Feest in Almelo na kampioenschap Heracles Almelo
ALMELO (ANP) - In de binnenstad van Almelo op het Amaliaplein is het vrijdagavond feest nadat Heracles Almelo kampioen van de Keuken Kampioen Divisie is geworden. "De ontlading is heel groot", zegt een woordvoerder van de gemeente.
Zowel politie als gemeente hebben vooralsnog geen berichten over ongeregeldheden. De woordvoerder van de gemeente zegt te hopen op een veilig en onvergetelijk feestje, vrijdagavond en zondag. De club wordt zondag gehuldigd in de binnenstad.
De ploeg van coach John Lammers won in eigen huis met 2-0 van Jong Ajax. Voor Heracles, dat vorig jaar degradeerde uit de Eredivisie, is het de vierde keer dat de club de titel in de eerste divisie pakt. Dat gebeurde eerder in 1962, 1985 en in 2005.
Concurrent PEC Zwolle won vrijdag ook, met 3-2 bij Helmond Sport, maar eindigt op basis van een slechter doelsaldo achter Heracles.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na de Nederlandse luchtaanval op de Iraakse stad Hawija handelde de toenmalige detachementscommandant zorgvuldig. Dat concludeert een commissie van drie onafhankelijke experts, aldus Defensie. De bevelhebber maakte na de aanval in juni 2015 in zijn verslag geen melding van mogelijke burgerslachtoffers, hoewel er zeker zeventig civiele doden vielen.
20 minuten geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - De politie heeft een derde verdachte aangehouden in verband met een overval op een legale wietkwekerij in Hellevoetsluis, afgelopen september. Het gaat om een 25-jarige man uit Amsterdam, meldt de politie vrijdag.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De ouders van de kinderen die seksueel zijn misbruikt door onderwijsassistent Wesley W. uit Helmond, hebben emotioneel en teleurgesteld gereageerd op het vonnis van de rechtbank. "Dat het na een hoge strafeis bij acht jaar cel is gebleven, vinden de ouders teleurstellend", zegt een woordvoerder van Namens de Familie.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft de 26-jarige Wesley W. uit Helmond veroordeeld tot acht jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang seksueel misbruiken van kinderen. Het Openbaar Ministerie had vijftien jaar cel en tbs met dwang geëist.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
18 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
19 uur geleden