Federer ten koste van Cilic verder in Parijs
PARIJS (ANP) - Roger Federer heeft zich op Roland Garros ten koste van Marin Cilic verzekerd van een plek in de derde ronde. De 39-jarige Zwitser was met 6-2 2-6 7-6 (4) 6-2 te sterk voor de Kroatische nummer 47 van de wereld.
Federer trok met overtuigend spel de eerste set naar zich toe, maar in de tweede set daalde zijn niveau. Hij ging meermaals de discussie aan met de umpire, die de 20-voudig grandslamkampioen een waarschuwing gaf omdat hij te veel tijd nam tussen de punten door. Daar was Federer, als achtste geplaatst, niet van gediend. "Ik durf niet eens meer naar mijn handdoek te lopen", zei de Zwitser.
De getergde Federer, die zelfs een fout van Cilic met een juich begroette, herpakte zich in de derde set. Die trok hij naar zich toe in een tiebreak, nadat hij twintig punten op een rij op eigen opslag had gewonnen. De tiebreak bleek cruciaal, want in de vierde set werd het geen moment spannend meer. Federer maakte het op 5-2 af op de service van Cilic.
Vertrouwen
"Ik heb goede momenten gekend, vooral in de tiebreak, en ik serveerde erg goed om het te kunnen afmaken", zei Federer. "Het laat zien dat ik nog iets over heb in de tank en dat is goed voor het vertrouwen."
Federer en Cilic troffen elkaar voor het eerst sinds de finale van de Australian Open in 2018. Toen won Federer in vijf sets. Een jaar eerder stonden ze ook tegenover elkaar in de eindstrijd van Wimbledon, die in drie sets in het voordeel van Federer werd beslist.
Köpfer
In de derde ronde treft Federer zaterdag de Duitser Dominik Köpfer, die de als 30e geplaatste Amerikaan Taylor Fritz in vier sets versloeg.
Voor de Rus Aslan Karatsev, de verrassing van de Australian Open, zit Roland Garros erop. Hij verloor met 6-3 7-6 (4) 4-6 6-1 van de Duitser Philipp Kohlschreiber. De als 14e geplaatste Gaël Monfils strandde ook in de tweede ronde. Mikael Ymer uit Zweden was de publiekslieveling in een viersetter de baas: 6-0 2-6 6-4 6-3.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Bij het tennistoernooi van Rosmalen heeft de regen wederom voor een voortijdig afgebroken partij gezorgd. De kwartfinale tussen de Rus Daniil Medvedev en de Kroaat Marin Čilić is vrijdag na de tweede set bij een gelijke setstand stilgelegd en wordt zaterdag uitgespeeld. Eerder deze week gebeurde op dinsdag en donderdag hetzelfde bij wedstrijden van Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en het Nederlandse tennistalent Thijs Boogaard.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen is nog op zoek naar snelheid op het circuit van Barcelona. De viervoudig wereldkampioen noteerde in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de zesde tijd in zijn Red Bull. Hij was bijna een seconde langzamer dan regerend wereldkampioen Lando Norris, die in zijn McLaren de snelste ronde reed (1.15,426) op het hete asfalt.
8 uur geledenCREST-VOLAND (ANP) - Maxim van Gils heeft de zesde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe klopte bij de aankomst bergop in Crest-Voland de Noor Tobias Halland Johannessen. Van Gils' ploeggenoot Luke Tuckwell uit Australië werd derde en is de nieuwe leider in het algemeen klassement.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.
11 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard is er net niet in geslaagd de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De 17-jarige Nederlander verloor met 3-6 6-4 6-7 (6) van de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev. De partij werd donderdag bij een voorsprong voor Boogaard van 3-2 in de tweede set gestaakt door de regen.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de vierde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen was in de Red Bull 0,684 seconde langzamer dan de Brit George Russell in de Mercedes, die met 1.16,363 de snelste was. Ook de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari waren sneller dan Verstappen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Lieke Wevers heeft het beëindigen van haar carrière als turnster op Instagram bevestigd. Dinsdag werd al duidelijk dat de 34-jarige Nederlandse in dienst treedt bij de Spaanse turnbond RFEG als lid van de technische staf bij de vrouwen op het nationale trainingscentrum in Madrid.
14 uur geleden