Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federeal Reserve gaat weer obligaties bedrijven opkopen

Federeal Reserve gaat weer obligaties bedrijven opkopen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve gaat weer obligaties opkopen van Amerikaanse bedrijven. Daarvoor zet de Amerikaanse koepel van centrale banken een noodleningsprogramma in waarmee het tot nu toe alleen geld stak in investeringsfondsen met een beursnotering. Die investeringsfondsen kochten onder meer bedrijfsobligaties op.

De Fed kiest nu dus voor een directere aanpak. Het gebruikte noodleningsprogramma, een van de negen die de Amerikaanse centrale bank sinds maart heeft aangekondigd om de coronacrisis te helpen bezweren, heeft een capaciteit van 250 miljard dollar. Daarvan stak de Fed de afgelopen maanden zo'n 5,5 miljard dollar in investeringsfondsen.

Niet alle obligaties van Amerikaanse bedrijven komen in aanmerking. De uitgevende bedrijven moeten een minimumwaardering van hun kredietwaardigheid bezitten. Ook is er bijvoorbeeld een maximale looptijd voor de obligatieleningen.

Het nieuwe beleid van de Fed gaat dinsdag in. Hoeveel obligaties de centrale bank dagelijks inkoopt, is niet bekendgemaakt. De Fed liet bovendien weten dat het tempo teruggeschroefd kan worden als er tekenen zijn dat de markt voor bedrijfsobligaties verbetering laat zien. Als er daarna verslechtering optreedt kan het tempo ook weer worden opgevoerd.

De Europese Centrale Bank (ECB) koopt al langere tijd zowel staatsobligaties als obligaties van bedrijven op. Het doel daarvan is om de economie een steuntje in de rug te geven.

Meer uit Financieel

AEX-index vestigt weer nieuw slotrecord door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.

7 uur geleden
Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

12 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

13 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

14 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

15 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

16 uur geleden