Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Felle betogingen tegen lockdown in Australie

Felle betogingen tegen lockdown in Australie

SYDNEY/MELBOURNE/BRISBANE (ANP) - In verscheidene Australische steden is fel betoogd tegen de lockdown. In de grootste stad van het land protesteerden duizenden mensen in Sydney tegen coronamaatregelen en er waren botsingen met de politie. De betogers droegen geen mondkapjes en minister David Elliott van Politiezaken in de deelstaat New South Wales heeft aangekondigd een speciale opsporingseenheid op te zetten om met behulp van camerabeelden de betogers te identificeren en te vervolgen wegens het het schenden van de maatregelen.

Hij zei zo naar schatting 3500 betogers te achterhalen. Zaterdag zijn bij botsingen tussen betogers en de oproerpolitie volgens Elliott 57 arrestaties verricht en meerdere agenten gewond geraakt.

In Sydney is er al vijf weken een lockdown en die zou tot in oktober kunnen gelden, omdat het aantal coronabesmettingen er vooral in het westen en zuidwesten van de metropool volgens de autoriteiten onrustbarend stijgt. In de deelstaat New South Wales wonen meer dan 8 miljoen mensen en er zijn nu 2000 besmettingen geregistreerd, waarvan 163 op zaterdag. In Australië, waar het nu winter is, komt ondertussen de vaccinatiecampagne nog maar nauwelijks op gang en slechts 12,4 procent van de bevolking is volledig gevaccineerd.

In Melbourne en Adelaide zijn ook weer lockdowns afgekondigd en gingen betogers zaterdagmiddag de straat op. In Brisbane, waar geen lockdown is afgekondigd, werd ook tegen het coronabeleid gedemonstreerd. Mensen riepen om vrijheid en droegen spandoeken waarop stond dat het land moet ontwaken en dat de regering gevaarlijker is dan Covid.

Meer uit Buitenland

Franse studenten willen universiteiten en scholen blokkeren

PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.

59 minuten geleden
Iraanse onderhandelaars in Doha voor vredesoverleg

DOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Duitsland maakt zich op voor massale jongerenprotesten

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.

1 uur geleden
Poolse president houdt crisisgesprekken over Constitutioneel Hof

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.

2 uur geleden
Franse politie voert preventieve controles uit in hoofdstad

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.

3 uur geleden
Lufthansa-medewerker overleden na elektrocutie in zwembad hotel

BENGALURU (ANP) - Twee mensen zijn overleden nadat zij werden geëlektrocuteerd in het zwembad van een vijfsterrenhotel in India. Dat meldden Indiase media. Een van de slachtoffers zou een bemanningslid van Lufthansa zijn.

6 uur geleden
Poolse president in confrontatie met rechters bij gerechtshof

WARSCHAU (ANP) - De Poolse president Karol Nawrocki is in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het Constitutioneel Hof in Warschau gegaan. Op beelden van onder meer het Poolse persbureau PAP is te zien hoe hij zich een weg door demonstranten buiten het gebouw baant.

8 uur geleden