
Felipe spoort Spanje aan te leren van overstromingen in toespraak
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe wil dat iedereen leert van de overstromingen van dit jaar om "de samenleving sterker te maken." Dit zei hij in zijn kersttoespraak.
De overstromingen in oktober kostten 231 mensen het leven en verwoestten onder andere delen van Valencia. Hierdoor brengen sommige slachtoffers de feestdagen zonder dierbaren door. "Deze tragedie is moeilijk te accepteren", aldus Felipe in zijn toespraak vanuit het paleis in Madrid. "Maar we moeten er wel van leren zodat we onszelf sterker kunnen maken als gemeenschap en daardoor alleen maar meer zullen groeien."
Felipe en zijn vrouw Letizia bezochten het rampgebied in november. "We beseffen en begrijpen de frustratie, pijn en ongeduld heel goed. Ook de vraag naar betere en efficiëntere begeleiding vanuit de overheidsinstanties snappen we", zei hij, verwijzend naar de onrust na de weerramp.
Dit jaar viert Felipe zijn tienjarig koningschap, nadat zijn vader Juan Carlos in 2014 was afgetreden.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA/DPA) - Een cyberaanval op de IT-dienstverlener van de check-in- en boardingsystemen heeft vrijdagavond het vliegverkeer op meerdere Europese luchthavens, waaronder Brussels Airport, verstoord. Daardoor kan er in Brussel alleen nog handmatig worden ingecheckt en geboard, wat zorgt voor forse vertragingen en annuleringen, meldde de luchthaven zaterdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.
12 uur geledenBERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse kustwacht heeft gemeld dat er boven de Oostzee, boven een Pools booreiland, vrijdag twee Russische gevechtsvliegtuigen hebben gevlogen. Die deden dat laag door een 'veiligheidszone' heen die voor het platform van de onderneming Petrobaltic was uitgeroepen.
14 uur geleden