Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feestvierende Formule 1-teams verboden in de hekken te klimmen

Feestvierende Formule 1-teams verboden in de hekken te klimmen

MELBOURNE (ANP) - Formule 1-teams riskeren een boete als de monteurs na een race uit de garage rennen en in de pitsomheining springen om de coureurs toe te juichen. Wedstrijdleider Niels Wittich van de internationale autosportfederatie FIA heeft de teams nog maar eens op de regels gewezen in aanloop naar de Grote Prijs van Australië. "Het is te allen tijde verboden om in de hekken van de pitsmuur te klimmen", meldt hij in zijn racenotities.

Een team dat die regel overtreedt, kan volgens de reglementen worden bestraft door de stewards, aldus Wittich. "Teampersoneel mag alleen in de pitsstraat komen vlak voordat ze aan een auto moeten werken en moet zich terugtrekken zodra het werk klaar is. De toegang tot de pitlane tijdens trainingen en races is uitsluitend voorbehouden aan personen die daartoe speciaal zijn geautoriseerd en een specifieke taak hebben."

De Formule 1 is eraan gewend geraakt dat het personeel van de auto's die op het podium eindigen de hekken invliegt om de coureurs uitbundig te onthalen. Bij de vorige grand prix in Saudi-Arabië waren het de monteurs van Red Bull en Aston Martin. Sergio Pérez van Red Bull won de race voor teamgenoot en regerend wereldkampioen Max Verstappen. De Spanjaard Fernando Alonso werd derde in zijn Aston Martin.

Op het circuit van Melbourne zal de regel niet zo makkelijk overtreden worden, omdat op de pitsmuur dikke glazen panelen zijn geplaatst.

Meer uit Sport

Alcaraz na moeizaam duel met Chatsjanov naar kwartfinales in Rome

ROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft na een moeizaam duel met de Rus Karen Chatsjanov de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereld herstelde zich in de eerste set nog van een 3-1-achterstand, maar moest de tweede set wel afstaan. In de beslissende derde set was Alcaraz nipt sterker: 6-3 3-6 7-5.

31 minuten geleden
Djokovic stopt samenwerking met oud-tennisser Murray als coach

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic gaat niet verder met oud-tennisser Andy Murray als coach. De generatiegenoten, allebei 37 jaar, hebben besloten hun samenwerking na zes maanden te beëindigen.

3 uur geleden
Basketballer Post met Golden State dicht bij uitschakeling

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors dicht bij uitschakeling in de play-offs van de NBA. De 25-jarige Nederlander mocht tegen Minnesota Timberwolves een kleine vijf minuten meedoen en maakte 5 punten, maar verloor in eigen stadion met 110-117. Daardoor staat de club uit San Francisco met 3-1 achter in de best-of-sevenserie.

5 uur geleden
De Jong kan in Rome niet stunten tegen toptennisser Sinner

ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft niet kunnen stunten tegen Jannik Sinner op het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer verloor in twee sets van de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst: 6-4 6-2.

19 uur geleden
Faverus en Slippens debuteren in EK-selectie turnen

ARNHEM (ANP) - De selectie voor de EK turnen eind mei in Leipzig telt twee debutanten, meldt de bond KNGU. Elijah Faverus maakt voor het eerst deel uit van de mannenploeg en Mara Slippens is nieuw bij de vrouwen. De ervaren turnsters Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman ontbreken door blessures. Dat geldt ook voor turner Amine Abaidi.

21 uur geleden
Synchroonzwemsters De Brouwer slaan EK en WK over

NIEUWEGEIN (ANP) - Noortje en Bregje de Brouwer doen deze zomer niet mee aan het EK en WK synchroonzwemmen. Dat meldt zwembond KNZB. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen brons, bij het WK zilver en bij het EK twee keer goud.

1 dag geleden
Alcaraz naar derde ronde van masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviër Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.

1 dag geleden