Feestelijke en beheersbare avond in Amsterdam, 51 aanhoudingen
AMSTERDAM (ANP) - De festiviteiten wegens het landskampioenschap van Ajax verliepen woensdagavond in Amsterdam zonder grote problemen. Het Amsterdamse politiekorps kijkt terug op een "feestelijke en beheersbare avond". Wel werden 51 mensen aangehouden, maar slechts een enkeling moet de nacht in de cel doorbrengen.
De verrichte arrestaties waren volgens de politie vooral het gevolg van vuurwerk, belediging of het verstoren van de openbare orde. In de Johan Cruijff ArenA vond na de winst van Ajax de officiële huldiging plaats, maar ook op het Leidseplein werd groots feest gevierd. Ondanks de regen heerste er pret en gooiden mensen de handjes in de lucht wegens de ruime zege van de Amsterdamse club op sc Heerenveen (5-0).
Bij het Leidseplein was uit voorzorg veel politie op de been. Wegens de drukte in de stad verzamelde de zogenoemde driehoek (burgemeester, hoofdofficier van justitie en politiecommissaris) zich in het hoofdbureau aan de Elandsgracht. Burgemeester Femke Halsema was om die reden niet bij de huldiging van de club in het stadion.
Even na middernacht werd het volgens een verslaggever van Het Parool drukker op het Leidseplein door de toestroom van supporters die vanuit de ArenA naar de binnenstad kwamen. Rond 01.00 uur liep het plein echter zonder problemen leeg en waren de festiviteiten voorbij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil kroongetuigen uit de georganiseerde misdaad een voorwaardelijke straf kunnen aanbieden in ruil voor waardevolle informatie. Voorwaarde daarvoor is wel dat de getuige maximaal zes jaar celstraf zou kunnen krijgen en niet verdacht wordt van zwaardere misdaden.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "Het is vooral verschrikkelijk dat dit is gebeurd en het heeft weer tot heel veel angstgevoelens geleid bij de joodse gemeenschap", zegt premier Rob Jetten over de brand bij een synagoge in Rotterdam. De politie heeft inmiddels vier verdachten aangehouden.
28 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.
3 uur geledenLAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.
3 uur geleden