FedEx stijgt op afwachtend Wall Street na winstverhoging
NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse pakketbezorger had ook in het afgelopen kwartaal last van de lagere vraag naar zijn diensten. Door de hoge inflatie wordt er minder besteld bij webwinkels en heeft FedEx dus ook minder pakketjes te bezorgen. Dankzij kostenbesparingen wist het bedrijf echter meer winst te boeken dan analisten hadden verwacht. Ook schroefde FedEx de winstverwachting voor het hele jaar op.
Het aandeel werd bijna 10 procent hoger gezet. Concurrent UPS won ruim 2 procent.
De aandacht bleef verder uitgaan naar de regionale Amerikaanse banken. Zo verloor First Republic Bank 23 procent. De bank uit Californië veerde donderdag nog op na een steunactie van verschillende grote Amerikaanse banken voor de wankele regionale bank. First Republic kreeg 30 miljard dollar op zijn rekeningen gestort door elf grote banken om voldoende geld beschikbaar te hebben om aan alle geldverzoeken van klanten te voldoen. Maar First Republic liet weten geen dividend meer uit te keren.
Andere regionale banken als PacWest Bancorp en Western Alliance Bancorp verloren tot bijna 11 procent. De grote Amerikaanse JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup en Wells Fargo zakten rond de 2 en 3 procent.
Terughoudend
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. Na een week van grote onrust in de bankensector kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat volgende week op het programma staat. Dan zal duidelijk worden of de Amerikaanse centrale bank de situatie in de financiële sector ernstig genoeg acht om af te zien van verdere renteverhogingen. In Europa hield de centrale bank deze week wel vast aan het beleid van renteverhogingen om de inflatie te bestrijden.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,7 procent lager op 32.031 punten. De brede S&P 500 daalde 0,4 procent tot 3944 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,5 procent tot 11.686,28 punten.
Nvidia
Nvidia klom 2 procent. Het chipbedrijf dat videokaarten en chipsets maakt voor moederborden en mobiele apparaten profiteerde van een adviesverhoging door Morgan Stanley. De analisten van de bank verwachten dat het bedrijf goede zaken zal doen door de opkomst van chatbots als ChatGPT, die gebruiken maken van kunstmatige intelligentie (AI), waar Nvidia ook chips voor ontwikkelt.
Farmaceut Merck verloor 0,7 procent, na tegenvallende onderzoeksresultaten van een van zijn kandidaatmedicijnen tegen longkanker.
De euro was 1,0622 dollar waard, tegen 1,0622 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 2 procent in prijs tot 66,90 dollar. Brentolie kostte 2,2 procent meer op 73,05 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
9 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
10 uur geleden