FedEx zakt op Wall Street, beleggers wachten op Powell
NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde woensdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse post- en pakketbezorger boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Ook viel de winstverwachting voor het hele jaar lager uit dan voorzien. Financieel topman Michael Lenz van FedEx liet daarnaast weten met pensioen te gaan. Het aandeel zakte 1,8 procent.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers wachten vooral op de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen in het Congres. Beleggers hopen dat hij meer duidelijkheid verschaft over het toekomstige rentebeleid. Vorige week besloot de Federal Reserve te pauzeren met het verhogen van de rente in de strijd tegen de hoge inflatie.
Ook de relatie tussen de Verenigde Staten en China hield de gemoederen bezig. Zo noemde de Amerikaanse president Joe Biden zijn Chinese collega Xi Jinping "een dictator". Volgens het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zijn de uitspraken van Biden "een openlijke politieke provocatie". Een dag eerder had de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken nog een ontmoeting met Xi. Blinken was juist in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.
Tesla
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent lager op 33.910 punten. De brede S&P 500 daalde ook 0,4 procent tot 4373 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,3 procent tot 13623 punten.
Tesla opende vrijwel gelijk, na een adviesverlaging door Barclays. De analisten van de Britse bank adviseren beleggers om wat winst te nemen na de sterke koersstijging van het aandeel. De fabrikant van elektrische auto's won dinsdag nog ruim 5 procent na het nieuws dat concurrent Rivian de oplaadpoorten van Tesla in zijn elektrische auto’s gaat inbouwen. Ook zei topman Elon Musk na een ontmoeting met de Indiase premier Narendra Modi dat Tesla waarschijnlijk flink zal investeren in India.
Google-moederbedrijf Alphabet zakte 0,8 procent. De Duitse concurrentiewaakhond heeft kritiek geuit op het infotainmentsysteem van Google in auto's en zei dat de bundeling van diensten de Amerikaanse technologiegigant een oneerlijk voordeel zou kunnen geven ten opzichte van concurrenten.
De euro was 1,0916 waard tegen 1,0902 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie bleef vrijwel gelijk op 71,20 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 75,75 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.
3 uur geleden