Federer: boodschap van mijn lichaam was duidelijk
BASEL (ANP) - Tennisser Roger Federer wilde graag na zijn zoveelste operatie nog een keer terugkeren op de ATP Tour, maar op 41-jarige leeftijd heeft de Zwitser toch besloten te stoppen. De afgelopen jaren wist hij zich na fysieke problemen altijd weer terug te knokken. Nu geeft Federer de strijd tegen zijn lichaam echter op.
"De afgelopen drie jaar had ik te maken met heel wat uitdagingen in de vorm van blessures en operaties. Ik heb hard gewerkt om helemaal fit terug te keren. Maar ik ken ook de capaciteiten en grenzen van mijn lichaam en dat gaf onlangs een duidelijke boodschap aan me", schrijft Federer in een verklaring.
De voormalig nummer 1 van de wereld en winnaar van twintig grandslamtitels ziet in dat een comeback niet meer mogelijk is. Federer neemt daarom volgende week afscheid op het toernooi om de Laver Cup in Londen, waar hij het met een Europese sterrenploeg opneemt tegen tennissers uit de rest van de wereld.
Meer dan 1500 partijen
"Ik ben 41 jaar en heb gedurende 24 jaar meer dan 1500 partijen gespeeld. Tennis heeft me meer opgeleverd dan ik ooit had kunnen dromen. Nu moet ik inzien dat het tijd is om mijn professionele carrière te beëindigen", aldus Federer, die dat een "bitterzoete" beslissing noemt. "Ik ga alles missen wat de tennistour me heeft gegeven. Maar tegelijkertijd is er ook zoveel om te vieren."
Federer bedankt in zijn uitgebreide verklaring zijn vrouw Mirka en hun vier kinderen, zijn ouders en zus, al zijn coaches, de Zwitserse tennisbond, sponsoren, zijn tegenstanders op de baan en alle fans. "De afgelopen 24 jaar op de ATP Tour waren een ongelooflijk avontuur. Soms voelt het alsof het in 24 uur voorbij is gevlogen, maar het was ook zo intens en magisch dat het lijkt alsof ik het mijn hele leven heb gedaan."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
6 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
14 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden