Federer op Wimbledon in drie sets langs Gasquet
LONDEN (ANP) - Tennisser Roger Federer heeft in zijn tweede optreden op Wimbledon zijn eerste echte zege geboekt. De achtvoudig winnaar uit Zwitserland versloeg in drie sets de Fransman Richard Gasquet, 7-6 (1) 6-1 6-4.
In de eerste ronde kende Federer in een lastige situatie een meevaller. Zijn Franse tegenstander Adrian Mannarino gaf na de vierde set op met een blessure. De stand was toen 2-2 in sets. "Maar zo wil je niet winnen", zei Federer naderhand.
Nu had hij een beter gevoel. "Ik ben tevreden over het niveau dat ik haalde en over hoe fit ik ben. Wat dit voor de komende tijd betekent kan ik niet zeggen, aangezien ik de laatste tijd niet veel heb gespeeld. Maar ik kom in het ritme. Het begin was moeilijk, de tweede set heel goed en in de derde was ik net iets beter. Al met al is dit een mooie stap vooruit."
Federer (39) is de oudste tennisser in 46 jaar die de derde ronde op Wimbledon bereikt. De Australiër Ken Rosewall presteerde dat in 1975 op 40-jarige leeftijd. In de volgende ronde komt Federer nu een Brit tegen, Cameron Norrie.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
23 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
1 dag geleden