Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federer trekt zich terug op Roland Garros

Federer trekt zich terug op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Roger Federer komt niet meer in actie op Roland Garros. De Zwitserse tennisser bereikte zaterdag na middernacht de vierde ronde na een partij tegen de Duitser Dominik Köpfer die ruim drieëneenhalf uur duurde. Federer zei na afloop al te overwegen de strijd te staken in Parijs om zo zijn knie niet te veel te belasten.

Federer, die vorig jaar twee knie-operaties onderging, verklaarde eerder dat Wimbledon voor hem dit jaar het belangrijkste toernooi is. Dat toernooi begint over drie weken. In de vierde ronde in Parijs zou hij het opnemen tegen de Italiaan Matteo Berrettini.

"Na overleg met mijn team heb ik besloten dat het beter is dat ik Roland Garros verlaat", verklaarde de 39-jarige Zwitser, die net als zijn Spaanse rivaal Rafael Nadal twintig grandslamtitels achter zijn naam heeft staan. "Na twee operaties aan mijn knie en meer dan een jaar revalideren is het belangrijk dat ik naar mijn lichaam luister. Ik moet mezelf niet te zwaar belasten op mijn weg naar volledig herstel." Nadal wordt met toernooiwinst in Parijs alleen recordhouder.

Wimbledon

Federer, die de afgelopen zeventien maanden amper nog toernooien speelde vanwege zijn knieproblemen, had het fysiek zwaar tijdens zijn vier sets vergende partij tegen Köpfer. Met het vooruitzicht op weer een zware klus tegen Berrettini, liet de Zwitser al doorschemeren een optreden in de tweede week van Roland Garros mogelijk te skippen met het oog op Wimbledon. "We analyseren mijn wedstrijden en kijken steeds wat het beste is om te doen. Dat zullen we morgen ook weer doen", zei Federer na de partij, inmiddels in de nacht. "Het is steeds een afweging tussen doorspelen of juist rust pakken."

"Het spijt ons dat Roger Federer zich terugtrekt, maar hij heeft weer een geweldig gevecht geleverd", zei toernooidirecteur en oud-tennisser Guy Forget. "We waren blij hem te zien terugkeren in Parijs waar hij drie partijen van een hoog niveau heeft gespeeld. We wensen hem het allerbeste voor de rest van het seizoen."

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

11 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

13 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

13 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

14 uur geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

14 uur geleden
Visser wint weer een race en bereikt WK-finale 60 meter horden

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.

14 uur geleden