Felyx komt in handen van Spaans deelscooterbedrijf
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse deelscooterbedrijf Felyx komt in handen van de Spaanse branchegenoot Cooltra. Door de krachtenbundeling ontstaat volgens de partijen de grootste aanbieder van elektrische deelscooters in Europa. Felyx blijft wel onder de eigen naam actief in steden waar de scooters van het bedrijf nu al rondrijden.
Felyx is in 2017 opgericht in Amsterdam. Inmiddels heeft het bedrijf 6000 volledig elektrische voertuigen verspreid over 21 steden in Nederland en België. Cooltra is onder meer actief in Spanje, Italië en Portugal. Samen bestrijken de twee partijen straks meer dan dertig steden in verschillende Europese landen. Hun gezamenlijke vloot bedraagt 28.000 voertuigen. Hoeveel geld met de deal is gemoeid, willen de partijen niet naar buiten brengen.
Volgens een woordvoerder van Felyx zijn de bedrijven samen beter in staat om tegenvallers op te vangen. Het Nederlandse bedrijf kreeg afgelopen jaar twee tegenslagen te verduren, legt de zegsman uit na eerdere berichtgeving door Het Financieele Dagblad. De eerste is de invoering van de helmplicht in januari vorig jaar. Dat is volgens Felyx voor de hele deelscootermarkt een domper.
Daarbovenop komt voor Felyx het verlies van zijn vergunning om deelscooters aan te mogen bieden in Amsterdam. Op dit moment is Felyx nog een van de bedrijven die in Amsterdam zijn scooters mag aanbieden. Maar het bedrijf moet begin april uit de stad verdwijnen, omdat concurrenten Check en GO Sharing er vergunningen hebben gekregen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
9 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
11 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
12 uur geleden