Federer staat met emotioneel bericht stil bij afscheid Nadal
MÁLAGA (ANP) - Vriend en voormalig concurrent Roger Federer heeft met een emotionele boodschap stilgestaan bij het afscheid van Rafael Nadal als tennisser. De Spaanse 22-voudig grandslamkampioen (38) beleeft deze week tijdens de Davis Cup in eigen land de laatste dagen van zijn carrière. Federer, zelf winnaar van twintig grand slams, haalt onder meer herinneringen op aan zijn eerste ontmoeting met de toen 17-jarige Nadal in 2004 in Miami.
"Na de Australian Open van 2004 stond ik voor het eerst bovenaan de wereldranglijst. Ik dacht dat ik de top van de wereld had bereikt. En dat was ook zo, tot je twee maanden later in Miami, in je rode mouwloze shirt waarin je biceps goed zichtbaar waren, op de baan kwam en me overtuigend versloeg. Alles wat ik over je had gehoord - over die geweldige jonge speler uit Mallorca, een uniek talent die waarschijnlijk ooit een grand slam zou winnen - was niet alleen maar een hype", schrijft de 43-jarige Zwitser op X.
"Je hebt me veel verslagen. Meer dan ik jou kon verslaan. Je daagde me uit zoals niemand anders kon. Op gravel voelde het alsof ik jouw achtertuin binnenstapte en je liet me harder werken dan ik ooit had verwacht, alleen om me staande te kunnen houden. Je liet me mijn spel opnieuw uitvinden. Dat ging zelfs zo ver dat ik de grootte van mijn racket veranderde, hopend op een voordeel. En al je rituelen. Je waterflessen neerzetten als speelgoedsoldaatjes in formatie, je haar goed doen, je ondergoed aanpassen... Alles met de hoogste intensiteit. Ik hield ervan, het was zo uniek."
Dubbelpartner
Federer blikt ook terug op zijn eigen afscheid, in 2022 bij de Laver Cup. "Het betekende veel voor me dat je aan mijn zijde stond - niet als mijn rivaal, maar als mijn dubbelpartner. Het samen spelen die avond, en het delen van die tranen, zal voor altijd een van de meest speciale momenten uit mijn carrière zijn. Ik wil dat je weet dat je oude vriend altijd even hard voor je juicht, ook bij alles wat je hierna doet."
Federer en Nadal stonden veertig keer tegenover elkaar. Zestien van die duels werden gewonnen door Federer, 24 door Nadal.
Nadal speelt dinsdag mogelijk al zijn laatste wedstrijd, in de Davis Cup-kwartfinale tussen Spanje en Nederland in Málaga. Het is nog niet duidelijk of Nadal, die tijdens de Olympische Spelen in Parijs voor het laatst een wedstrijd afwerkte, in actie zal komen.
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
18 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
19 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
19 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
19 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
20 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
20 uur geleden