Felipe denkt op oudejaarsdag aan slachtoffers overstromingen
VALENCIA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en zijn vrouw Letizia staan op de laatste dag van het jaar "in het bijzonder" stil bij de slachtoffers en de getroffenen van de zware regenval en overstromingen in Spanje eind oktober. Dat schreef het Spaanse hof dinsdag.
"We willen opnieuw onze dank uitspreken voor het werk en de solidariteit van vrijwilligers, buurtbewoners, civiele bescherming, brandweer, politie- en veiligheidsdiensten en bedrijven die de getroffenen hebben geholpen", aldus het koningspaar in een bericht aan het Spaanse volk.
231 mensen kwamen om het leven door de overstromingen in de regio Valencia. Felipe en Letizia brachten meerdere bezoeken aan het getroffen gebied. Bij het eerste bezoek werd het koningspaar nog uitgescholden en bekogeld met modder. Latere bezoeken verliepen zonder opstootjes.
Ook in zijn kersttoespraak stond Felipe stil bij de overstromingen. Hij stelde dat iedereen kon leren van de overstromingen "om de samenleving sterker te maken".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
35 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.
5 uur geleden