Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feest in Frankrijk na overwinning op Marokko

Feest in Frankrijk na overwinning op Marokko

PARIJS/AL KHOR (ANP) - In Frankrijk is het feest losgebarsten nu het voetbalteam is doorgedrongen tot de finale bij het WK. In Parijs en ook in steden als Nice en Montpellier werd na de gewonnen wedstrijd tegen Marokko vuurwerk afgestoken. De Champs-Élysées in de hoofdstad is volgestroomd met feestende mensen en toeterende auto's, maar ook de politie is massaal aanwezig. Er zijn nog geen grote ongeregeldheden gemeld.

Op het WK in Qatar wonnen ‘Les Bleus’ met 2-0 van Marokko. Daar is de teleurstelling groot, ondanks de trots over het bereiken van de halve finale.

De Franse president Emmanuel Macron die in het stadion in Qatar was, twitterde na het eindsignaal drie Franse vlaggen. Hij bedankte de spelers en gaf min of meer de opdracht de wereldbeker weer naar Parijs te brengen.

Regering wereldkampioen Frankrijk treft zondag Argentinië in de finale. Marokko strijdt zaterdag met Kroatië om de derde plaats.

Meer uit Buitenland

Dodental aardbevingen Venezuela verder opgelopen

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de zware aardbevingen in Venezuela is verder opgelopen. Door het natuurgeweld zijn zeker 2645 mensen om het leven gekomen, meldt het ministerie van Informatie.

13 minuten geleden
President Mexico roept WK-fans op tot 'verantwoorde vieringen'

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft haar landgenoten in aanloop naar de volgende WK-wedstrijd van Mexico opgeroepen op een verantwoorde manier feest te vieren. Er vonden eerder meerdere dodelijke incidenten plaats.

56 minuten geleden
Bosbrand bij Costa Brava nog niet onder controle

CALONGE (ANP) - Een bosbrand in de bergen in Catalonië niet ver van de Costa Brava is na een dag blussen nog niet onder controle en breidt zich volgens Spaanse media juist uit door harde wind en droogte. De brand zou inmiddels duizend hectare beslaan, volgens de krant El Periódico.

2 uur geleden
Overleg VS met 'NAVO-voorhoede' inclusief Nederland wekt onrust

BRUSSEL (ANP) - Een overleg van de Verenigde Staten met Nederland en een selecte groep andere 'koplopers' binnen de NAVO is slecht gevallen bij sommige andere leden van het bondgenootschap. Sommigen vrezen verdeeldheid en vermoeden boze opzet van de Amerikaanse regering, zeggen NAVO-bronnen.

2 uur geleden
Paus Leo prijst geschiedenis VS van gastvrijheid voor immigranten

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in zijn eerste grote toespraak tot de Verenigde Staten de geschiedenis van het land als gastvrij land voor immigranten geprezen. Dat deed hij in een videotoespraak op de vooravond van het 250-jarige bestaan van zijn thuisland.

3 uur geleden
Iran begint reeks rouwceremonies voor begrafenis Ali Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran zijn de vele uitvaartplechtigheden voor de eind februari omgekomen leider ayatollah Al Khamenei begonnen. Iraanse media berichten over de start in de 'Grote Mosalla' of de Imam Khomeini-moskee. De lichamen van Khamenei en zijn omgekomen familieleden zijn overgebracht naar de grote gebedshal van het moskeecomplex.

7 uur geleden
NAVO-landen eens over 140 miljard euro voor Oekraïne in twee jaar

BRUSSEL (ANP) - De NAVO gaat Oekraïne toezeggen dit jaar en volgend jaar 70 miljard euro vrij te maken voor hulp aan dat land. De leiders van de 32 NAVO-landen zullen dat uitspreken op hun top in Ankara, zijn de lidstaten volgens ingewijden overeengekomen.

7 uur geleden