Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federer staat met emotioneel bericht stil bij afscheid Nadal

Federer staat met emotioneel bericht stil bij afscheid Nadal

MÁLAGA (ANP) - Vriend en voormalig concurrent Roger Federer heeft met een emotionele boodschap stilgestaan bij het afscheid van Rafael Nadal als tennisser. De Spaanse 22-voudig grandslamkampioen (38) beleeft deze week tijdens de Davis Cup in eigen land de laatste dagen van zijn carrière. Federer, zelf winnaar van twintig grand slams, haalt onder meer herinneringen op aan zijn eerste ontmoeting met de toen 17-jarige Nadal in 2004 in Miami.

"Na de Australian Open van 2004 stond ik voor het eerst bovenaan de wereldranglijst. Ik dacht dat ik de top van de wereld had bereikt. En dat was ook zo, tot je twee maanden later in Miami, in je rode mouwloze shirt waarin je biceps goed zichtbaar waren, op de baan kwam en me overtuigend versloeg. Alles wat ik over je had gehoord - over die geweldige jonge speler uit Mallorca, een uniek talent die waarschijnlijk ooit een grand slam zou winnen - was niet alleen maar een hype", schrijft de 43-jarige Zwitser op X.

"Je hebt me veel verslagen. Meer dan ik jou kon verslaan. Je daagde me uit zoals niemand anders kon. Op gravel voelde het alsof ik jouw achtertuin binnenstapte en je liet me harder werken dan ik ooit had verwacht, alleen om me staande te kunnen houden. Je liet me mijn spel opnieuw uitvinden. Dat ging zelfs zo ver dat ik de grootte van mijn racket veranderde, hopend op een voordeel. En al je rituelen. Je waterflessen neerzetten als speelgoedsoldaatjes in formatie, je haar goed doen, je ondergoed aanpassen... Alles met de hoogste intensiteit. Ik hield ervan, het was zo uniek."

Dubbelpartner

Federer blikt ook terug op zijn eigen afscheid, in 2022 bij de Laver Cup. "Het betekende veel voor me dat je aan mijn zijde stond - niet als mijn rivaal, maar als mijn dubbelpartner. Het samen spelen die avond, en het delen van die tranen, zal voor altijd een van de meest speciale momenten uit mijn carrière zijn. Ik wil dat je weet dat je oude vriend altijd even hard voor je juicht, ook bij alles wat je hierna doet."

Federer en Nadal stonden veertig keer tegenover elkaar. Zestien van die duels werden gewonnen door Federer, 24 door Nadal.

Nadal speelt dinsdag mogelijk al zijn laatste wedstrijd, in de Davis Cup-kwartfinale tussen Spanje en Nederland in Málaga. Het is nog niet duidelijk of Nadal, die tijdens de Olympische Spelen in Parijs voor het laatst een wedstrijd afwerkte, in actie zal komen.

Meer uit Sport

Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

10 minuten geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

2 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

2 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

5 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

5 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

6 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

6 uur geleden