Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FedEx en Oracle bij winnaars op Wall Street

FedEx en Oracle bij winnaars op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Softwareconcern Oracle was dinsdag een opvallende stijger op de aandelenbeurs van New York. Beleggers zetten het aandeel dik 10 procent hoger na beter dan verwachte cijfers. Dat kwam vooral door de sterke vraag naar zijn clouddiensten. Verder stond FedEx (plus 14 procent) bij de winnaars. Het koeriersbedrijf verhoogde zijn kwartaaldividend met 50 procent.

De Dow-Jonesindex sloot de sessie met een verlies van 0,5 procent op 30.364,83 punten. De S&P 500 zakte 0,4 procent tot 3735,48 punten. Techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 10.828,35 punten.

De aandacht van beleggers gaat vooral uit naar de Federal Reserve die dinsdag is begonnen aan zijn tweedaagse rentevergadering. De vrees dat de Amerikaanse centrale bank harder zal ingrijpen om de inflatie te bestrijden zorgde de afgelopen twee handelsdagen al voor zware verliezen op de beurzen.

Twitter

Twitter won 0,5 procent. Elon Musk gaat deze week voor het eerst in gesprek met medewerkers van het socialemediabedrijf, dat hij in april besloot over te nemen voor 44 miljard dollar. Twittermedewerkers maken zich zorgen om de overname door de topman van de fabrikant van elektrische auto's Tesla, die publiekelijk veel kritiek uitte op het bedrijf.

Apple won 0,7 procent. De techonderneming sleepte de rechten binnen voor het streamen van wedstrijden uit de Major League Soccer, de Amerikaanse voetbalcompetitie. Daarmee zet Apple een nieuwe stap in zijn groeiende ambities als sportzender. Alphabet steeg 0,3 procent. Dochterbedrijf Google zou bereid zijn om andere bedrijven advertenties te laten verkopen op videodienst YouTube. Daarmee wil het een boete van de Europese Commissie voor machtsmisbruik voorkomen.

Ford

Autoconcern Ford, dat vanwege problemen met de accu's tijdelijk de verkoop van de populaire Mustang Mach-E staakt, won desondanks 3,3 procent.

De cryptofondsen bleven in de belangstelling staan door de problemen in de sector en de aanhoudende waardedaling van cryptomunten. Bitcoin, de grootste digitale munt ter wereld, zakte eerder tot onder de 22.000 dollar en bereikte daarmee het laagste niveau in anderhalf jaar tijd. Cryptobeurs Coinbase zakte 0,8 procent na een adviesverlaging door JPMorgan. Maandag verloor Coinbase al ruim 11 procent.

De euro was 1,0411 dollar waard, tegen 1,0416 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,1 procent minder op 118,34 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper, op 120,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brussel schort boetes methaanregels energie-import op tot 2030

BRUSSEL (ANP) - Tot 2030 hoeven EU-lidstaten geen boetes te geven aan bedrijven die zich niet houden aan nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moeten bedrijven die olie en gas importeren zich aan die regels houden. De Europese Commissie adviseert maandag sancties bij overtredingen uit te stellen.

40 minuten geleden
Wall Street start beursweek hoger geholpen door chipbedrijven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek hoger begonnen, vooral gedreven door koerswinsten van chipfabrikanten. Mede door een verkoopgolf onder diezelfde chipproducenten sloten de beurzen vrijdag nog met verliezen. Ook zijn beleggers in afwachting van de cijfers van onder meer Alphabet, Tesla en Intel, die later deze week komen.

51 minuten geleden
Brussel schort boetes methaanregels energie-import op tot 2030

BRUSSEL (ANP) - Tot 2030 hoeven EU-lidstaten geen boetes te geven aan bedrijven die zich niet houden aan nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moeten bedrijven die olie en gas importeren zich aan die regels houden. De Europese Commissie adviseert maandag sancties bij overtredingen uit te stellen.

59 minuten geleden
Branche verwacht lagere appeloogst, peren juist meer

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse appeloogst valt dit jaar naar verwachting 18 procent lager uit dan vorig jaar. De perenoogst daarentegen stijgt juist met 10 procent ten opzichte van 2025, verwachten GroentenFruit Huis en de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO).

1 uur geleden
Transportbranche onderzoekt juridische stappen na afsluiting brug

ZOETERMEER (ANP) - Transport en Logistiek Nederland (TLN) onderzoekt juridische stappen na de plotse afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtwagenverkeer. De brancheorganisatie stelt dat de afsluiting terecht is, vanwege veiligheidsoverwegingen, maar vraagt zich wel af of de overheid als beheerder van de infrastructuur voldoende heeft gedaan om de huidige situatie te voorkomen.

1 uur geleden
Laagste aantal schepen door Straat van Hormuz in maand tijd

PARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart is teruggelopen naar het laagste aantal in een maand tijd. Dat blijkt uit data van AXSMarine. De afgelopen dagen waren meerdere schepen in de regio doelwit van Iraanse aanvallen.

3 uur geleden
AliExpress oneens met EU-boete, noemt deze 'buitenproportioneel'

HANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress is het niet eens met de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. De Chinese webwinkel noemt de sanctie "buitenproportioneel" en overweegt vervolgstappen.

3 uur geleden