Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federer in drie sets verder, Zverev uitgeschakeld in vierde ronde

Federer in drie sets verder, Zverev uitgeschakeld in vierde ronde

LONDEN (ANP) - Roger Federer is voor de achttiende keer doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De 8-voudig kampioen had op het Centre Court aan drie sets voldoende om zich te ontdoen van de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd 7-5 6-4 6-2.

Een belangrijk moment in de wedstrijd vond plaats in de elfde game. Sonego serveerde bij 5-5 en op het moment dat Federer een breakpoint had, begon het plots te regenen. Nadat het dak was gesloten, hervatte Sonego de wedstrijd met een dubbele fout. De 39-jarige Federer, die kort voor de regenbreak elf punten op een rij had verloren, kwam sindsdien nauwelijks nog in de problemen.

In de derde set was het verzet van Sonego, de mondiale nummer 27, gebroken. Hij pakte na een vroege achterstand van 4-0 nog twee games, maar na ruim twee uur maakte Federer het af op zijn eerste wedstrijdpunt.

Medvedev

In de kwartfinales neemt Federer, de nummer 8 van de wereld, het op tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Daniil Medvedev en Hubert Hurkacz uit Polen. Medvedev leidde met 2-1 in sets toen het duel werd onderbroken. De wedstrijd wordt dinsdag uitgespeeld.

Op Court 1, net als Centre Court voorzien van een dak, werd Alexander Zverev uitgeschakeld. De nummer 4 van de plaatsingslijst werd in vijf sets verrast door de Canadees Félix Auger-Aliassime, die voor het eerst wist door te dringen tot de kwartfinales van een grandslamtoernooi. Het werd 6-4 7-6 (6) 3-6 3-6 6-4 voor de 20-jarige nummer 19 van de wereld.

Eerder op de dag kwam er al een einde aan het toernooi van de Rus Andrej Roeblev, die in vijf sets zijn meerdere moest erkennen in de Hongaar Marton Fucsovics: 6-3 4-6 4-6 6-0 6-3. Roeblev was als vijfde geplaatst in Londen.

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

3 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

8 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

21 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden