Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federale aanklachten voor moord op verzekeringstopman VS

Federale aanklachten voor moord op verzekeringstopman VS

NEW YORK (ANP/RTR) - De verdachte van de moord op een Amerikaanse verzekeringstopman wordt naast strafbare feiten op statenniveau nu ook verdacht van meerdere federale misdrijven. Het gaat om moord, stalking en overtreding van wapenwetgeving, blijkt uit rechtbankstukken die openbaar zijn gemaakt. Daarin staat ook dat hij een notitieboek bij zich had met teksten "waaruit vijandigheid blijkt ten opzichte van de zorgverzekeringssector, en met name rijke bestuurders".

De 26-jarige Mangione wordt ervan beschuldigd dat hij begin deze maand de topman Brian Thompson van zorgverzekeraar UnitedHealth Group heeft doodgeschoten in Manhattan. Vijf dagen later werd hij opgepakt in Pennsylvania, een buurstaat van New York.

Mangione kwam donderdag na uitlevering door Pennsylvania aan in New York. Als hij door die staat schuldig wordt bevonden, kan hij levenslang krijgen. Voor federale misdaden kan de doodstraf worden opgelegd.

Illegaal vuurwapen

In de staten New York en Pennsylvania lagen al aanklachten tegen Mangione voor moord, terreurmisdrijven, overtreding van de wapenwetgeving en vervalsing. Hij zou vervalste identiteitsdocumenten bij zich hebben gehad en een illegaal vuurwapen. Volgens de politie was het een pistool dat hij zelf in elkaar had gezet en een zelfgemaakte geluiddemper.

Volgens de federale aanklacht heeft de politie ook een briefje bij Mangione gevonden dat gericht was aan de federale opsporingsdiensten. "Ik heb met niemand samengewerkt", stond daarop. "Dit stelde vrij weinig voor: wat elementaire social engineering, basis-CAD en een hoop geduld." Met 'social engineering' wordt de beïnvloeding van mensen bedoeld, CAD is een manier om technische ontwerpen te maken. Mangione is als ingenieur afgestudeerd aan een van de prestigieuste universiteiten van Amerika.

De moord op Thompson heeft in de VS tot verontwaardiging geleid, maar er zijn ook mensen die het opnemen voor Mangione. Dat hij met geweld heeft opgetreden tegen het Amerikaanse zorgstelsel, geeft hem bij sommigen een heldenstatus.

Meer uit Buitenland

Witte Huis-woordvoerder geeft toe geen advocaat te zijn

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis Katie Zacharia heeft toegegeven dat ze nooit is geslaagd voor het zogenoemde bar-examen dat nodig is om advocaat te worden in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Trump haalt uit naar Zelensky na aanval op raffinaderijen Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een schande dat zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aanvallen op Russische raffinaderijen heeft hervat. Trump voegde daar in een interview met Newsmax aan toe dat Zelensky met de actie de wereldwijde energieprijzen opdrijft.

4 uur geleden
Kinderen en lerares omgekomen bij schietpartij op basisschool VS

BEND (ANP/AFP/RTR) - Bij de schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn drie kinderen en een lerares omgekomen. Dat bevestigde de politie in de plaats Bend donderdagavond plaatselijke tijd. De jonge slachtoffers waren 5, 8 en 11 jaar oud. Een 7-jarig kind en een lerares verkeren in kritieke toestand.

5 uur geleden
Deel van Kyiv zonder stroom na Russische aanval

KYIV (ANP/DPA/RTR) - In delen van de Oekraïense hoofdstad Kyiv en de omliggende regio is de elektriciteit uitgevallen na een Russische aanval op cruciale energie-infrastructuur. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Volgens burgemeester Vitali Klitsjko heeft schade bij een nutsbedrijf ook gezorgd voor problemen met de waterdruk in de stad.

5 uur geleden
Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse basisschool

BEND (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn meerdere slachtoffers gevallen. Volgens Amerikaanse media zijn vier mensen omgekomen. Onder meer CNN meldt dat drie van de dodelijke slachtoffers kinderen zijn.

7 uur geleden
Peilingen Brazilië: voorsprong Bolsonaro op Lula kleiner geworden

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro levert in de peilingen iets van zijn voorsprong op de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva in. Bolsonaro zou volgens een nieuwe peiling van bureau Datafolha nu 47 procent van de stemmen krijgen tegenover 45 procent voor Lula.

7 uur geleden
Aantal zwaargewonden ongeval Kanaaltunnel omlaag bijgesteld

CALAIS (ANP) - Het aantal zwaargewonden als gevolg van het ongeluk tussen een minibusje en een vrachttrein aan de Franse kant van de Kanaaltunnel is bijgesteld naar twee. Dat melden de lokale autoriteiten tijdens een persmoment ter plaatse. Eerder spraken Franse media nog van vijf zwaargewonden.

9 uur geleden