Federer bereikt kwartfinales op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Roger Federer heeft de kwartfinales op de Australian Open bereikt. De als derde geplaatste Zwitser was in Melbourne in vier sets te sterk voor Marton Fucsovics uit Hongarije: 4-6 6-1 6-2 6-2.
Federer neemt het in de kwartfinale op tegen Tennys Sandgren. De Amerikaan versloeg na een spannende partij de als twaalfde geplaatste Fabio Fognini: 7-6 (5) 7-5 6-7 (2) 6-4.
Eén mindere game kostte Federer tegen Fucsovics de eerste set in de avondpartij in de Rod Laver Arena. Op 3-3 benutte de Hongaarse nummer 67 van de wereld een breakpoint en pakte de set met 6-4. De 38-jarige Zwitser maakte in de daaropvolgende drie sets echter geen fouten meer. Hij brak zijn tegenstander meteen in de eerste opslagbeurt en gaf die voorsprong niet meer weg. Op het derde matchpoint besliste hij de partij.
Het is de vijftiende keer voor Federer dat hij de kwartfinales heeft bereikt in Melbourne. Vorig jaar strandde de zesvoudig winnaar van de Australian Open in de vierde ronde tegen de Griek Stefanos Tsitsipas.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de snelste ronde gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 noteerde in zijn Red Bull een tijd van 1.43,922, waarmee hij iets sneller was dan de Brit George Russell van Mercedes (1.44,021).
27 minuten geledenNEW ORLEANS (ANP/RTR) - Basketbalicoon Bob Pettit is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie bekend. De Amerikaan ontving in 1956 als eerste de prijs voor de meest waardevolle speler (MVP) van de Amerikaanse competitie NBA en werd drie jaar later opnieuw uitgeroepen tot MVP.
2 uur geledenBOUCHERVILLE (ANP) - Demi Vollering is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap op de weg in Montreal eindelijk de absolute kopvrouw van de Nederlandse wielrensters. "Dat maakt het ook wel weer spannend, maar ik zie het als iets positiefs. Dat al die rensters in dienst rijden van jou, geeft mij ook wel weer dat extra procentje tijdens de wedstrijd om het af te kunnen maken", zei de tweevoudig winnares van de Tour de France tijdens een persmoment in Canada.
5 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
18 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.
19 uur geledenCARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.
20 uur geleden