Federer hoopt op Nadal als dubbelpartner in Laver Cup
LONDEN (ANP) - Roger Federer hoopt vrijdag in de Laver Cup in het dubbelspel de laatste tenniswedstrijd uit zijn carrière te spelen. Die partij wil hij graag spelen aan de zijde van zijn grote rivaal Rafael Nadal.
Vorige week maakte de 41-jarige Zwitser bekend dat hij na de Laver Cup zijn carrière beëindigt. Federer kwam vanwege knieproblemen niet meer in actie sinds zijn uitschakeling in de kwartfinales van Wimbledon in 2021. Hij heeft aan captain Björn Borg van Team Europa gevraagd of hij alleen in actie kan komen in een dubbelpartij.
"Ik bereid me voor op een laatste dubbelpartij, we zullen wel zien met wie", zei hij. "Ik ben natuurlijk zenuwachtig omdat ik al zo lang niet heb gespeeld." Het is nog niet zeker of hij speelt en ook nog niet bekend wie dan zijn dubbelpartner is. De 20-voudige grandslamwinnaar hoopt op Nadal. "Ik denk dat het een unieke situatie zou zijn, als dat gebeurt. Ik denk dat het een speciaal moment zou zijn."
Desgevraagd noemde Federer Nadal ook de lastigste rivaal uit zijn lange carrière. "Hij is met zijn linkshandige rare spinbal naar mijn backhand altijd een beproeving voor me geweest", zegt hij. "Maar we hebben altijd respect voor elkaar gehad en konden altijd goed met elkaar opschieten. Ik denk dat het een mooie boodschap is voor de sport en misschien zelfs daarbuiten, dat we elk zo'n carrière hebben gehad en eruit komen met een goeie verstandhouding. Daarom denk ik dat het geweldig zou zijn."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis moest bij de NK afstanden tot het uiterste gaan om de titel op de 1500 meter binnen te slepen. Dat lukte in een spannende rit waarin hij Joep Wennemars versloeg en ook nog teamgenoot Tim Prins vier honderdsten van een seconde voorbleef. "Ik ben supertrots dat ik mezelf overstijg en ook de rest", zei de 35-jarige schaatser van Reggeborgh.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is bij de NK afstanden voor de vijfde keer Nederlands kampioen op de 500 meter geworden. De drievoudig wereldkampioene op deze afstand was met 37,00 ook de snelste op de tweede 500 meter. Het zilver ging naar Anna Boersma en het brons naar Marrit Fledderus.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis is bij de NK afstanden in Heerenveen voor de zesde keer Nederlands kampioen op de 1500 meter geworden. De 35-jarige schaatser van Reggeborgh was met 1.43,49 nipt sneller dan teamgenoot Tim Prins. Joep Wennemars werd derde.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK afstanden de eerste 500 meter gewonnen. De 25-jarige wereldkampioene op de 500 meter bleef met een tijd van 37,10 Anna Boersma en Marrit Fledderus voor.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is voor de eerste keer Nederlands kampioen op de 3000 meter geworden. De 24-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was bij de NK afstanden in Heerenveen met 3.58,13 sneller dan teamgenote Bente Kerkhoff en Marijke Groenewoud.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is de WTA Finals in het dubbelspel begonnen met een nederlaag. Het als eerste geplaatste Italiaanse koppel Sara Errani/Jasmine Paolini was in het Saudische Riyad in twee sets te sterk voor de 32-jarige Limburgse en haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad: 6-3 6-3.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune gaat op de tweede dag van de NK afstanden niet van start op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene op deze afstand is ziek, meldt haar ploeg Team IKO X2O.
14 uur geleden