Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FedEx onderuit op Wall Street na sombere vooruitzichten

FedEx onderuit op Wall Street na sombere vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De pakketvervoerder verlaagde zijn verwachtingen voor dit jaar. Door de economische onzekerheid is er volgens het bedrijf minder vraag van consumenten en ondernemingen voor het versturen van pakketten. FedEx wordt gezien als een economische graadmeter, aangezien het bedrijf een breed segment van de wereldeconomie bedient. Het aandeel werd 11 procent lager gezet. Concurrent UPS verloor 3 procent.

De algehele stemming op Wall Street was eveneens negatief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 1 procent lager op 41.551 punten. De brede S&P 500 daalde 0,9 procent tot 5611 punten en techbeurs Nasdaq zakte 1 procent tot 17.520 punten. Donderdag sloten de beursgraadmeters licht lager na een opleving op woensdag.

De beurshandel stond deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield woensdag zoals verwacht het rentetarief onveranderd. Wel denkt de Fed dat de Amerikaanse economie dit jaar wat minder hard zal groeien dan eerder verwacht. Ook zal de inflatie wat hoger uitvallen dan voorzien, mede door de impact van de importheffingen van president Donald Trump op de consumentenprijzen.

Weekwinst

De Dow-Jonesindex koerst af op een weekwinst van rond de 1 procent. Dat zou de grootste winst zijn sinds eind januari. Ook de S&P 500 stevent af op een weekwinst en lijkt daarmee een vierweekse verliesreeks te doorbreken. De Nasdaq koerst af op de vijfde verliesweek op rij, de langste verliesreeks sinds mei 2022.

Nike ging 9 procent omlaag. De sportkledingfabrikant boekte afgelopen kwartaal bijna een derde minder winst dan een jaar eerder. Ook de omzet viel opnieuw lager uit. Nike kampt al langer met tegenvallende verkopen. Als gevolg daarvan moest toenmalig topman John Donahoe in oktober zijn functie neerleggen. Hij werd opgevolgd door Elliott Hill, die het bedrijf weer moet laten groeien. In een toelichting op de resultaten zei Hill vertrouwen te hebben dat Nike weer "op de juiste weg" is.

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

2 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

4 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

6 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

8 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden