Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Felyx zet deelscooters vanaf 21.00 uur uit vanwege rellen

Felyx zet deelscooters vanaf 21.00 uur uit vanwege rellen

EINDHOVEN (ANP) - Elektrische deelscooterdienst Felyx zet al zijn 3000 scooters in Nederland vanaf 21.00 uur uit vanwege de rellen. De scooters zijn dan niet meer te gebruiken tot de volgende ochtend 06.00 uur. Ook is het even niet meer mogelijk om ritten te beëindigen in bepaalde risicogebieden, bijvoorbeeld de Haagse Schilderswijk. De Felyx-parkeerpunten daar zijn tijdelijk uitgeschakeld.

Met de maatregelen wil Felyx voorkomen dat relschoppers gebruik maken van de scooters, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad. Hierdoor wordt het ook minder waarschijnlijk dat relschoppers bijvoorbeeld met scooters gaan gooien.

Deze week is er al een van de voertuigen van Felyx beschadigd geraakt als gevolg van de rellen. Maar volgens de zegsman valt de schade eigenlijk nog mee. Rond jaarwisselingen gebeurt het ook wel eens dat scooters beschadigd raken.

Meer uit Binnenland

Trainer verdacht van verleiden jongens was eerder zedenverdachte

HAARLEM (ANP) - De 24-jarige voetbaltrainer Stijn P., die terechtstaat voor het verleiden van minderjarige pupillen tot het maken van seksueel getinte foto's en voorstelde om af te spreken voor seks, was eerder verdachte in een zedenzaak. Hij zou, toen hij actief was bij een voetbalclub, in 2019 een minderjarige jongen hebben gevraagd om seksuele handelingen in ruil voor vuurwerk. Een ander zou hij hebben gevraagd om een foto van diens geslachtsdeel. De zaak werd uiteindelijk geseponeerd wegens gebrek aan bewijs.

18 minuten geleden
Zaak explosie Tarwekamp mogelijk medio 2026 inhoudelijk behandeld

DEN HAAG (ANP) - De strafzaak over de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag wordt waarschijnlijk medio volgend jaar inhoudelijk behandeld. "Voor de zomer zou mooi zijn", zei de voorzitter van de rechtbank Den Haag donderdag tijdens de derde voorbereidende zitting. Er was opnieuw veel belangstelling van nabestaanden en andere slachtoffers.

1 uur geleden
Politie onderzoekt tips over overleden meisje uit Abcoude

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft meerdere tips binnengekregen over het meisje uit Abcoude dat in de nacht van dinsdag op woensdag dood werd aangetroffen langs een berm in Duivendrecht. Deze worden allemaal op bruikbaarheid onderzocht, laat een woordvoerder weten. Om hoeveel tips het precies gaat, heeft hij niet direct paraat.

1 uur geleden
OM: ontvoering kinderen in Dalfsen was goed voorbereid

ZWOLLE (ANP) - De ontvoering van twee kinderen van 6 en 11 jaar oud in Dalfsen in maart door hun biologische ouders was goed voorbereid. De verdachten wisten het geheime adres van het pleeggezin te achterhalen, dwongen de kinderen tijdens de ontvoering vermommingen te dragen en wisselden onderweg van auto.

1 uur geleden
Drukte komt op gang op tweede dag SAIL

AMSTERDAM (ANP) - Op de tweede dag van SAIL in Amsterdam zijn alweer flink wat mensen op de been. De bezoekers lopen over de kades langs de vele schepen die liggen aangemeerd. Het nautische evenement begon donderdag met onder meer de vlootschouw van varend erfgoed, een optocht met ongeveer honderd historische schepen.

2 uur geleden
Dit jaar al 497 wolvenaanvallen op vee, fors meer dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Het aantal aanvallen van wolven op schapen en ander vee neemt opnieuw toe. In de eerste zes maanden van 2025 zijn 497 aanvallen op dieren geregistreerd, tegen 360 in diezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie handelt voor de provincies wolvenzaken af.

2 uur geleden
Eerste dag SAIL sluit af met lichtshow op het water

AMSTERDAM (ANP) - Met een lichtshow op het water is de eerste dag van SAIL Amsterdam tot een einde gekomen. Rond 22.30 uur begon Waves of Light rond de A'DAM Toren, een 750 seconden durende show met licht, vuurwerkelementen en beelden.

9 uur geleden