Felicitaties voor koningin Elizabeth stromen binnen
LONDEN (ANP) - Op de eerste dag van het feestweekeinde ter gelegenheid van het platina jubileum van koningin Elizabeth stromen van alle kanten felicitaties van collega's, andere hoogwaardigheidsbekleders en beroemdheden binnen.
Paus Franciscus stuurde Elizabeth een telegram waarin hij haar, haar familie en de gehele Britse bevolking "eenheid, welvaart en vrede" wenst. De Queen bracht tijdens haar leven verscheidene bezoeken aan het Vaticaan. In totaal ontmoette ze vijf pausen.
Koningin Margrethe van Denemarken stuurde eveneens een telegram richting Groot-Brittannië. Ze noemt het jubileum van Elizabeth een "ongekende en opmerkelijke prestatie" van historische waarde. De Queen is volgens haar altijd een "onwankelbare aanwezigheid" geweest.
De Franse president Emmanuel Macron noemt Elizabeth "de gouden draad" die Frankrijk met Groot-Brittannië verbindt en spreekt van een "oprechte en diepe vriendschap".
Ook muzikant Paul McCartney feliciteert Elizabeth. Hij spreekt op Twitter bij een foto waarop hij en de koningin staan van "zeventig prachtige jaren" als koningin.
Meer uit Buitenland
BISSAU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn schoten gelost in de hoofdstad van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. President Umaro Sissoco Embalo spreekt van een coup en zei tegen tijdschrift Jeune Afrique dat hij is gearresteerd.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europa moet koers houden, maar ook het tempo opvoeren om de beste uitkomst voor Oekraïne en Europa te bereiken, zei Kallas na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Om Rusland te dwingen tot vrede, moet de druk verder worden opgevoerd via nieuwe sancties en meer militaire en financiële steun aan Oekraïne, zei ze woensdag tijdens een persconferentie.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse ex-president Nicolas Sarkozy is ook in hoger beroep veroordeeld wegens onder meer overtreding van de kieswet tijdens zijn campagne voor de verkiezingen in 2012. Hij kreeg begin 2024 een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, in deze zaak. De hoogste rechters in het land, het Hof van Cassatie, hebben de veroordeling gehandhaafd.
31 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De invoering van de wet tegen ontbossing wordt uitgesteld tot 30 december 2026, zo heeft het Europees Parlement woensdag besloten. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. De ontbossingswet zou aanvankelijk op 1 januari 2025 ingaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan voor het eind van het jaar op nog eens 2 miljard dollar aan Amerikaanse wapens rekenen, verwacht NAVO-chef Mark Rutte. "We liggen op schema", zei hij tegen onder andere de Spaanse krant El País.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept op tot een minimumleeftijd van 16 jaar voor sociale media. Kinderen vanaf 13 jaar zouden wel al op sociale media kunnen, maar alleen met toestemming van de ouders, stelt het parlement voor.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - Het dodental door een zeer grote brand in woontorens in Hongkong is opgelopen tot dertien. Ook raakten zeker vijftien personen ernstig gewond, bericht de krant South China Morning Post.
2 uur geleden