Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Felipe noemt overstromingen in zuidoosten Spanje 'catastrofaal'

Felipe noemt overstromingen in zuidoosten Spanje 'catastrofaal'

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft gezegd dat de overstromingen in het zuidoosten van zijn land "nog niet voorbij" zijn. Door zwaar noodweer zijn inmiddels 95 mensen om het leven gekomen in de regio Valencia. Tientallen anderen zijn nog vermist.

Felipe spreekt van "een catastrofale" gebeurtenis, die "zoals we in de media hebben gehoord nog steeds niet voorbij is". Reddingswerkers zetten zich in om overlevenden en slachtoffers te vinden.

Eerder liet Felipe al weten dat hij "kapot" was door de overstromingen. Ook bracht hij condoleances over aan de families van de slachtoffers. Donderdagochtend betuigden ook de Nederlandse koning Willem-Alexander en koningin Máxima hun medeleven aan de getroffenen.

Meer uit Buitenland

Doden na instorten gebouw in New Delhi

NEW DELHI (ANP) - In de Indiase hoofdstad New Delhi is een woongebouw ingestort, waarbij zeker drie doden zijn gevallen. Dat melden diverse Indiase media, waaronder de krant The Hindu en de nieuwszenders NDTV en WION.

5 minuten geleden
Prognoses: AfD is grote winnaar bij verkiezingen Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP) - Alternative für Deutschland (AfD) is volgens prognoses de grootste partij geworden bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. De radicaalrechtse partij kreeg 44 tot 44,5 procent van de stemmen, melden de Duitse nieuwszenders ARD en ZDF.

23 minuten geleden
Opkomst verkiezingen Saksen-Anhalt nu al hoger dan in 2021

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De opkomst bij de verkiezingen in de deelstaat Saksen-Anhalt is nu al hoger dan bij de vorige verkiezingen in 2021. Om 16.00 uur had 65,3 procent van de kiezers gestemd, aldus de kiescommissie.

43 minuten geleden
Witkoff noemt gesprekken in Kyiv over einde oorlog bemoedigend

KYIV (ANP/RTR) - De eerste gespreksronde tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner is afgelopen. In Kyiv stond het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne op de agenda. De gesprekken waren "inhoudelijk" en "bemoedigend", en krijgen een vervolg, zei Witkoff na afloop van de besprekingen.

47 minuten geleden
Onderhandelingen met Verenigde Staten bezig in Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn onderhandelingsteam zitten om tafel met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

3 uur geleden
Opkomst Saksen-Anhalt tot nu hoger dan bij vorige verkiezingen

MAAGDENBURG (ANP) - De opkomst bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is vooralsnog hoger dan bij de vorige stembusgang in 2021. Om 12.00 uur had 34,7 procent van de stemgerechtigden gestemd. Vijf jaar geleden was dat op hetzelfde tijdstip 22,4 procent.

5 uur geleden
Amerikaanse onderhandelaars aangekomen in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.

6 uur geleden