Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Felle betogingen tegen lockdown in Australie

Felle betogingen tegen lockdown in Australie

SYDNEY/MELBOURNE/BRISBANE (ANP) - In verscheidene Australische steden is fel betoogd tegen de lockdown. In de grootste stad van het land protesteerden duizenden mensen in Sydney tegen coronamaatregelen en er waren botsingen met de politie. De betogers droegen geen mondkapjes en minister David Elliott van Politiezaken in de deelstaat New South Wales heeft aangekondigd een speciale opsporingseenheid op te zetten om met behulp van camerabeelden de betogers te identificeren en te vervolgen wegens het het schenden van de maatregelen.

Hij zei zo naar schatting 3500 betogers te achterhalen. Zaterdag zijn bij botsingen tussen betogers en de oproerpolitie volgens Elliott 57 arrestaties verricht en meerdere agenten gewond geraakt.

In Sydney is er al vijf weken een lockdown en die zou tot in oktober kunnen gelden, omdat het aantal coronabesmettingen er vooral in het westen en zuidwesten van de metropool volgens de autoriteiten onrustbarend stijgt. In de deelstaat New South Wales wonen meer dan 8 miljoen mensen en er zijn nu 2000 besmettingen geregistreerd, waarvan 163 op zaterdag. In Australië, waar het nu winter is, komt ondertussen de vaccinatiecampagne nog maar nauwelijks op gang en slechts 12,4 procent van de bevolking is volledig gevaccineerd.

In Melbourne en Adelaide zijn ook weer lockdowns afgekondigd en gingen betogers zaterdagmiddag de straat op. In Brisbane, waar geen lockdown is afgekondigd, werd ook tegen het coronabeleid gedemonstreerd. Mensen riepen om vrijheid en droegen spandoeken waarop stond dat het land moet ontwaken en dat de regering gevaarlijker is dan Covid.

Meer uit Buitenland

EU: sancties tegen Rusland met een jaar verlengd

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie zijn donderdag overeengekomen om de sancties tegen Rusland vanwege de oorlog tegen Oekraïne met nog eens twaalf maanden te verlengen. Dat meldt een woordvoerder van de voorzitter van de Europese Raad.

1 uur geleden
Zelensky: oorlog voor de winter beëindigen door diplomatie

KYIV (ANP) - Oekraïne wil de oorlog voor de winter beëindigen door middel van diplomatie en door druk op Rusland uit te oefenen. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gemeld op Telegram.

1 uur geleden
Cuba presenteert lijst maatregelen voor hervormen economie

HAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse premier Manuel Marrero heeft ingrijpende maatregelen gepresenteerd voor het hervormen van de Cubaanse economie. Die werden aangekondigd nadat de Verenigde Staten het land onder druk zetten door sancties op te leggen.

4 uur geleden
Iran: alle schepen krijgen snel vergunning voor Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt te werken aan snelle vergunningen voor alle schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Die belangrijke zeestraat is volgens afspraken met de Verenigde Staten weer geopend, maar Iran adviseert schepen om zich te houden aan het tijdslot en de route die ze krijgen toegewezen van de Iraanse autoriteiten.

5 uur geleden
Iraanse opperste leider Khamenei was eigenlijk tegen deal met VS

TEHERAN (ANP) - Hoewel de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei de overeenkomst met de Verenigde Staten heeft goedgekeurd, zegt hij dat hij eigenlijk "een andere mening" had. De ayatollah stelt in een verklaring alleen te hebben ingestemd omdat president Masoud Pezeshkian en andere leden van de nationale veiligheidsraad expliciet de verantwoordelijkheid voor de deal op zich hebben genomen, meldt Al Jazeera.

6 uur geleden
Bondgenoten Oekraïne steken 1 miljard dollar extra in wapens VS

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt nog eens 1 miljard dollar aan Amerikaanse wapens, zegt de Oekraïense defensieminister Mychailo Fedorov. Ook kan Oekraïne volgens NAVO-topman Mark Rutte extra artilleriegranaten voor de langere afstand, drones en luchtafweerraketten tegemoetzien.

7 uur geleden
Hongaarse premier Magyar belooft andere samenwerking op EU-toppen

BRUSSEL (ANP) - In zijn eerste optreden op een EU-top heeft de Hongaarse premier Péter Magyar gezegd dat hij zijn land op een andere manier zal vertegenwoordigen dan zijn voorganger Viktor Orbán. Hij sluit niet uit dat hij nooit meer een veto zal uitspreken, zoals Orbán regelmatig deed. Maar als Magyar dat doet, is dat ter verdediging van Hongaarse belangen, zei de nieuwe premier.

7 uur geleden