Federer in drie sets verder, Zverev uitgeschakeld in vierde ronde
LONDEN (ANP) - Roger Federer is voor de achttiende keer doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De 8-voudig kampioen had op het Centre Court aan drie sets voldoende om zich te ontdoen van de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd 7-5 6-4 6-2.
Een belangrijk moment in de wedstrijd vond plaats in de elfde game. Sonego serveerde bij 5-5 en op het moment dat Federer een breakpoint had, begon het plots te regenen. Nadat het dak was gesloten, hervatte Sonego de wedstrijd met een dubbele fout. De 39-jarige Federer, die kort voor de regenbreak elf punten op een rij had verloren, kwam sindsdien nauwelijks nog in de problemen.
In de derde set was het verzet van Sonego, de mondiale nummer 27, gebroken. Hij pakte na een vroege achterstand van 4-0 nog twee games, maar na ruim twee uur maakte Federer het af op zijn eerste wedstrijdpunt.
Medvedev
In de kwartfinales neemt Federer, de nummer 8 van de wereld, het op tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Daniil Medvedev en Hubert Hurkacz uit Polen. Medvedev leidde met 2-1 in sets toen het duel werd onderbroken. De wedstrijd wordt dinsdag uitgespeeld.
Op Court 1, net als Centre Court voorzien van een dak, werd Alexander Zverev uitgeschakeld. De nummer 4 van de plaatsingslijst werd in vijf sets verrast door de Canadees Félix Auger-Aliassime, die voor het eerst wist door te dringen tot de kwartfinales van een grandslamtoernooi. Het werd 6-4 7-6 (6) 3-6 3-6 6-4 voor de 20-jarige nummer 19 van de wereld.
Eerder op de dag kwam er al een einde aan het toernooi van de Rus Andrej Roeblev, die in vijf sets zijn meerdere moest erkennen in de Hongaar Marton Fucsovics: 6-3 4-6 4-6 6-0 6-3. Roeblev was als vijfde geplaatst in Londen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
6 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
6 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
7 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.
7 uur geleden