Federer niet naar tennistoernooien Toronto en Cincinnati
CINCINNATI (ANP) - Roger Federer heeft zich afgemeld voor de tennistoernooien van Toronto (9-15 augustus) en Cincinnati (16-22 augustus). Volgens de organisatoren van beide evenementen kampt de 39-jarige Zwitser met een knieblessure. Hij onderging vorig jaar na de Australian Open twee operaties aan de rechterknie.
In maart dit jaar maakte Federer zijn rentree op de wedstrijdbaan in Doha en speelde hij tot dusver vijf toernooien, waaronder Roland Garros. Hij gaf in Parijs na drie winstpartijen op. Op Wimbledon haalde hij de kwartfinales. De huidige nummer 9 van de wereld miste de Olympische Spelen door opnieuw fysieke problemen. "Tijdens het grasseizoen heb ik helaas te maken gekregen met een terugslag in mijn knie", zei hij op Twitter over zijn afwezigheid in Tokio.
Eind deze maand begint in New York het US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. Olympisch kampioen Alexander Zverev haalde daar vorig jaar de eindstrijd maar greep naast zijn eerste grandslamtitel. De 24-jarige Duitser zou ter voorbereiding in Toronto spelen maar heeft zich in navolging van Federer teruggetrokken. Zverev heeft volgens de Canadese organisatie door de intensieve weken en de ervaringen in Tokio meer tijd nodig om te herstellen.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
3 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
16 uur geleden