Feest in Almelo na kampioenschap Heracles Almelo
ALMELO (ANP) - In de binnenstad van Almelo op het Amaliaplein is het vrijdagavond feest nadat Heracles Almelo kampioen van de Keuken Kampioen Divisie is geworden. "De ontlading is heel groot", zegt een woordvoerder van de gemeente.
Zowel politie als gemeente hebben vooralsnog geen berichten over ongeregeldheden. De woordvoerder van de gemeente zegt te hopen op een veilig en onvergetelijk feestje, vrijdagavond en zondag. De club wordt zondag gehuldigd in de binnenstad.
De ploeg van coach John Lammers won in eigen huis met 2-0 van Jong Ajax. Voor Heracles, dat vorig jaar degradeerde uit de Eredivisie, is het de vierde keer dat de club de titel in de eerste divisie pakt. Dat gebeurde eerder in 1962, 1985 en in 2005.
Concurrent PEC Zwolle won vrijdag ook, met 3-2 bij Helmond Sport, maar eindigt op basis van een slechter doelsaldo achter Heracles.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - NS wil in de treindienstregeling voor 2027 vooral de dienstregeling in het noorden en oosten van Nederland verbeteren. Dit staat in de Adviesaanvraag Dienstregeling 2027 aan regionale overheden en de reizigersorganisaties. De spoorvervoerder maakte dit dinsdag bekend.
17 minuten geledenDEN HAAG/KRALENDIJK (ANP) - Nationale ombudsman Reinier van Zutphen roept opnieuw op direct iets te doen aan de vuilstort Selibon Lagun op Bonaire. De situatie is inmiddels zo erg, aldus Van Zutphen, dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet ingrijpen. Ook begint hij zelf een onderzoek.
8 uur geledenNIEUW-LEKKERLAND (ANP) - Honderden mensen demonstreerden maandagavond tegen een nog te openen asielzoekerscentrum in het Zuid-Hollandse Nieuw-Lekkerland, zag een verslaggever van het ANP. De gemeente organiseerde een informatieavond over de komst van het azc in het dorpshuis aan het Raadhuisplein, waarbij inwoners hun vragen kwijt konden. De demonstranten liepen een mars van een parkeerplaats naar het plein.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Johan Nijenhuis heeft zijn 21e Gouden Film ontvangen. De Twentse regisseur ontving de onderscheiding voor zijn nieuwe romantische komedie Verliefd op Curaçao, meldt het Nederlands Film Festival.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De strafzaken tegen twee personen in het soevereinenproces worden geseponeerd, meldt het Openbaar Ministerie maandag. Uit onderzoek blijkt onvoldoende dat beiden onderdeel zijn van het volgens het OM terroristische soevereinennetwerk in Friesland. Zij worden daarom niet langer vervolgd.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Een 18-jarige verdachte heeft maandag in de rechtbank ontkend dat hij betrokken was bij bendegeweld in de Haarlemse wijk Schalkwijk, waarbij iemand uit Heemskerk een wapen in zijn mond kreeg geduwd. Maar volgens het Openbaar Ministerie was Faris-Dien W. "van a tot z onderdeel van een gerichte wraakactie".
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal zedenmisdrijven in Amsterdam is vorig jaar gestegen naar 1005. Dat is een stijging van 30 procent ten opzichte van 2024, zo komt naar voren uit een jaaroverzicht van de Amsterdamse politie. Dat is relatief gezien een stuk hoger dan landelijk, waar de stijging 13 procent is.
13 uur geleden