Federer bereikt kwartfinales op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Roger Federer heeft de kwartfinales op de Australian Open bereikt. De als derde geplaatste Zwitser was in Melbourne in vier sets te sterk voor Marton Fucsovics uit Hongarije: 4-6 6-1 6-2 6-2.
Federer neemt het in de kwartfinale op tegen Tennys Sandgren. De Amerikaan versloeg na een spannende partij de als twaalfde geplaatste Fabio Fognini: 7-6 (5) 7-5 6-7 (2) 6-4.
Eén mindere game kostte Federer tegen Fucsovics de eerste set in de avondpartij in de Rod Laver Arena. Op 3-3 benutte de Hongaarse nummer 67 van de wereld een breakpoint en pakte de set met 6-4. De 38-jarige Zwitser maakte in de daaropvolgende drie sets echter geen fouten meer. Hij brak zijn tegenstander meteen in de eerste opslagbeurt en gaf die voorsprong niet meer weg. Op het derde matchpoint besliste hij de partij.
Het is de vijftiende keer voor Federer dat hij de kwartfinales heeft bereikt in Melbourne. Vorig jaar strandde de zesvoudig winnaar van de Australian Open in de vierde ronde tegen de Griek Stefanos Tsitsipas.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
7 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
7 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.
8 uur geleden