Feestelijke en beheersbare avond in Amsterdam, 51 aanhoudingen
AMSTERDAM (ANP) - De festiviteiten wegens het landskampioenschap van Ajax verliepen woensdagavond in Amsterdam zonder grote problemen. Het Amsterdamse politiekorps kijkt terug op een "feestelijke en beheersbare avond". Wel werden 51 mensen aangehouden, maar slechts een enkeling moet de nacht in de cel doorbrengen.
De verrichte arrestaties waren volgens de politie vooral het gevolg van vuurwerk, belediging of het verstoren van de openbare orde. In de Johan Cruijff ArenA vond na de winst van Ajax de officiële huldiging plaats, maar ook op het Leidseplein werd groots feest gevierd. Ondanks de regen heerste er pret en gooiden mensen de handjes in de lucht wegens de ruime zege van de Amsterdamse club op sc Heerenveen (5-0).
Bij het Leidseplein was uit voorzorg veel politie op de been. Wegens de drukte in de stad verzamelde de zogenoemde driehoek (burgemeester, hoofdofficier van justitie en politiecommissaris) zich in het hoofdbureau aan de Elandsgracht. Burgemeester Femke Halsema was om die reden niet bij de huldiging van de club in het stadion.
Even na middernacht werd het volgens een verslaggever van Het Parool drukker op het Leidseplein door de toestroom van supporters die vanuit de ArenA naar de binnenstad kwamen. Rond 01.00 uur liep het plein echter zonder problemen leeg en waren de festiviteiten voorbij.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
15 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
18 uur geleden