Feest en getoeter na overwinning Oranje op Turkije
DEN HAAG (ANP) - Direct na het laatste fluitsignaal van de door het Nederlands Elftal met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen Turkije brak op vele plaatsen in het land feest uit. In steden als Den Haag en Utrecht waren de kroegen en pleinen de hele zaterdagavond al overvol. Ook op het Westergasterrein in Amsterdam keken duizenden fans van Nederland en Turkije naar de wedstrijd.
In Utrecht zongen de voetbalkijkers "Woutje Weghorst tutututu", evenals "Viva Hollandia" en "Hup Holland Hup". De uitzinnige fans staken ook vuurwerk af en toeterden met hun auto's. Ook in de wijk Lombok was vuurwerk te zien en te horen. Ook in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Zaandam staken mensen op verschillende plaatsen vuurwerk af.
Toen de scheidsrechter op zijn fluit blies voor het einde van de wedstrijd vlogen in café Emma in Den Haag de plastic bekers met bier door de lucht. Er klonk een luid gejuich en er werd feestmuziek aangezet. Bezoekers vlogen elkaar in de armen en de oranje opblaasballen werden van het plafond afgetrokken en door de zaak gegooid.
André Rieu
Ook de duizenden aanwezigen bij een concert van André Rieu in Maastricht konden zich niet bedwingen toen Nederland scoorde. Ondanks verzoeken op de schermen om zich stil te houden, lukte dat niet. Rieu zelf zag er de lol wel van in en gaf het publiek uiteindelijk de gelegenheid om te juichen.
Ook op het Belgische festival Rock Werchter keken honderden Nederlanders naar de wedstrijd. Nadat Nederland de zege veilig had gesteld zongen de muziekfans massaal mee met enkele Oranjeliederen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De bewoners van de flat naast het pand in Amsterdam Nieuw-West waar afgelopen nacht een explosie is geweest, kunnen komende nacht nog niet naar huis. Voor wie dat wil, wordt opvang geregeld op verschillende locaties, meldt de gemeente.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De brandweer zoekt ruim twaalf uur na de explosie in Amsterdam nog naar slachtoffers in het puin. Dat laat een woordvoerder van de veiligheidsregio bij het Osdorpplein weten. Omdat de brandweer nog geen beeld heeft van wat er zich in het pand heeft afgespeeld omdat de hulpdiensten daar nog niet in kunnen, worden meer slachtoffers niet uitgesloten.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nog niet aan een leeftijdsgrens van 21 jaar voor gokspellen die extra risicovol zijn. Nu mag iemand van 18 al bijvoorbeeld online gokken, maar staatssecretaris Claudia van Bruggen denkt dat een hogere leeftijdsgrens hen vooral het illegale circuit induwt. Daar hebben gokkers geen enkele bescherming of doorgeleiding naar hulp of zorg, stelt zij.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Netbeheerder Liander ziet geen aanwijzing voor een gasexplosie in de sportschool aan de Remijden in Amsterdam Nieuw-West. Een woordvoerder zegt wel een kleine slag om de arm te houden, omdat het onderzoek nog loopt en een gasexplosie nog niet 100 procent kan worden uitgesloten. Hoe lang dat onderzoek nog duurt, kon hij niet zeggen.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Op de eerste dag dat het nieuwe Europese asiel- en migratiesysteem in werking is getreden, heeft Eurodac een storing, bevestigt de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). In dit systeem moet informatie van asielzoekers tussen Europese landen worden uitgewisseld, maar bij een update vrijdagochtend is er een probleem ontstaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De flat naast het gebouw in Amsterdam Nieuw-West waar afgelopen nacht een explosie was, is niet structureel aangetast door de ontploffing. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De bewoners kunnen echter voorlopig nog niet naar huis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Strenge maatregelen tegen het coronavirus bleven lang nodig omdat mensen zich naarmate de crisis vorderde minder goed gingen houden aan de basisregels, zoals afstand houden en regelmatig handen wassen. Dat heeft Dick Schoof, die toen topambtenaar was op het ministerie van Justitie en Veiligheid, gezegd tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geleden