Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Feest op Plein in Den Haag was momentopname'

'Feest op Plein in Den Haag was momentopname'

DEN HAAG (ANP) - De beelden van de feestende menigte in een overdekt terras op het Plein in Den Haag woensdagavond was "een momentopname". Dat laat een medewerkster van het restaurant Luden weten in reactie op de commotie die daarover is ontstaan.

Op het terras werd uitbundig feest gevierd vlak voor het moment dat de horeca voor vier weken dicht moet. Politici spraken er schande van. De medewerkster laat weten dat het restaurant mogelijk later deze donderdag nog met officiële reactie zal komen.

Bij Omroep West meldt restauranteigenaar John Prins dat hij de reacties wat overtrokken vindt. Hij weerspreekt dat de politie en handhavers het feest hebben beëindigd, zoals de gemeente beweert. "Ik heb om 21.30 uur zelf de muziek uitgezet. Ik neem altijd mijn verantwoordelijkheid, maar ik ben geen politieagent en ik kan geen boetes uitdelen", zegt Prins. "Op video’s is te horen dat er wordt gezegd 'blijf zitten, blijf zitten'."

Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag liet in een reactie weten het feestgedruis bij de horecazaak "volstrekt onverantwoord" te vinden. Hij wil onderzoeken wat voor stappen de gemeente kan ondernemen tegen de zaak en de bezoekers.

Meer uit Binnenland

Alle bedden in tbs-klinieken bezet ondanks lagere instroom

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.

17 minuten geleden
Drukkerij: Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende 'vlaggenpiek'

AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.

1 uur geleden
Drie gewonden bij twee steekpartijen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.

3 uur geleden
A4 deels gesloten door fatale aanrijding vlakbij Belgische grens

OSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.

3 uur geleden
Opvolger identificatiedienst iDIN breed te gebruiken in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.

3 uur geleden
Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

14 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

15 uur geleden