Federer buigt in kwartfinale Doha voor Georgiër Basilasjvili
DOHA (ANP) - Tennisicoon Roger Federer heeft de tweede partij na zijn rentree verloren. De 39-jarige Zwitser verloor in de kwartfinale van het Qatar Open in Doha in drie sets van de Georgiër Nikoloz Basilasjvili: 6-3 1-6 5-7. Federer verspeelde in de derde en beslissende set een matchpoint.
De twintigvoudig grandslamkampioen onderging vorig jaar een knie-operatie en had meer dan een jaar nodig om te revalideren. Hij speelde sinds zijn uitschakeling in de halve finales van de Australian Open in 2020 geen wedstrijden meer.
Federer won woensdag wel de eerste wedstrijd na zijn lange afwezigheid, zij het nipt. Hij had drie sets nodig tegen de Brit Daniel Evans (7-6 (8) 3-6 7-5). De Zwitser was in Doha als tweede geplaatst.
Nog niet 100 procent
"Ik ben nog niet 100 procent. Ik kan het voelen, ik kan het zien", zei Federer na zijn nederlaag. "Ik ben nog in een opbouwfase en tevreden over hoe ik mij voelde op de baan. Ik ben blij dat ik twee wedstrijden achter elkaar heb kunnen spelen. Deze nederlaag is heel makkelijk te plaatsen. Ik ben hem al vergeten."
Of Federer volgende week deelneemt aan het toernooi van Dubai, is nog niet zeker. "Mijn doel is om 100 procent te zijn als het grasseizoen begint", aldus de achtvoudig winnaar van Wimbledon.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
2 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
3 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
4 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
4 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
4 uur geledenINZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.
5 uur geleden