Federer: boodschap van mijn lichaam was duidelijk
BASEL (ANP) - Tennisser Roger Federer wilde graag na zijn zoveelste operatie nog een keer terugkeren op de ATP Tour, maar op 41-jarige leeftijd heeft de Zwitser toch besloten te stoppen. De afgelopen jaren wist hij zich na fysieke problemen altijd weer terug te knokken. Nu geeft Federer de strijd tegen zijn lichaam echter op.
"De afgelopen drie jaar had ik te maken met heel wat uitdagingen in de vorm van blessures en operaties. Ik heb hard gewerkt om helemaal fit terug te keren. Maar ik ken ook de capaciteiten en grenzen van mijn lichaam en dat gaf onlangs een duidelijke boodschap aan me", schrijft Federer in een verklaring.
De voormalig nummer 1 van de wereld en winnaar van twintig grandslamtitels ziet in dat een comeback niet meer mogelijk is. Federer neemt daarom volgende week afscheid op het toernooi om de Laver Cup in Londen, waar hij het met een Europese sterrenploeg opneemt tegen tennissers uit de rest van de wereld.
Meer dan 1500 partijen
"Ik ben 41 jaar en heb gedurende 24 jaar meer dan 1500 partijen gespeeld. Tennis heeft me meer opgeleverd dan ik ooit had kunnen dromen. Nu moet ik inzien dat het tijd is om mijn professionele carrière te beëindigen", aldus Federer, die dat een "bitterzoete" beslissing noemt. "Ik ga alles missen wat de tennistour me heeft gegeven. Maar tegelijkertijd is er ook zoveel om te vieren."
Federer bedankt in zijn uitgebreide verklaring zijn vrouw Mirka en hun vier kinderen, zijn ouders en zus, al zijn coaches, de Zwitserse tennisbond, sponsoren, zijn tegenstanders op de baan en alle fans. "De afgelopen 24 jaar op de ATP Tour waren een ongelooflijk avontuur. Soms voelt het alsof het in 24 uur voorbij is gevlogen, maar het was ook zo intens en magisch dat het lijkt alsof ik het mijn hele leven heb gedaan."
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
10 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
11 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
21 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
21 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden