Feest bij oppositie en demonstranten Zuid-Korea na afzetten Yoon
SEOUL (ANP/AFP) - Het nieuws van president Yoon Suk-yeols afzetting is met gejuich ontvangen door de duizenden Zuid-Koreaanse demonstranten bij het parlementsgebouw in Seoul. De oppositie heeft de uitkomst van de stemming bejubeld als een "overwinning van het volk", dat de afgelopen anderhalve week elke dag protesteerde en het aftreden van Yoon eiste.
Naar schatting zijn zaterdag meer dan 200.000 mensen op de been. Volgens de BBC is het protest op straat omgeslagen in een feest nu Yoon is weggestemd door het parlement en zijn sommigen in tranen door het nieuws. "Ik ben zo blij dat de motie is aangenomen", vertelde een van hen aan de Britse omroep. "Het is een opluchting dat we nu niet meer elke dag de kou in moeten om te protesteren."
Even verderop hadden zo'n 30.000 aanhangers van Yoon zich verzameld. Daar werd het vooral stil op straat, afgezien van een paar vloekende demonstranten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.
2 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.
5 uur geleden