Federer in drie sets verder, Zverev uitgeschakeld in vierde ronde
LONDEN (ANP) - Roger Federer is voor de achttiende keer doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De 8-voudig kampioen had op het Centre Court aan drie sets voldoende om zich te ontdoen van de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd 7-5 6-4 6-2.
Een belangrijk moment in de wedstrijd vond plaats in de elfde game. Sonego serveerde bij 5-5 en op het moment dat Federer een breakpoint had, begon het plots te regenen. Nadat het dak was gesloten, hervatte Sonego de wedstrijd met een dubbele fout. De 39-jarige Federer, die kort voor de regenbreak elf punten op een rij had verloren, kwam sindsdien nauwelijks nog in de problemen.
In de derde set was het verzet van Sonego, de mondiale nummer 27, gebroken. Hij pakte na een vroege achterstand van 4-0 nog twee games, maar na ruim twee uur maakte Federer het af op zijn eerste wedstrijdpunt.
Medvedev
In de kwartfinales neemt Federer, de nummer 8 van de wereld, het op tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Daniil Medvedev en Hubert Hurkacz uit Polen. Medvedev leidde met 2-1 in sets toen het duel werd onderbroken. De wedstrijd wordt dinsdag uitgespeeld.
Op Court 1, net als Centre Court voorzien van een dak, werd Alexander Zverev uitgeschakeld. De nummer 4 van de plaatsingslijst werd in vijf sets verrast door de Canadees Félix Auger-Aliassime, die voor het eerst wist door te dringen tot de kwartfinales van een grandslamtoernooi. Het werd 6-4 7-6 (6) 3-6 3-6 6-4 voor de 20-jarige nummer 19 van de wereld.
Eerder op de dag kwam er al een einde aan het toernooi van de Rus Andrej Roeblev, die in vijf sets zijn meerdere moest erkennen in de Hongaar Marton Fucsovics: 6-3 4-6 4-6 6-0 6-3. Roeblev was als vijfde geplaatst in Londen.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
7 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
10 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
12 uur geleden