Federer hoopt op Nadal als dubbelpartner in Laver Cup
LONDEN (ANP) - Roger Federer hoopt vrijdag in de Laver Cup in het dubbelspel de laatste tenniswedstrijd uit zijn carrière te spelen. Die partij wil hij graag spelen aan de zijde van zijn grote rivaal Rafael Nadal.
Vorige week maakte de 41-jarige Zwitser bekend dat hij na de Laver Cup zijn carrière beëindigt. Federer kwam vanwege knieproblemen niet meer in actie sinds zijn uitschakeling in de kwartfinales van Wimbledon in 2021. Hij heeft aan captain Björn Borg van Team Europa gevraagd of hij alleen in actie kan komen in een dubbelpartij.
"Ik bereid me voor op een laatste dubbelpartij, we zullen wel zien met wie", zei hij. "Ik ben natuurlijk zenuwachtig omdat ik al zo lang niet heb gespeeld." Het is nog niet zeker of hij speelt en ook nog niet bekend wie dan zijn dubbelpartner is. De 20-voudige grandslamwinnaar hoopt op Nadal. "Ik denk dat het een unieke situatie zou zijn, als dat gebeurt. Ik denk dat het een speciaal moment zou zijn."
Desgevraagd noemde Federer Nadal ook de lastigste rivaal uit zijn lange carrière. "Hij is met zijn linkshandige rare spinbal naar mijn backhand altijd een beproeving voor me geweest", zegt hij. "Maar we hebben altijd respect voor elkaar gehad en konden altijd goed met elkaar opschieten. Ik denk dat het een mooie boodschap is voor de sport en misschien zelfs daarbuiten, dat we elk zo'n carrière hebben gehad en eruit komen met een goeie verstandhouding. Daarom denk ik dat het geweldig zou zijn."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De vierde ronde op Wimbledon gaat dinsdag verder, nadat de partij tussen Alexander Zverev en Jiří Lehečka maandagavond om 22.55 uur (lokale tijd) werd stilgelegd vanwege de avondklok die om 23.00 uur ingaat. De Duitser Zverev stond op dat moment voor op de Tsjech: 6-4 7-5 3-3.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.
4 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."
9 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.
10 uur geledenGRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
1 dag geleden