Federer buigt in kwartfinale Doha voor Georgiër Basilasjvili
DOHA (ANP) - Tennisicoon Roger Federer heeft de tweede partij na zijn rentree verloren. De 39-jarige Zwitser verloor in de kwartfinale van het Qatar Open in Doha in drie sets van de Georgiër Nikoloz Basilasjvili: 6-3 1-6 5-7. Federer verspeelde in de derde en beslissende set een matchpoint.
De twintigvoudig grandslamkampioen onderging vorig jaar een knie-operatie en had meer dan een jaar nodig om te revalideren. Hij speelde sinds zijn uitschakeling in de halve finales van de Australian Open in 2020 geen wedstrijden meer.
Federer won woensdag wel de eerste wedstrijd na zijn lange afwezigheid, zij het nipt. Hij had drie sets nodig tegen de Brit Daniel Evans (7-6 (8) 3-6 7-5). De Zwitser was in Doha als tweede geplaatst.
Nog niet 100 procent
"Ik ben nog niet 100 procent. Ik kan het voelen, ik kan het zien", zei Federer na zijn nederlaag. "Ik ben nog in een opbouwfase en tevreden over hoe ik mij voelde op de baan. Ik ben blij dat ik twee wedstrijden achter elkaar heb kunnen spelen. Deze nederlaag is heel makkelijk te plaatsen. Ik ben hem al vergeten."
Of Federer volgende week deelneemt aan het toernooi van Dubai, is nog niet zeker. "Mijn doel is om 100 procent te zijn als het grasseizoen begint", aldus de achtvoudig winnaar van Wimbledon.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
4 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
22 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden