
Federer bereikt kwartfinales op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Roger Federer heeft de kwartfinales op de Australian Open bereikt. De als derde geplaatste Zwitser was in Melbourne in vier sets te sterk voor Marton Fucsovics uit Hongarije: 4-6 6-1 6-2 6-2.
Federer neemt het in de kwartfinale op tegen Tennys Sandgren. De Amerikaan versloeg na een spannende partij de als twaalfde geplaatste Fabio Fognini: 7-6 (5) 7-5 6-7 (2) 6-4.
Eén mindere game kostte Federer tegen Fucsovics de eerste set in de avondpartij in de Rod Laver Arena. Op 3-3 benutte de Hongaarse nummer 67 van de wereld een breakpoint en pakte de set met 6-4. De 38-jarige Zwitser maakte in de daaropvolgende drie sets echter geen fouten meer. Hij brak zijn tegenstander meteen in de eerste opslagbeurt en gaf die voorsprong niet meer weg. Op het derde matchpoint besliste hij de partij.
Het is de vijftiende keer voor Federer dat hij de kwartfinales heeft bereikt in Melbourne. Vorig jaar strandde de zesvoudig winnaar van de Australian Open in de vierde ronde tegen de Griek Stefanos Tsitsipas.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Oliver Oakes is opgestapt bij de Formule 1-renstal Alpine. De 75-jarige Flavio Briatore neemt zijn taken per direct over. De Italiaan, voormalig teambaas bij Benetton en Renault, was al adviseur bij Alpine.
2 uur geledenHUESCA (ANP) - De Nederlandse Femke Gerritse (SD Worx-Protime) heeft de derde etappe van de Vuelta Femenina van Barbastro naar Huesca gewonnen. De rit ging 132,4 kilometer over een heuvelachtig landschap en eindigde in een massasprint. Gerritse versloeg Marianne Vos in de sprint. Ze nam de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaanse Letizia Paternoster.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike doet vanaf vrijdag in de Giro d'Italia mee met vijf Nederlanders: Olav Kooij, Dylan van Baarle, Wilco Kelderman, Steven Kruijswijk en Bart Lemmen. Kooij is de belangrijkste man in de massasprints en deelt het kopmanschap met Wout van Aert en Simon Yates. De debuterende Belg is kansrijk in sprints met kleinere groepen of na een lange ontsnapping, de Brit Yates is de klimspecialist.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse wielerploeg Cofidis heeft Jan Maas opgenomen in de selectie voor de Giro d'Italia. Centraal in de plannen van het team staat de 24-jarige Belgische sprinter Milan Fretin, die dit jaar al drie keer succesvol was. Voor Maas, afkomstig uit het Brabantse Huijbergen, wordt het zijn tweede grote ronde. Namens zijn vorige ploeg Jayco-AlUla reed hij in 2023 de Vuelta.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Met Romain Bardet als kopman en drie Nederlanders, onder wie de debuterende Casper van Uden, gaat de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL vrijdag van start in de Giro d'Italia. Voor Bardet wordt het zijn achttiende en laatste grote ronde. De 34-jarige Fransman beëindigt in juni zijn loopbaan. Bardet bereikte in de Tour de France twee keer het podium, in 2016 en 2017.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Spaanse klassementsrenner Mikel Landa is de kopman van de Belgische wielerploeg Soudal Quick-Step voor de komende Giro d'Italia. De jonge Fransman Paul Magnier moet zich in de sprint manifesteren. Opmerkelijk genoeg staat het team vrijdag zonder Belgische renners aan het vertrek in Albanië.
12 uur geledenDEINZE (ANP) - Daan Hoole neemt voor het derde jaar op rij deel aan de Giro d'Italia, de wielerkoers die vrijdag in Albanië begint. De boomlange Zuid-Hollander is opgenomen in de selectie van de Amerikaanse ploeg Lidl-Trek. Kopmannen van het team zijn de Italiaan Giulio Ciccone, die al een keer het bergklassement en drie keer een rit won in de Giro, en de Deen Mads Pedersen.
13 uur geleden