantwoordelijkheid voor Oranje Onder 16 en wordt assistent bij Onder 18.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II mist verdediger Jens Mathijsen donderdag in het uitduel met Telstar in de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De zoon van oud-voetballer Joris Mathijsen scoorde zaterdag nog in de halve finale tegen FC Dordrecht, maar viel uit en had woensdag nog lichte klachten. Interim-trainer Kristof Aelbrecht heeft wel hoop dat de 17-jarige Mathijsen zondag in het thuisduel met Telstar mee kan doen.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Bij PSV zijn na de tuberculosebesmetting van spits Lucas Pérez definitief geen andere spelers en stafleden besmet geraakt. Dat meldt de landskampioen na afronding van het onderzoek door de GGD. Die nam de laatste tests af na de laatste speelronde in de Eredivisie eerder deze maand.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - Gabriël Reiziger, de zoon van oud-international Michael Reiziger, heeft bij PEC Zwolle zijn eerste profcontract getekend. De 19-jarige aanvallende middenvelder werd afgelopen seizoen met vijftien treffers topscorer van de Onder 21 van PEC. Ook zat Reiziger al meerdere keren bij de selectie van het eerste elftal, zonder in actie te komen.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Keeper Hobie Verhulst (32) heeft voor een clubrecord gezorgd door zijn zesde contract bij AZ te tekenen. De derde doelman van de club ligt door de nieuwe verlenging tot en met 2028 vast in Alkmaar.
13 uur geleden