Federer staat met emotioneel bericht stil bij afscheid Nadal
MÁLAGA (ANP) - Vriend en voormalig concurrent Roger Federer heeft met een emotionele boodschap stilgestaan bij het afscheid van Rafael Nadal als tennisser. De Spaanse 22-voudig grandslamkampioen (38) beleeft deze week tijdens de Davis Cup in eigen land de laatste dagen van zijn carrière. Federer, zelf winnaar van twintig grand slams, haalt onder meer herinneringen op aan zijn eerste ontmoeting met de toen 17-jarige Nadal in 2004 in Miami.
"Na de Australian Open van 2004 stond ik voor het eerst bovenaan de wereldranglijst. Ik dacht dat ik de top van de wereld had bereikt. En dat was ook zo, tot je twee maanden later in Miami, in je rode mouwloze shirt waarin je biceps goed zichtbaar waren, op de baan kwam en me overtuigend versloeg. Alles wat ik over je had gehoord - over die geweldige jonge speler uit Mallorca, een uniek talent die waarschijnlijk ooit een grand slam zou winnen - was niet alleen maar een hype", schrijft de 43-jarige Zwitser op X.
"Je hebt me veel verslagen. Meer dan ik jou kon verslaan. Je daagde me uit zoals niemand anders kon. Op gravel voelde het alsof ik jouw achtertuin binnenstapte en je liet me harder werken dan ik ooit had verwacht, alleen om me staande te kunnen houden. Je liet me mijn spel opnieuw uitvinden. Dat ging zelfs zo ver dat ik de grootte van mijn racket veranderde, hopend op een voordeel. En al je rituelen. Je waterflessen neerzetten als speelgoedsoldaatjes in formatie, je haar goed doen, je ondergoed aanpassen... Alles met de hoogste intensiteit. Ik hield ervan, het was zo uniek."
Dubbelpartner
Federer blikt ook terug op zijn eigen afscheid, in 2022 bij de Laver Cup. "Het betekende veel voor me dat je aan mijn zijde stond - niet als mijn rivaal, maar als mijn dubbelpartner. Het samen spelen die avond, en het delen van die tranen, zal voor altijd een van de meest speciale momenten uit mijn carrière zijn. Ik wil dat je weet dat je oude vriend altijd even hard voor je juicht, ook bij alles wat je hierna doet."
Federer en Nadal stonden veertig keer tegenover elkaar. Zestien van die duels werden gewonnen door Federer, 24 door Nadal.
Nadal speelt dinsdag mogelijk al zijn laatste wedstrijd, in de Davis Cup-kwartfinale tussen Spanje en Nederland in Málaga. Het is nog niet duidelijk of Nadal, die tijdens de Olympische Spelen in Parijs voor het laatst een wedstrijd afwerkte, in actie zal komen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft met zijn titelprolongatie op Wimbledon laten zien dat hij "de beste tennisser ter wereld is". Dat zei de Duitser Alexander Zverev na zijn verloren finale tegen de Italiaanse nummer 1 van de wereld. "Ik ben nu 29 jaar en ik heb voor het eerst van mijn leven het gevoel gehad dat ik hier kon winnen. Dus daar wil ik mijn team voor bedanken", zei Zverev in het interview op de baan.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft voor het tweede jaar op rij Wimbledon gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst rekende in de finale af met Alexander Zverev: 6-7 (7) 7-6 (2) 6-3 6-4.
1 uur geledenUSSEL (ANP/AFP) - Viervoudig Tour de France-winnaar Tadej Pogačar zou als het aan hem lag "in juli en augustus helemaal niet meer op de warmste plekken rijden". Daarmee mengde de Sloveense wereldkampioen zich in het debat over de hitte in deze Tour de France, met iedere dag temperaturen boven de 35 graden. "Als ik alles mocht veranderen, zou ik de hele wielerkalender omgooien en het helemaal anders doen."
3 uur geledenUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel had juist in de vanwege hitte ingekorte negende etappe van de Tour de France "eindelijk de benen" om voor een etappezege te gaan. Na een lange vlucht sprintte de 31-jarige Nederlander naar zijn derde ritzege in de Tour van zijn carrière. "Het ging veel beter met de hitte dan eerdere dagen, toen ik zelfs van makkelijkere etappes moeizaam herstelde. Het was geen geweldige eerste week voor het team, maar ik ben heel blij dat we de eerste rustdag ingaan met een zege", aldus de renner van Alpecin-Premier Tech.
4 uur geledenUSSEL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer in zijn carrière een etappe gewonnen in de Tour de France. De 31-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech won in het hete Ussel de ingekorte negende etappe na een sprint met drie medevluchters. De oud-wereldkampioen ging als eerste aan en bleef de Noor Tobias Johannessen voor. De Brit Tom Pidcock werd derde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Chinese Guo Hanyu en de Française Kristina Mladenovic hebben op Wimbledon het vrouwendubbelspel gewonnen. Ze versloegen de Canadese Gabriele Dabrowski en de Braziliaanse Luisa Stefani in de finale: 6-3 7-5.
6 uur geleden