Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FedEx stijgt op afwachtend Wall Street na winstverhoging

FedEx stijgt op afwachtend Wall Street na winstverhoging

NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse pakketbezorger had ook in het afgelopen kwartaal last van de lagere vraag naar zijn diensten. Door de hoge inflatie wordt er minder besteld bij webwinkels en heeft FedEx dus ook minder pakketjes te bezorgen. Dankzij kostenbesparingen wist het bedrijf echter meer winst te boeken dan analisten hadden verwacht. Ook schroefde FedEx de winstverwachting voor het hele jaar op.

Het aandeel werd bijna 10 procent hoger gezet. Concurrent UPS won ruim 2 procent.

De aandacht bleef verder uitgaan naar de regionale Amerikaanse banken. Zo verloor First Republic Bank 23 procent. De bank uit Californië veerde donderdag nog op na een steunactie van verschillende grote Amerikaanse banken voor de wankele regionale bank. First Republic kreeg 30 miljard dollar op zijn rekeningen gestort door elf grote banken om voldoende geld beschikbaar te hebben om aan alle geldverzoeken van klanten te voldoen. Maar First Republic liet weten geen dividend meer uit te keren.

Andere regionale banken als PacWest Bancorp en Western Alliance Bancorp verloren tot bijna 11 procent. De grote Amerikaanse JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup en Wells Fargo zakten rond de 2 en 3 procent.

Terughoudend

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. Na een week van grote onrust in de bankensector kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat volgende week op het programma staat. Dan zal duidelijk worden of de Amerikaanse centrale bank de situatie in de financiële sector ernstig genoeg acht om af te zien van verdere renteverhogingen. In Europa hield de centrale bank deze week wel vast aan het beleid van renteverhogingen om de inflatie te bestrijden.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,7 procent lager op 32.031 punten. De brede S&P 500 daalde 0,4 procent tot 3944 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,5 procent tot 11.686,28 punten.

Nvidia

Nvidia klom 2 procent. Het chipbedrijf dat videokaarten en chipsets maakt voor moederborden en mobiele apparaten profiteerde van een adviesverhoging door Morgan Stanley. De analisten van de bank verwachten dat het bedrijf goede zaken zal doen door de opkomst van chatbots als ChatGPT, die gebruiken maken van kunstmatige intelligentie (AI), waar Nvidia ook chips voor ontwikkelt.

Farmaceut Merck verloor 0,7 procent, na tegenvallende onderzoeksresultaten van een van zijn kandidaatmedicijnen tegen longkanker.

De euro was 1,0622 dollar waard, tegen 1,0622 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 2 procent in prijs tot 66,90 dollar. Brentolie kostte 2,2 procent meer op 73,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zondagsopening reeks supermarkten terecht afgewezen, zegt CBb

DEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.

50 minuten geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.

57 minuten geleden
Hotels in WK-speelsteden VS kampen met tegenvallende vraag

WASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.

58 minuten geleden
AEX opent hoger op drukke beursdag met veel bedrijfsresultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.

2 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.

2 uur geleden
Zalando groeit sterk door overname About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.

2 uur geleden
Economische verschillen huishoudens nemen soms toe door fiscus

DEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."

2 uur geleden