Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federer staat met emotioneel bericht stil bij afscheid Nadal

Federer staat met emotioneel bericht stil bij afscheid Nadal

MÁLAGA (ANP) - Vriend en voormalig concurrent Roger Federer heeft met een emotionele boodschap stilgestaan bij het afscheid van Rafael Nadal als tennisser. De Spaanse 22-voudig grandslamkampioen (38) beleeft deze week tijdens de Davis Cup in eigen land de laatste dagen van zijn carrière. Federer, zelf winnaar van twintig grand slams, haalt onder meer herinneringen op aan zijn eerste ontmoeting met de toen 17-jarige Nadal in 2004 in Miami.

"Na de Australian Open van 2004 stond ik voor het eerst bovenaan de wereldranglijst. Ik dacht dat ik de top van de wereld had bereikt. En dat was ook zo, tot je twee maanden later in Miami, in je rode mouwloze shirt waarin je biceps goed zichtbaar waren, op de baan kwam en me overtuigend versloeg. Alles wat ik over je had gehoord - over die geweldige jonge speler uit Mallorca, een uniek talent die waarschijnlijk ooit een grand slam zou winnen - was niet alleen maar een hype", schrijft de 43-jarige Zwitser op X.

"Je hebt me veel verslagen. Meer dan ik jou kon verslaan. Je daagde me uit zoals niemand anders kon. Op gravel voelde het alsof ik jouw achtertuin binnenstapte en je liet me harder werken dan ik ooit had verwacht, alleen om me staande te kunnen houden. Je liet me mijn spel opnieuw uitvinden. Dat ging zelfs zo ver dat ik de grootte van mijn racket veranderde, hopend op een voordeel. En al je rituelen. Je waterflessen neerzetten als speelgoedsoldaatjes in formatie, je haar goed doen, je ondergoed aanpassen... Alles met de hoogste intensiteit. Ik hield ervan, het was zo uniek."

Dubbelpartner

Federer blikt ook terug op zijn eigen afscheid, in 2022 bij de Laver Cup. "Het betekende veel voor me dat je aan mijn zijde stond - niet als mijn rivaal, maar als mijn dubbelpartner. Het samen spelen die avond, en het delen van die tranen, zal voor altijd een van de meest speciale momenten uit mijn carrière zijn. Ik wil dat je weet dat je oude vriend altijd even hard voor je juicht, ook bij alles wat je hierna doet."

Federer en Nadal stonden veertig keer tegenover elkaar. Zestien van die duels werden gewonnen door Federer, 24 door Nadal.

Nadal speelt dinsdag mogelijk al zijn laatste wedstrijd, in de Davis Cup-kwartfinale tussen Spanje en Nederland in Málaga. Het is nog niet duidelijk of Nadal, die tijdens de Olympische Spelen in Parijs voor het laatst een wedstrijd afwerkte, in actie zal komen.

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

1 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

2 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

20 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

23 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden