Feest bij oppositie en demonstranten Zuid-Korea na afzetten Yoon
SEOUL (ANP/AFP) - Het nieuws van president Yoon Suk-yeols afzetting is met gejuich ontvangen door de duizenden Zuid-Koreaanse demonstranten bij het parlementsgebouw in Seoul. De oppositie heeft de uitkomst van de stemming bejubeld als een "overwinning van het volk", dat de afgelopen anderhalve week elke dag protesteerde en het aftreden van Yoon eiste.
Naar schatting zijn zaterdag meer dan 200.000 mensen op de been. Volgens de BBC is het protest op straat omgeslagen in een feest nu Yoon is weggestemd door het parlement en zijn sommigen in tranen door het nieuws. "Ik ben zo blij dat de motie is aangenomen", vertelde een van hen aan de Britse omroep. "Het is een opluchting dat we nu niet meer elke dag de kou in moeten om te protesteren."
Even verderop hadden zo'n 30.000 aanhangers van Yoon zich verzameld. Daar werd het vooral stil op straat, afgezien van een paar vloekende demonstranten.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
3 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
5 uur geleden