Federer trekt zich terug op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Roger Federer komt niet meer in actie op Roland Garros. De Zwitserse tennisser bereikte zaterdag na middernacht de vierde ronde na een partij tegen de Duitser Dominik Köpfer die ruim drieëneenhalf uur duurde. Federer zei na afloop al te overwegen de strijd te staken in Parijs om zo zijn knie niet te veel te belasten.
Federer, die vorig jaar twee knie-operaties onderging, verklaarde eerder dat Wimbledon voor hem dit jaar het belangrijkste toernooi is. Dat toernooi begint over drie weken. In de vierde ronde in Parijs zou hij het opnemen tegen de Italiaan Matteo Berrettini.
"Na overleg met mijn team heb ik besloten dat het beter is dat ik Roland Garros verlaat", verklaarde de 39-jarige Zwitser, die net als zijn Spaanse rivaal Rafael Nadal twintig grandslamtitels achter zijn naam heeft staan. "Na twee operaties aan mijn knie en meer dan een jaar revalideren is het belangrijk dat ik naar mijn lichaam luister. Ik moet mezelf niet te zwaar belasten op mijn weg naar volledig herstel." Nadal wordt met toernooiwinst in Parijs alleen recordhouder.
Wimbledon
Federer, die de afgelopen zeventien maanden amper nog toernooien speelde vanwege zijn knieproblemen, had het fysiek zwaar tijdens zijn vier sets vergende partij tegen Köpfer. Met het vooruitzicht op weer een zware klus tegen Berrettini, liet de Zwitser al doorschemeren een optreden in de tweede week van Roland Garros mogelijk te skippen met het oog op Wimbledon. "We analyseren mijn wedstrijden en kijken steeds wat het beste is om te doen. Dat zullen we morgen ook weer doen", zei Federer na de partij, inmiddels in de nacht. "Het is steeds een afweging tussen doorspelen of juist rust pakken."
"Het spijt ons dat Roger Federer zich terugtrekt, maar hij heeft weer een geweldig gevecht geleverd", zei toernooidirecteur en oud-tennisser Guy Forget. "We waren blij hem te zien terugkeren in Parijs waar hij drie partijen van een hoog niveau heeft gespeeld. We wensen hem het allerbeste voor de rest van het seizoen."
Meer uit Sport
PERREUX (ANP) - De wielrenners van Visma - Lease a Bike hebben de ploegentijdrit in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De Amerikaan Matteo Jorgenson was na 28,4 kilometer met start en finish in Perreux 9 seconden sneller dan de Brit Oscar Onley en de Fransman Kévin Vauquelin van Netcompany Ineos.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
2 dagen geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
2 dagen geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
2 dagen geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
2 dagen geleden