Feest en getoeter na overwinning Oranje op Turkije
DEN HAAG (ANP) - Direct na het laatste fluitsignaal van de door het Nederlands Elftal met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen Turkije brak op vele plaatsen in het land feest uit. In steden als Den Haag en Utrecht waren de kroegen en pleinen de hele zaterdagavond al overvol. Ook op het Westergasterrein in Amsterdam keken duizenden fans van Nederland en Turkije naar de wedstrijd.
In Utrecht zongen de voetbalkijkers "Woutje Weghorst tutututu", evenals "Viva Hollandia" en "Hup Holland Hup". De uitzinnige fans staken ook vuurwerk af en toeterden met hun auto's. Ook in de wijk Lombok was vuurwerk te zien en te horen. Ook in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Zaandam staken mensen op verschillende plaatsen vuurwerk af.
Toen de scheidsrechter op zijn fluit blies voor het einde van de wedstrijd vlogen in café Emma in Den Haag de plastic bekers met bier door de lucht. Er klonk een luid gejuich en er werd feestmuziek aangezet. Bezoekers vlogen elkaar in de armen en de oranje opblaasballen werden van het plafond afgetrokken en door de zaak gegooid.
André Rieu
Ook de duizenden aanwezigen bij een concert van André Rieu in Maastricht konden zich niet bedwingen toen Nederland scoorde. Ondanks verzoeken op de schermen om zich stil te houden, lukte dat niet. Rieu zelf zag er de lol wel van in en gaf het publiek uiteindelijk de gelegenheid om te juichen.
Ook op het Belgische festival Rock Werchter keken honderden Nederlanders naar de wedstrijd. Nadat Nederland de zege veilig had gesteld zongen de muziekfans massaal mee met enkele Oranjeliederen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
13 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
15 uur geleden