Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federer trekt zich terug op Roland Garros

Federer trekt zich terug op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Roger Federer komt niet meer in actie op Roland Garros. De Zwitserse tennisser bereikte zaterdag na middernacht de vierde ronde na een partij tegen de Duitser Dominik Köpfer die ruim drieëneenhalf uur duurde. Federer zei na afloop al te overwegen de strijd te staken in Parijs om zo zijn knie niet te veel te belasten.

Federer, die vorig jaar twee knie-operaties onderging, verklaarde eerder dat Wimbledon voor hem dit jaar het belangrijkste toernooi is. Dat toernooi begint over drie weken. In de vierde ronde in Parijs zou hij het opnemen tegen de Italiaan Matteo Berrettini.

"Na overleg met mijn team heb ik besloten dat het beter is dat ik Roland Garros verlaat", verklaarde de 39-jarige Zwitser, die net als zijn Spaanse rivaal Rafael Nadal twintig grandslamtitels achter zijn naam heeft staan. "Na twee operaties aan mijn knie en meer dan een jaar revalideren is het belangrijk dat ik naar mijn lichaam luister. Ik moet mezelf niet te zwaar belasten op mijn weg naar volledig herstel." Nadal wordt met toernooiwinst in Parijs alleen recordhouder.

Wimbledon

Federer, die de afgelopen zeventien maanden amper nog toernooien speelde vanwege zijn knieproblemen, had het fysiek zwaar tijdens zijn vier sets vergende partij tegen Köpfer. Met het vooruitzicht op weer een zware klus tegen Berrettini, liet de Zwitser al doorschemeren een optreden in de tweede week van Roland Garros mogelijk te skippen met het oog op Wimbledon. "We analyseren mijn wedstrijden en kijken steeds wat het beste is om te doen. Dat zullen we morgen ook weer doen", zei Federer na de partij, inmiddels in de nacht. "Het is steeds een afweging tussen doorspelen of juist rust pakken."

"Het spijt ons dat Roger Federer zich terugtrekt, maar hij heeft weer een geweldig gevecht geleverd", zei toernooidirecteur en oud-tennisser Guy Forget. "We waren blij hem te zien terugkeren in Parijs waar hij drie partijen van een hoog niveau heeft gespeeld. We wensen hem het allerbeste voor de rest van het seizoen."

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar kwartfinale van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Coco Gauff staat in de kwartfinale van de Australian Open. De 21-jarige Amerikaanse versloeg Karolina Muchova uit Tsjechië op de Margaret Court Arena: 6-1 3-6 6-3.

59 minuten geleden
Van de Zandschulp en Griekspoor geven op in dubbelspel

MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook uitgeschakeld in het dubbelspel van de Australian Open. Ze gaven bij een achterstand van 5-0 in de eerste set op in hun achtste finale tegen de Amerikaan Christian Harrison en Brit Neal Skupski.

59 minuten geleden
Wielrenner Vine botst met kangoeroe maar wint Tour Down Under

STIRLING (ANP) - Zelfs een botsing met een kangoeroe kon Jay Vine niet van de eindzege van de Tour Down Under houden. De 30-jarige wielrenner van UAE Team Emirates - XRG kwam in de slotetappe ten val, maar finishte keurig in het peloton.

1 uur geleden
Wielrenner Brennan wint laatste etappe Tour Down Under

STIRLING (ANP) - Matthew Brennan heeft de vijfde en laatste etappe van de Tour Down Under gewonnen. Het Britse talent van Visma-Lease a Bike was na ruim 169 kilometer de snelste in een massasprint in het Australische Stirling.

1 uur geleden
Tennisster Sabalenka naar kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).

6 uur geleden
NBA-duel in Minneapolis uitgesteld vanwege veiligheid

MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.

11 uur geleden
Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

14 uur geleden