Federer werkt zeven matchpoints weg en gaat door
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Roger Federer moest maar liefst zeven matchpoints wegwerken, maar de 38-jarige Zwitser staat nu wel in de halve finales van de Australian Open. De zesvoudig kampioen in Melbourne balanceerde in de kwartfinale tegen de ongeplaatste Amerikaan Tennys Sandgren in de vierde set op de rand van uitschakeling. Federer overleefde alle matchpoints van de nummer 100 van de wereld, trok de set in de tiebreak naar zich toe en haalde zo alsnog de winst binnen: 6-3 2-6 2-6 7-6 (8) 6-3.
De 20-voudig grandslamkampioen was in de derde ronde tegen de Australiër John Millman ook al ontsnapt aan uitschakeling. Federer stond toen in de zogeheten matchtiebreak van de beslissende vijfde set met 8-4 achter, maar trok de partij alsnog naar zich toe door zes punten op rij te maken.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
29 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
16 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
18 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
18 uur geleden