Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Felle betogingen tegen lockdown in Australie

Felle betogingen tegen lockdown in Australie

SYDNEY/MELBOURNE/BRISBANE (ANP) - In verscheidene Australische steden is fel betoogd tegen de lockdown. In de grootste stad van het land protesteerden duizenden mensen in Sydney tegen coronamaatregelen en er waren botsingen met de politie. De betogers droegen geen mondkapjes en minister David Elliott van Politiezaken in de deelstaat New South Wales heeft aangekondigd een speciale opsporingseenheid op te zetten om met behulp van camerabeelden de betogers te identificeren en te vervolgen wegens het het schenden van de maatregelen.

Hij zei zo naar schatting 3500 betogers te achterhalen. Zaterdag zijn bij botsingen tussen betogers en de oproerpolitie volgens Elliott 57 arrestaties verricht en meerdere agenten gewond geraakt.

In Sydney is er al vijf weken een lockdown en die zou tot in oktober kunnen gelden, omdat het aantal coronabesmettingen er vooral in het westen en zuidwesten van de metropool volgens de autoriteiten onrustbarend stijgt. In de deelstaat New South Wales wonen meer dan 8 miljoen mensen en er zijn nu 2000 besmettingen geregistreerd, waarvan 163 op zaterdag. In Australië, waar het nu winter is, komt ondertussen de vaccinatiecampagne nog maar nauwelijks op gang en slechts 12,4 procent van de bevolking is volledig gevaccineerd.

In Melbourne en Adelaide zijn ook weer lockdowns afgekondigd en gingen betogers zaterdagmiddag de straat op. In Brisbane, waar geen lockdown is afgekondigd, werd ook tegen het coronabeleid gedemonstreerd. Mensen riepen om vrijheid en droegen spandoeken waarop stond dat het land moet ontwaken en dat de regering gevaarlijker is dan Covid.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Belarus moet signaalversterkers voor drones verwijderen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky geeft Belarus, een bondgenoot van Rusland, een week de tijd om zijn signaalversterkers in de buurt van de Oekraïense grens weg te halen. Volgens Zelensky gebruikt het buurland die apparatuur om Rusland te helpen bij het uitvoeren van aanvallen op doelwitten in zijn land. "Als ze de apparatuur niet weghalen, dan doen we het zelf."

2 uur geleden
Dode bij treinongeluk boven Londen was de machinist

BEDFORD (ANP) - Het dodelijke slachtoffer bij het treinongeluk bij het Britse Bedford op vrijdag blijkt de machinist te zijn van een van de twee treinen die op elkaar botsten. Dat heeft de Britse vakbond voor de transportsector, RMT, bevestigd tegen de Britse zender Sky News.

2 uur geleden
Trump toont Qatarese 747 die onderdeel Air Force One-vloot wordt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op een luchtmachtbasis in de staat Maryland een speciaal voor hem gemodificeerde Boeing 747 bekeken. Het toestel, een geschenk van Qatar, zal deel uitmaken van de presidentiële vloot Air Force One.

2 uur geleden
Dode bij treinongeluk boven Londen

BEDFORD (ANP) - Bij een treinongeluk bij het Britse Bedford is één dode gevallen. Dat meldt de verkeerspolitie in een statement. Twee treinen botsten vrijdag op elkaar ten noorden van Londen. Meerdere andere mensen raakten gewond.

5 uur geleden
Twee treinen botsen op elkaar ten noorden van Londen

BEDFORD (ANP) - Nabij het Britse Bedford, ten noorden van Londen, zijn twee treinen op elkaar gebotst. Dat meldt onder meer de Britse transportpolitie. Volgens de eerste berichten zouden enkele inzittenden ernstige verwondingen hebben opgelopen, schrijft The Telegraph op basis van een getuige.

7 uur geleden
Polen ontneemt Zelensky onderscheiding om diplomatieke rel

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki ontneemt zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky de Orde van de Witte Adelaar, de hoogste civiele onderscheiding in Polen. Nawrocki had eerder al die intentie aangekondigd, nadat Polen en Oekraïne verzeild waren geraakt in een diplomatieke rel over een in Polen omstreden Oekraïense legereenheid.

7 uur geleden
Washington Post: Israël gevaar voor bestand volgens rapport VS

WASHINGTON (ANP) - Volgens een Amerikaans inlichtingenrapport kan Israël het gesloten bestand tussen Iran en de Verenigde Staten in gevaar brengen, meldt The Washington Post. De Amerikaanse krant concludeert op basis van het rapport dat premier Benjamin Netanyahu in zijn eigen land onder druk staat om de oorlog voort te zetten en dat dit zijn relatie met de VS op het spel zet.

9 uur geleden