Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feestende Ajax-fans na speech Van der Sar rustig naar huis

Feestende Ajax-fans na speech Van der Sar rustig naar huis

AMSTERDAM (ANP) - De supporters van Ajax hebben na de zege van hun club op AZ (2-0) ook buiten de Johan Cruijff ArenA een feestje gevierd. De ploeg van trainer Erik ten Hag is officieus kampioen, volgende week tegen FC Emmen kan Ajax de titel officieel binnenhalen. De honderden fans zongen de spelers toe die zich op het hoger gelegen parkeerdek lieten zien. De Ajax-aanhangers gingen naar huis nadat ze daartoe waren opgeroepen door directeur Edwin van der Sar.

"We willen jullie bedanken voor jullie steun, het hele jaar", zei Van der Sar via een megafoon. "We zijn dolblij dat jullie er vandaag bij waren in het stadion. We gaan uiteraard proberen om volgende week met z'n allen de landstitel definitief binnen te halen. Voor dit moment willen we jullie bedanken dat jullie hier zijn geweest. We gaan er nu allemaal vandoor, de spelers gaan ook naar huis. We willen jullie vragen om rustig weg te gaan."

De meute vertrok na de speech van Van der Sar al snel. De politie meldde dat er geen ongeregeldheden zijn geweest en dat niemand is aangehouden.

Tegen AZ mochten 7500 supporters van Ajax de ArenA in, in het kader van een landelijke pilot. Voor de wedstrijd sprak Van der Sar de aanwezige fans al toe vanaf de middenstip. "Nu zijn 7500 fans welkom, we hopen dat er volgende week tegen FC Emmen net zoveel en hopelijk zelfs meer naar binnen kunnen. Jullie kunnen zingen en springen, maar gedraag je wel. Dat vergroot de kans dat we volgende week meer fans kunnen ontvangen", zei Van der Sar.

Ajax haalde het kampioenschap met de zege op AZ officieus binnen. De spelers lieten zich na afloop vanaf het parkeerdek toejuichen door de verzamelde fans. Eerst meldde de geblesseerde Daley Blind zich op krukken aan de rand van het dek, even later gevolgd door zijn medespelers. Davy Klaassen en Dusan Tadic gooiden hun shirts naar beneden, Lisandro Martinez zijn jasje. Tadic schonk zelfs zijn korte broek aan de fans en liep in zijn onderbroek terug naar de kleedkamer. Van der Sar en trainer Ten Hag sloten het spontane feestje af.

Meer uit Voetbal

Mexicaanse bondscoach Aguirre voorspelt historische openingsdag

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico is "zeer goed voorbereid" op het WK voetbal in eigen land. Dat zei bondscoach Javier Aguirre (67) van het Mexicaanse elftal een dag voor de openingsceremonie bij een persconferentie in het Mexico City Stadium.

3 uur geleden
Infantino voorspelt spectaculair WK met veel kanshebbers

MEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino (56) voorspelt "een spectaculair WK" waarvan de winnaar moeilijk te voorspellen is. De FIFA-voorzitter keek bij een persconferentie in Mexico-Stad vooruit naar het 23e WK. Op donderdag is in het Mexico City Stadium de openingsceremonie. Daarna wordt om 21.00 uur (Nederlandse tijd) de wedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika gespeeld.

3 uur geleden
Infantino noemt WK grootste evenement in geschiedenis mensheid

MEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino noemt het WK "het grootste evenement in de geschiedenis van de mensheid". Dat zei de FIFA-voorzitter een dag voor het openingsduel van het 23e WK op een persconferentie in de hoofdstad van Mexico. Op donderdag begint het eindtoernooi waaraan 48 landen deelnemen in Mexico-Stad.

4 uur geleden
WK-finale kan honderdste interland voor Van Dijk worden

KANSAS CITY (ANP) - Virgil van Dijk weet dat de finale van het WK voetbal zijn honderdste interland voor het Nederlands elftal kan worden. "Daar ben ik me zeker van bewust", zei de aanvoerder op een persconferentie na de training. "Dat zou heel speciaal zijn, maar daar focus ik mezelf nu niet op. De eerste groepswedstrijd van zondag tegen Japan is het enige dat nu telt."

5 uur geleden
FIFA-fanfestival in Mexico-Stad mogelijk dicht wegens protesten

MEXICO-STAD (ANP) - Het officiële FIFA-fanfestival in het hart van Mexico-Stad op de Plaza de la Constitución wordt mogelijk vanwege aanhoudende protesten van de lerarenvakbond gesloten. Op woensdag aan het einde van de middag en op donderdag staan verschillende demonstraties op het programma van onder anderen leraren en moeders die op zoek zijn naar verdwenen kinderen.

5 uur geleden
Koeman weet met welke basisploeg hij tegen Japan speelt

KANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman weet met welke ploeg hij zondag aan het eerste WK-duel van het Nederlands elftal met Japan begint. "Als ik nu nog veel twijfels zou hebben, dan heb ik mijn huiswerk niet goed gedaan", zei de bondscoach op een persconferentie in Kansas City.

6 uur geleden
Koeman rekent op doelman Verbruggen voor WK-duel met Japan

KANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman verwacht dat Bart Verbruggen zondag het doel van het Nederlands elftal kan verdedigen in het eerste WK-duel met Japan. "We denken dat hij het gaat halen", zei de bondscoach. "Maar we moeten het wel van dag tot dag bekijken. Hij heeft een kneuzing, dus we moeten afwachten hoe het afloopt."

6 uur geleden