Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federer wil na zijn afscheid betrokken blijven bij het tennis

Federer wil na zijn afscheid betrokken blijven bij het tennis

LONDEN (ANP/AFP/DPA) - Roger Federer wil nadat hij gestopt is met zijn tenniscarrière betrokken blijven "bij de sport die hem alles heeft gegeven". Dat vertelde de Zwitserse tennisvedette aan zender RTS uit zijn land bij aankomst in Londen, waar hij nog wil deelnemen aan de Laver Cup deze week.

De 41-jarige Zwitser weet nog niet wat zijn toekomst gaat worden. "Maar ik wil niet volledig afstand nemen van de sport." Wel zei hij ook dat hij definitief klaar is. De winnaar van 20 grand slams zal niet terugkeren en ook geen deurtje op een kier laten.

Federer zei dat hij opgelucht was toen hij zijn besluit om te stoppen kenbaar had gemaakt en dat hij erg gelukkig is met de carrière die hij heeft gehad. Hij gaf aan dat in de afgelopen maanden zijn vooruitgang niet naar wens was geweest, dat zijn knie het niet toestond om door te gaan.

Tranen

"Ik kreeg een scan die niet goed was en er was geen vooruitgang meer. Ik heb toen tegen mezelf gezegd dat het voorbij was. Ik wilde het niet meer", zei Federer. De tennisser gaf toe dat hij een paar tranen had gelaten toen hij zijn afscheid aankondigde, maar dat hij desondanks blij was dat hij de stap had gezet.

Federer zal bij de Laver Cup niet meer in actie komen in het enkelspel. De Zwitser zei tegen het Zwitserse persbureau SDA dat dat vooraf al was besloten. "Maar met de opzet van de Laver Cup denk ik dat ik vrijdagavond een dubbel kan spelen", zei de Zwitser.

Federer had dat voorgelegd aan teamcaptain Björn Borg van het Europese team, dat het opneemt tegen het wereldteam van captain John McEnroe. "Hij zei dat het al een droom voor hem zou zijn om mij nog een keer op de tennisbaan te zien. Ik ga het proberen, ik was eigenlijk positief verrast van mijn eigen niveau", aldus Federer na trainingen met de Griek Stefanos Tsitsipas maandag en dinsdag.

Meer uit Sport

Banks twee jaar langer bondscoach Nederlandse volleyballers

UTRECHT (ANP) - Joel Banks blijft bondscoach van de Nederlandse volleyballers. Het contract met de 51-jarige Brit is met twee jaar verlengd, laat de Nederlandse volleybalbond Nevobo weten.

5 uur geleden
Oud-winnares Świątek begint overtuigend aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek is overtuigend begonnen aan de US Open. De Poolse oud-winnares versloeg in de eerste ronde de Chinese Wang Xiyu in twee sets: 6-2 6-3.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor onderuit tegen Shelton op US Open

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de US Open gestrand. De beste tennisser van Nederland verloor in New York in vier sets (1-6 6-1 7-6 6-2) van de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereldranglijst.

10 uur geleden
Alcaraz boekt op US Open simpele zege bij rentree in enkelspel

NEW YORK (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt op de US Open. De als tweede geplaatste titelverdediger was in New York met 6-4 6-4 6-4 te sterk voor de Rus Roman Safiullin. De tweevoudig winnaar van het grandslamtoernooi treft in de volgende ronde de Portugees Jaime Faria.

16 uur geleden
Tennisster Sabalenka begint goed aan jacht op derde titel US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft eenvoudig de tweede ronde op de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-2 6-4 te sterk voor de Colombiaanse Camila Osorio. Ze treft de Russische qualifier Polina Jatsenko in de volgende ronde.

19 uur geleden
NOC*NSF gaat reorganiseren en sluit gedwongen ontslagen niet uit

PAPENDAL (ANP) - NOC*NSF gaat reorganiseren. De sportkoepel ziet de kosten stijgen, mede door inflatie, en de inkomsten dalen. Zo lijkt de jaarlijkse afdracht van de Nederlandse Loterij te stagneren, onder andere door een verhoging van de kansspelbelasting. Ook de bijdrage vanuit het Rijk aan de sportkoepel en aangesloten sportbonden gaat volgens NOC*NSF flink omlaag.

19 uur geleden
US Open begint dinsdag voor Van de Zandschulp, De Jong en Rus

NEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp, Jesper de Jong en Arantxa Rus beginnen dinsdag aan het hoofdtoernooi van de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De Nederlanders werden eerder al gekoppeld aan een tegenstander en hebben nu ook een locatie en tijd toegewezen gekregen.

1 dag geleden