
Felicitaties voor eerste vrouwelijke president Mexico
WASHINGTON/BRASILIA (ANP/AFP) - Het Witte Huis heeft de winnares van de Mexicaanse presidentsverkiezingen, Claudia Sheinbaum (61), hartelijk gefeliciteerd met haar historische overwinning in de verkiezingen van zondag. President Joe Biden ziet uit naar "samenwerking in de geest van partnerschap en vriendschap die de banden tussen de twee landen kenmerken".
Sheinbaum is de eerste vrouw die tot president van Mexico is gekozen. Ze is een bondgenoot van de huidige en erg populaire president Andrés Manuel López Obrador. Herverkiezing is in Mexico niet mogelijk. Hij noemde de verkiezing van zijn opvolger enthousiast "historisch".
De buitenlandminister van de VS, Antony Blinken, zegt ook enorm te waarderen dat "de Mexicanen hun stem laten horen in een democratisch proces". Blinken ziet uit "naar een sterk Amerikaans-Mexicaans partnerschap met de gekozen president Sheinbaum".
De linkse Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is erg blij met "de Mexicaanse keuze voor een progressieve vrouw".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Westerse landen hebben Israël gemaand hulp toe te laten in de Gazastrook, omdat het lijden daar "onvoorstelbare vormen" heeft aangenomen. De honger grijpt er om zich heen en er is "onmiddellijke actie nodig om dit te stoppen en de toestand te verbeteren", aldus de gezamenlijke verklaring van ministers van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - In de twaalf dagen in juni van hevige Israëlische en Amerikaanse bombardementen op Iran zijn volgens de politie in het land 21.000 mensen aangehouden. Van hen zijn er 261 beschuldigd van spionage en 172 zijn aangeklaagd wegens het ongeoorloofd maken van beeldopnames.
2 uur geledenVENETIË (ANP) - Het 6-jarige jongetje naar wie sinds maandagmiddag massaal werd gezocht voor de kust bij Venetië, is dood teruggevonden. Zijn lichaam lag 100 meter vanaf het strand in zee.
3 uur geledenLYON/BORDEAUX (ANP/DPA) - De hitte die Frankrijk begin deze week teistert is dinsdag vooral in het zuidwesten aan de noordkant van de Pyreneeën weer uitzonderlijk. Météo-France verwacht maximale temperaturen tussen de 40 en 42 graden in de middag in een driehoek boven de Pyreneeën, vanaf de Atlantische kust en een lijn van Bordeaux naar de Middellandse Zee. Er is angst dat er weer grote bosbranden kunnen ontstaan zoals afgelopen week bij Narbonne. In die streek zijn dinsdag ook maximale temperaturen van 42 graden mogelijk.
5 uur geledenKYIV (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gewaarschuwd dat Rusland voorbereidingen lijkt te treffen voor nieuwe offensieven. Hij stelt in aanloop naar topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Russische leider Vladimir Poetin dat "Rusland niet de kans mag krijgen om de wereld weer te misleiden".
5 uur geledenWELLINGTON (ANP/RTR/DPA) - Een Nieuw-Zeelandse politica is tijdelijk uit het parlement gezet tijdens een debat over een Palestijnse staat. Chlöe Swarbrick, een van de leiders van de Groene Partij, drong aan op sancties tegen Israël wegens oorlogsmisdaden. "Als we zes van de 68 parlementsleden uit het regeringskamp vinden met een ruggengraat, kunnen we aan de goede kant van de geschiedenis staan."
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïners moeten over hun eigen toekomst kunnen beslissen. Dat benadrukken EU-leiders in een gezamenlijke verklaring in aanloop naar de bijeenkomst tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Russische leider Vladimir Poetin. "De weg naar vrede in Oekraïne kan niet worden bepaald zonder Oekraïne."
9 uur geleden