Federer hoopt in april of mei te weten of hij nog kan tennissen
BASEL (ANP) - Roger Federer hoopt in april of mei meer duidelijkheid te hebben of hij een vervolg kan geven aan zijn tenniscarrière. De 40-jarige Zwitser is nog altijd herstellende van zijn derde knie-operatie.
"Ik wil sterk terugkomen en alles geven wat ik heb," zei de voormalig nummer 1 van de wereld woensdag. "Ik heb een zeer interessante en belangrijke komende paar maanden voor me. Ik denk dat ik tegen april-mei veel meer zal weten. De drive is er nog steeds. Ik ben gemotiveerd om terug te komen."
Ondertussen werkt hij om zijn conditie op peil te houden. "Ik ben morgen weer in de sportschool. Ik werk zo hard als ik mag, dus het zijn nog steeds goede tijden, ook al gaat het een beetje langzaam. Ik zou graag veel meer doen maar de dokters en mijn team houden me een beetje tegen," aldus Federer in een videoconferentie aan een van zijn sponsors.
Federer kwam afgelopen zomer op Wimbledon voor het laatst in actie. De twintigvoudig grandslamwinnaar werd in de kwartfinales uitgeschakeld op het gras in Londen. Enkele weken later moest hij voor de derde keer een operatie aan één van zijn knieën ondergaan.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
32 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Olympische Spelen in Milaan brons veroverd op de 10 kilometer. De 40-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating met 12.40,48 het goud laten aan Metodej Jilek uit Tsjechië in een tijd van 12.33,43. Vladimir Semirunniy uit Polen veroverde met 12.39,08 het zilver.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is door het internationale sporttribunaal CAS in het ongelijk gesteld. Daarmee blijft zijn diskwalificatie, die het IOC hem had opgelegd om het dragen van een helm met afbeeldingen van in de oorlog met Rusland overleden Oekraïense sporters, van kracht.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.
2 uur geledenSAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
3 uur geleden