Federer twijfelt over deelname Australian Open
BERN (ANP) - Roger Federer moet mogelijk de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van 2021, aan zich voorbij laten gaan. Dat heeft de 20-voudig grandslamkampioen tijdens de Sports Awards voor de camera van SRF gezegd.
"Het wordt krap voor de Australian Open", zei Federer (39), die het toernooi in Melbourne zes keer wist te winnen. "Ik had gehoopt dat ik in oktober 100 procent fit zou zijn, maar helaas was ik dat niet. En dat ben ik nog steeds niet. Ik zou verder willen zijn, maar ben alsnog tevreden met waar ik sta."
Federer kwam door een knieblessure voor het laatst op de Australian Open van dit jaar in actie. De Zwitser verloor in de halve finales van Novak Djokovic. "De tweede knieoperatie was een enorme domper, maar in de afgelopen zes maanden is er gestaag vooruitgang geboekt", aldus de nummer 5 van de wereld.
Belangrijk
"We nemen onze tijd; de komende twee of drie maanden worden enorm belangrijk voor mij."
Vooralsnog staat de start van de Australian Open gepland voor maandag 18 januari. De organisatie zou echter in verband met het coronavirus voornemens zijn het toernooi te verplaatsen naar februari.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
10 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
12 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
20 uur geleden