Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federer hoopt op Nadal als dubbelpartner in Laver Cup

Federer hoopt op Nadal als dubbelpartner in Laver Cup

LONDEN (ANP) - Roger Federer hoopt vrijdag in de Laver Cup in het dubbelspel de laatste tenniswedstrijd uit zijn carrière te spelen. Die partij wil hij graag spelen aan de zijde van zijn grote rivaal Rafael Nadal.

Vorige week maakte de 41-jarige Zwitser bekend dat hij na de Laver Cup zijn carrière beëindigt. Federer kwam vanwege knieproblemen niet meer in actie sinds zijn uitschakeling in de kwartfinales van Wimbledon in 2021. Hij heeft aan captain Björn Borg van Team Europa gevraagd of hij alleen in actie kan komen in een dubbelpartij.

"Ik bereid me voor op een laatste dubbelpartij, we zullen wel zien met wie", zei hij. "Ik ben natuurlijk zenuwachtig omdat ik al zo lang niet heb gespeeld." Het is nog niet zeker of hij speelt en ook nog niet bekend wie dan zijn dubbelpartner is. De 20-voudige grandslamwinnaar hoopt op Nadal. "Ik denk dat het een unieke situatie zou zijn, als dat gebeurt. Ik denk dat het een speciaal moment zou zijn."

Desgevraagd noemde Federer Nadal ook de lastigste rivaal uit zijn lange carrière. "Hij is met zijn linkshandige rare spinbal naar mijn backhand altijd een beproeving voor me geweest", zegt hij. "Maar we hebben altijd respect voor elkaar gehad en konden altijd goed met elkaar opschieten. Ik denk dat het een mooie boodschap is voor de sport en misschien zelfs daarbuiten, dat we elk zo'n carrière hebben gehad en eruit komen met een goeie verstandhouding. Daarom denk ik dat het geweldig zou zijn."

Meer uit Sport

Formule 1-baas rekent op GP's Qatar en Abu Dhabi ondanks oorlog

SEPANG (ANP/DPA) - Het Formule 1-seizoen zal ondanks de Iranoorlog volgens plan eindigen met de races in Qatar (29 november) en Abu Dhabi (6 december). Dat heeft directeur Stefano Domenicali van de raceklasse aangegeven in een interview met Sky Sports Italia. "Dit is de koers die we hebben ingeslagen en die zullen we tot het einde van het jaar volgen", zei Domenicali.

30 minuten geleden
Tennisser Sinner mist ook toernooi in Shanghai door knieblessure

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner mist ook het masterstoernooi van Shanghai dat volgende week begint. De vijfvoudig grandslamkampioen is nog niet genoeg hersteld van de knieblessure die hem sinds zijn titel op Wimbledon aan de kant houdt. Sinner (25) was van plan om deze week in het Chinese Beijing terug te keren, maar meldde zich eerder ook daarvoor af.

32 minuten geleden
Verstappen verovert op Sepang eerste poleposition van dit jaar

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft voor de eerste keer dit seizoen poleposition veroverd in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein, die in Maleisië wordt gehouden.

51 minuten geleden
Márquez wint sprintrace MotoGP Japan, loopt in op leider Martín

MOTEGI (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Japan. De Spanjaard liep door zijn zege kostbare punten in op zijn landgenoot Jorge Martín, die leidt in het kampioenschap. Het verschil na de korte race op het circuit van Motegi bedraagt 7 punten.

2 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in derde training Sepang

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was op het circuit van Sepang iets minder snel dan Kimi Antonelli. De Nederlander gaf in zijn Red Bull 0,278 seconden toe op de Italiaanse kampioenschapsleider in zijn Mercedes.

3 uur geleden
Kwakzalverprijs naar voetbalclub Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax krijgt de Meester Kackadorisprijs 2026, heeft de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) vrijdag bekendgemaakt. De vereniging kent de prijs jaarlijks toe aan een persoon of organisatie die "kwakzalverij bevordert, zonder die zelf te bedrijven". Ajax krijgt de prijs vanwege de sponsorovereenkomst van de voetbalclub met supplementenbedrijf Vitakruid.

17 uur geleden
BMX'ster Laura Smulders wint wereldbekerwedstrijd in China

MENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.

20 uur geleden