Federer twijfelt over deelname Australian Open
BERN (ANP) - Roger Federer moet mogelijk de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van 2021, aan zich voorbij laten gaan. Dat heeft de 20-voudig grandslamkampioen tijdens de Sports Awards voor de camera van SRF gezegd.
"Het wordt krap voor de Australian Open", zei Federer (39), die het toernooi in Melbourne zes keer wist te winnen. "Ik had gehoopt dat ik in oktober 100 procent fit zou zijn, maar helaas was ik dat niet. En dat ben ik nog steeds niet. Ik zou verder willen zijn, maar ben alsnog tevreden met waar ik sta."
Federer kwam door een knieblessure voor het laatst op de Australian Open van dit jaar in actie. De Zwitser verloor in de halve finales van Novak Djokovic. "De tweede knieoperatie was een enorme domper, maar in de afgelopen zes maanden is er gestaag vooruitgang geboekt", aldus de nummer 5 van de wereld.
Belangrijk
"We nemen onze tijd; de komende twee of drie maanden worden enorm belangrijk voor mij."
Vooralsnog staat de start van de Australian Open gepland voor maandag 18 januari. De organisatie zou echter in verband met het coronavirus voornemens zijn het toernooi te verplaatsen naar februari.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (28) kan door slepende blessures niet deelnemen aan de WK in Rotterdam. Dat vertelde ze tijdens een persmoment waarbij ze werd aangekondigd als ambassadeur van het wereldtiteltoernooi.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Deurloo (35) is definitief gestopt met turnen. Dat maakte de Ridderkerker bekend tijdens een persmoment in aanloop naar de WK turnen in Rotterdam. Tijdens het titeltoernooi is hij samen met Eythora Thorsdottir actief als WK-ambassadeur.
2 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft vrijdag de snelste tijd neergezet bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Italië. De Monagask van Ferrari reed op het circuit van Monza een snelste ronde van 1.23,008. Zijn Britse ploeggenoot Lewis Hamilton was 0,173 seconde langzamer. Hamiltons landgenoot George Russell (Mercedes) reed de derde tijd, 0,304 seconde achter Leclerc.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is alsnog teruggezet in de uitslag van de Grote Prijs van Monaco van 7 juni. Dat heeft autosportbond FIA vrijdag bekendgemaakt. Door tijdstraffen wordt Gasly (Alpine) teruggezet naar de zevende plaats. Zijn landgenoot Isack Hadjar (Red Bull) klimt weer naar de derde plaats.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios heeft een schorsing van een maand geaccepteerd. Dat heeft de International Tennis Integrity Agency (ITIA) bekendgemaakt. Omdat de voorlopige schorsing van Kyrgios op 4 augustus was ingegaan, mag hij per direct weer tennissen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev had opnieuw vijf sets nodig om zijn tegenstander te verslaan op de US Open. In de nacht van donderdag op vrijdag versloeg de als eerste geplaatste Duitser de Fransman Quentin Halys in de tweede ronde: 6-4 4-6 7-6 (3) 6-7 (3) 6-3.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de derde ronde van de US Open te bereiken. De 26-jarige Nederlander moest in New York zijn meerdere erkennen in de Belg Zizou Bergs. Het werd 5-7 6-1 2-6 6-7 (2).
12 uur geleden