Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FedEx stijgt op afwachtend Wall Street na winstverhoging

FedEx stijgt op afwachtend Wall Street na winstverhoging

NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse pakketbezorger had ook in het afgelopen kwartaal last van de lagere vraag naar zijn diensten. Door de hoge inflatie wordt er minder besteld bij webwinkels en heeft FedEx dus ook minder pakketjes te bezorgen. Dankzij kostenbesparingen wist het bedrijf echter meer winst te boeken dan analisten hadden verwacht. Ook schroefde FedEx de winstverwachting voor het hele jaar op.

Het aandeel werd bijna 10 procent hoger gezet. Concurrent UPS won ruim 2 procent.

De aandacht bleef verder uitgaan naar de regionale Amerikaanse banken. Zo verloor First Republic Bank 23 procent. De bank uit Californië veerde donderdag nog op na een steunactie van verschillende grote Amerikaanse banken voor de wankele regionale bank. First Republic kreeg 30 miljard dollar op zijn rekeningen gestort door elf grote banken om voldoende geld beschikbaar te hebben om aan alle geldverzoeken van klanten te voldoen. Maar First Republic liet weten geen dividend meer uit te keren.

Andere regionale banken als PacWest Bancorp en Western Alliance Bancorp verloren tot bijna 11 procent. De grote Amerikaanse JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup en Wells Fargo zakten rond de 2 en 3 procent.

Terughoudend

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. Na een week van grote onrust in de bankensector kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat volgende week op het programma staat. Dan zal duidelijk worden of de Amerikaanse centrale bank de situatie in de financiële sector ernstig genoeg acht om af te zien van verdere renteverhogingen. In Europa hield de centrale bank deze week wel vast aan het beleid van renteverhogingen om de inflatie te bestrijden.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,7 procent lager op 32.031 punten. De brede S&P 500 daalde 0,4 procent tot 3944 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,5 procent tot 11.686,28 punten.

Nvidia

Nvidia klom 2 procent. Het chipbedrijf dat videokaarten en chipsets maakt voor moederborden en mobiele apparaten profiteerde van een adviesverhoging door Morgan Stanley. De analisten van de bank verwachten dat het bedrijf goede zaken zal doen door de opkomst van chatbots als ChatGPT, die gebruiken maken van kunstmatige intelligentie (AI), waar Nvidia ook chips voor ontwikkelt.

Farmaceut Merck verloor 0,7 procent, na tegenvallende onderzoeksresultaten van een van zijn kandidaatmedicijnen tegen longkanker.

De euro was 1,0622 dollar waard, tegen 1,0622 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 2 procent in prijs tot 66,90 dollar. Brentolie kostte 2,2 procent meer op 73,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Regionaal meer geluidshinder om aanpassing vertrekroute Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) voert volgende maand twee veiligheidsmaatregelen door voor vertrekkende vliegtuigen vanaf Schiphol. Zo vliegen toestellen die tussen 23.00 uur en 06.00 uur opstijgen vanaf de Polderbaan en naar het zuiden gaan, een andere route. Dit leidt op sommige plekken in Nederland tot meer geluidsoverlast, erkent LVNL.

11 minuten geleden
Wall Street begint lager na nieuwe waarschuwing Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn met verliezen begonnen aan de nieuwe week. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. President Donald Trump waarschuwde dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt. Hij lichtte niet toe welke stappen hij van Iran verwachtte of welke gevolgen dat zou kunnen hebben.

19 minuten geleden
Elektrische stepjes met kenteken slaan nog niet aan

AMSTERDAM (ANP) - Elektrische steps lijken vooralsnog geen groot succes in Nederland. Sinds juli vorig jaar is een kenteken verplicht om met een e-step de openbare weg op te mogen, maar tot nu toe zijn in heel Nederland slechts 456 van deze voertuigen geregistreerd. Dat maakte RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt, bekend.

30 minuten geleden
Bloomberg: EU kijkt naar maatregelen tegen Chinese producten

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie kijkt of nieuwe maatregelen nodig zijn om de economie te beschermen tegen Chinese producten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Brussel is in toenemende mate bezorgd over het groeiende handelstekort met China en de gevolgen daarvan voor Europese bedrijven.

1 uur geleden
Schiphol waarschuwt voor lange rijen bij beveiligingscontrole

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt maandag voor lange rijen voor de security, op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Het vliegveld heeft besloten om extra kantoorpersoneel in te zetten. Ook wordt water uitgedeeld aan de wachtenden. Een ANP-verslaggever ter plaatse ziet dat de rijen in vertrekhallen 1 en 3 al beneden beginnen, waar ook de incheckbalies zijn. De drukte lijkt in de loop van de middag daarbij nog toe te nemen.

2 uur geleden
ProRail: reputatieschade voor het land door acties bij havenspoor

UTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.

3 uur geleden
Elon Musk wil SpaceX 'binnenkort' naar beurs brengen

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.

3 uur geleden