Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Felle betogingen tegen lockdown in Australie

Felle betogingen tegen lockdown in Australie

SYDNEY/MELBOURNE/BRISBANE (ANP) - In verscheidene Australische steden is fel betoogd tegen de lockdown. In de grootste stad van het land protesteerden duizenden mensen in Sydney tegen coronamaatregelen en er waren botsingen met de politie. De betogers droegen geen mondkapjes en minister David Elliott van Politiezaken in de deelstaat New South Wales heeft aangekondigd een speciale opsporingseenheid op te zetten om met behulp van camerabeelden de betogers te identificeren en te vervolgen wegens het het schenden van de maatregelen.

Hij zei zo naar schatting 3500 betogers te achterhalen. Zaterdag zijn bij botsingen tussen betogers en de oproerpolitie volgens Elliott 57 arrestaties verricht en meerdere agenten gewond geraakt.

In Sydney is er al vijf weken een lockdown en die zou tot in oktober kunnen gelden, omdat het aantal coronabesmettingen er vooral in het westen en zuidwesten van de metropool volgens de autoriteiten onrustbarend stijgt. In de deelstaat New South Wales wonen meer dan 8 miljoen mensen en er zijn nu 2000 besmettingen geregistreerd, waarvan 163 op zaterdag. In Australië, waar het nu winter is, komt ondertussen de vaccinatiecampagne nog maar nauwelijks op gang en slechts 12,4 procent van de bevolking is volledig gevaccineerd.

In Melbourne en Adelaide zijn ook weer lockdowns afgekondigd en gingen betogers zaterdagmiddag de straat op. In Brisbane, waar geen lockdown is afgekondigd, werd ook tegen het coronabeleid gedemonstreerd. Mensen riepen om vrijheid en droegen spandoeken waarop stond dat het land moet ontwaken en dat de regering gevaarlijker is dan Covid.

Meer uit Buitenland

EU nodigt bondgenoten uit voor overleg buitenlandministers

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van de Europese Unie hebben bondgenoten gevraagd aan te schuiven bij het overleg waarmee ze traditioneel aan het politieke jaar beginnen. In ieder geval het Verenigd Koninkrijk, Canada en Noorwegen zijn volgens Brusselse bronnen uitgenodigd.

23 minuten geleden
Miley Cyrus: Dolly Parton blijft 'engel aan mijn zijde'

MALIBU (ANP) - De Amerikaanse zangeres en actrice Miley Cyrus heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van countryzangeres Dolly Parton. De Amerikaanse overleed dinsdag op 80-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker. De 33-jarige Cyrus was de peetdochter van Parton.

1 uur geleden
Dodental Nepal opgelopen tot boven 150

KATHMANDU (ANP) - Het dodental als gevolg van de overstromingen in Nepal is opgelopen tot zeker 157. Dat meldt de BBC op gezag van de Nepalese politie, na een update van de dienst op X. Eerder werd nog gesproken van circa honderd doden. Nog honderden mensen, onder wie veel toeristen, worden vermist. Mogelijk is ook een Nederlander vermist, al is dat nog niet bevestigd.

1 uur geleden
Canadese premier Carney komt als eregast naar Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - De Canadese premier Mark Carney komt als eregast naar het Europees Parlement als de voorzitter van de Europese Commissie daar een belangrijke toespraak houdt. Hij spreekt zelf ook de europarlementariërs toe, meldt parlementsvoorzitter Roberta Metsola op X. Carney is momenteel verwikkeld in een handelsstrijd met de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
ABC News: bij Leipzig gevonden bomdrone lijkt Russisch

WASHINGTON (ANP) - De drone met springlading die eerder deze maand werd aangetroffen op de luchthaven van Leipzig vertoont kenmerken van drones die Rusland gebruikt. Dat meldt het Amerikaanse ABC News op gezag van een anonieme bron binnen de Amerikaanse inlichtingendiensten.

2 uur geleden
Nepalese politie: meer toeristen vermist na overstroming

KATHMANDU (ANP) - Na de overstroming in Nepal worden 579 toeristen vermist, meldt de politie van het land aan de BBC. Onder hen zijn 466 buitenlanders uit 28 landen. Die aantallen zijn hoger dan eerdere cijfers waar het toerismebureau van het land mee kwam.

3 uur geleden
Twee medewerkers luchthaven Frankfurt overleden aan malaria

FRANKFURT (ANP/DPA/AFP) - Twee medewerkers van de luchthaven in het Duitse Frankfurt zijn overleden nadat ze malaria hadden opgelopen. Dat melden luchthavengroep Fraport en lokale autoriteiten. Vier anderen raakten eveneens besmet. Zij zijn inmiddels behandeld en hersteld.

3 uur geleden