Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Felicitaties opvolger Merkel stromen binnen

Felicitaties opvolger Merkel stromen binnen

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De verkiezing van Olaf Scholz tot Duitse bondskanselier heeft geleid tot zowel positieve als kritische reacties van Europese leiders. "We schrijven samen het volgende hoofdstuk. Voor de Fransen, de Duitsers en de Europeanen", reageerde de Franse president Macron op Twitter.

Het Duitse parlement verkoos de sociaaldemocraat Scholz woensdag tot opvolger van bondskanselier Merkel, die na zestien jaar vertrekt als regeringschef. De Nederlandse premier Mark Rutte sprak op Twitter over het einde van een tijdperk. Hij zei Scholz veel succes te wensen en uit te kijken "naar onze samenwerking als goede buren in Europa".

Ook Ursula von der Leyen, hoofd van het dagelijks bestuur van de EU, feliciteerde haar landgenoot. De EU-topvrouw, die zelf minister was onder haar partijgenoot Merkel, wenste Scholz een goede start toe als bondskanselier. Ze sprak de hoop uit dat samengewerkt kan worden voor een "sterk Europa".

Niet allemaal enthousiast

De Russische president Vladimir Poetin liet via een woordvoerder weten te hopen op een "constructieve relatie" met Scholz. De zegsman zei dat er "geen alternatief is voor een dialoog" om de grootste meningsverschillen op te lossen.

Niet alle Europese leiders reageren even enthousiast. De Hongaarse nationalist Viktor Orbán zei in de krant Bild dat Duitsland met de nieuwe links-liberale regering nog meer afstand neemt "van het Europa der Vaderlanden van Kohl" door een beleid na de streven dat in zijn ogen onder meer "pro-immigratie" en "genderneutraal" is. "Hierin staan we niet zij aan zij."

Meer uit Buitenland

Kenia meldt tweede dode door ebola

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.

6 uur geleden
Regering-Trump spant preventief zaak aan rond midterms in Alaska

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.

6 uur geleden
Storm Austen zorgt voor problemen in West-Europa

BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.

8 uur geleden
Honderden gewonden door tyfoon Champi in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.

8 uur geleden
Macron: slachtoffers schietpartij doelwit om geloof en huidskleur

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.

8 uur geleden
Terreuronderzoek geopend naar verdachte schietpartij Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.

8 uur geleden
Franse scholieren roepen op tot protest na gesprek met Macron

PARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.

9 uur geleden