Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FedEx zakt op Wall Street, beleggers wachten op Powell

FedEx zakt op Wall Street, beleggers wachten op Powell

NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde woensdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse post- en pakketbezorger boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Ook viel de winstverwachting voor het hele jaar lager uit dan voorzien. Financieel topman Michael Lenz van FedEx liet daarnaast weten met pensioen te gaan. Het aandeel zakte 1,8 procent.

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers wachten vooral op de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen in het Congres. Beleggers hopen dat hij meer duidelijkheid verschaft over het toekomstige rentebeleid. Vorige week besloot de Federal Reserve te pauzeren met het verhogen van de rente in de strijd tegen de hoge inflatie.

Ook de relatie tussen de Verenigde Staten en China hield de gemoederen bezig. Zo noemde de Amerikaanse president Joe Biden zijn Chinese collega Xi Jinping "een dictator". Volgens het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zijn de uitspraken van Biden "een openlijke politieke provocatie". Een dag eerder had de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken nog een ontmoeting met Xi. Blinken was juist in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.

Tesla

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent lager op 33.910 punten. De brede S&P 500 daalde ook 0,4 procent tot 4373 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,3 procent tot 13623 punten.

Tesla opende vrijwel gelijk, na een adviesverlaging door Barclays. De analisten van de Britse bank adviseren beleggers om wat winst te nemen na de sterke koersstijging van het aandeel. De fabrikant van elektrische auto's won dinsdag nog ruim 5 procent na het nieuws dat concurrent Rivian de oplaadpoorten van Tesla in zijn elektrische auto’s gaat inbouwen. Ook zei topman Elon Musk na een ontmoeting met de Indiase premier Narendra Modi dat Tesla waarschijnlijk flink zal investeren in India.

Google

Google-moederbedrijf Alphabet zakte 0,8 procent. De Duitse concurrentiewaakhond heeft kritiek geuit op het infotainmentsysteem van Google in auto's en zei dat de bundeling van diensten de Amerikaanse technologiegigant een oneerlijk voordeel zou kunnen geven ten opzichte van concurrenten.

De euro was 1,0916 waard tegen 1,0902 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie bleef vrijwel gelijk op 71,20 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 75,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

15 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

15 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

15 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

18 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

19 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

19 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

20 uur geleden