FedEx zakt op Wall Street, beleggers wachten op Powell
NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde woensdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse post- en pakketbezorger boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Ook viel de winstverwachting voor het hele jaar lager uit dan voorzien. Financieel topman Michael Lenz van FedEx liet daarnaast weten met pensioen te gaan. Het aandeel zakte 1,8 procent.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers wachten vooral op de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen in het Congres. Beleggers hopen dat hij meer duidelijkheid verschaft over het toekomstige rentebeleid. Vorige week besloot de Federal Reserve te pauzeren met het verhogen van de rente in de strijd tegen de hoge inflatie.
Ook de relatie tussen de Verenigde Staten en China hield de gemoederen bezig. Zo noemde de Amerikaanse president Joe Biden zijn Chinese collega Xi Jinping "een dictator". Volgens het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zijn de uitspraken van Biden "een openlijke politieke provocatie". Een dag eerder had de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken nog een ontmoeting met Xi. Blinken was juist in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.
Tesla
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent lager op 33.910 punten. De brede S&P 500 daalde ook 0,4 procent tot 4373 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,3 procent tot 13623 punten.
Tesla opende vrijwel gelijk, na een adviesverlaging door Barclays. De analisten van de Britse bank adviseren beleggers om wat winst te nemen na de sterke koersstijging van het aandeel. De fabrikant van elektrische auto's won dinsdag nog ruim 5 procent na het nieuws dat concurrent Rivian de oplaadpoorten van Tesla in zijn elektrische auto’s gaat inbouwen. Ook zei topman Elon Musk na een ontmoeting met de Indiase premier Narendra Modi dat Tesla waarschijnlijk flink zal investeren in India.
Google-moederbedrijf Alphabet zakte 0,8 procent. De Duitse concurrentiewaakhond heeft kritiek geuit op het infotainmentsysteem van Google in auto's en zei dat de bundeling van diensten de Amerikaanse technologiegigant een oneerlijk voordeel zou kunnen geven ten opzichte van concurrenten.
De euro was 1,0916 waard tegen 1,0902 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie bleef vrijwel gelijk op 71,20 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 75,75 dollar per vat.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
5 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
15 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
16 uur geleden