Federer op Wimbledon in drie sets langs Gasquet
LONDEN (ANP) - Tennisser Roger Federer heeft in zijn tweede optreden op Wimbledon zijn eerste echte zege geboekt. De achtvoudig winnaar uit Zwitserland versloeg in drie sets de Fransman Richard Gasquet, 7-6 (1) 6-1 6-4.
In de eerste ronde kende Federer in een lastige situatie een meevaller. Zijn Franse tegenstander Adrian Mannarino gaf na de vierde set op met een blessure. De stand was toen 2-2 in sets. "Maar zo wil je niet winnen", zei Federer naderhand.
Nu had hij een beter gevoel. "Ik ben tevreden over het niveau dat ik haalde en over hoe fit ik ben. Wat dit voor de komende tijd betekent kan ik niet zeggen, aangezien ik de laatste tijd niet veel heb gespeeld. Maar ik kom in het ritme. Het begin was moeilijk, de tweede set heel goed en in de derde was ik net iets beter. Al met al is dit een mooie stap vooruit."
Federer (39) is de oudste tennisser in 46 jaar die de derde ronde op Wimbledon bereikt. De Australiƫr Ken Rosewall presteerde dat in 1975 op 40-jarige leeftijd. In de volgende ronde komt Federer nu een Brit tegen, Cameron Norrie.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
37 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
6 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
19 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
20 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
20 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
21 uur geleden