Federer ten koste van Cilic verder in Parijs
PARIJS (ANP) - Roger Federer heeft zich op Roland Garros ten koste van Marin Cilic verzekerd van een plek in de derde ronde. De 39-jarige Zwitser was met 6-2 2-6 7-6 (4) 6-2 te sterk voor de Kroatische nummer 47 van de wereld.
Federer trok met overtuigend spel de eerste set naar zich toe, maar in de tweede set daalde zijn niveau. Hij ging meermaals de discussie aan met de umpire, die de 20-voudig grandslamkampioen een waarschuwing gaf omdat hij te veel tijd nam tussen de punten door. Daar was Federer, als achtste geplaatst, niet van gediend. "Ik durf niet eens meer naar mijn handdoek te lopen", zei de Zwitser.
De getergde Federer, die zelfs een fout van Cilic met een juich begroette, herpakte zich in de derde set. Die trok hij naar zich toe in een tiebreak, nadat hij twintig punten op een rij op eigen opslag had gewonnen. De tiebreak bleek cruciaal, want in de vierde set werd het geen moment spannend meer. Federer maakte het op 5-2 af op de service van Cilic.
Vertrouwen
"Ik heb goede momenten gekend, vooral in de tiebreak, en ik serveerde erg goed om het te kunnen afmaken", zei Federer. "Het laat zien dat ik nog iets over heb in de tank en dat is goed voor het vertrouwen."
Federer en Cilic troffen elkaar voor het eerst sinds de finale van de Australian Open in 2018. Toen won Federer in vijf sets. Een jaar eerder stonden ze ook tegenover elkaar in de eindstrijd van Wimbledon, die in drie sets in het voordeel van Federer werd beslist.
Köpfer
In de derde ronde treft Federer zaterdag de Duitser Dominik Köpfer, die de als 30e geplaatste Amerikaan Taylor Fritz in vier sets versloeg.
Voor de Rus Aslan Karatsev, de verrassing van de Australian Open, zit Roland Garros erop. Hij verloor met 6-3 7-6 (4) 4-6 6-1 van de Duitser Philipp Kohlschreiber. De als 14e geplaatste Gaël Monfils strandde ook in de tweede ronde. Mikael Ymer uit Zweden was de publiekslieveling in een viersetter de baas: 6-0 2-6 6-4 6-3.
Meer uit Sport
HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
2 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
2 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
10 uur geleden