Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federal Reserve verlaagt rente opnieuw, met kwart procentpunt

Federal Reserve verlaagt rente opnieuw, met kwart procentpunt

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten verlaagd, zoals algemeen al werd verwacht op de financiële markten. De Fed verlaagde de rente met een kwart procentpunt, een stap die gelijk was aan die in november.

Daarmee gaat de rente in de VS nu naar een bandbreedte van 4,25 tot 4,50 procent. De laatste keer dat het rentetarief op dit niveau stond, was in december 2022. Met een lagere rente wordt de economie gestimuleerd, bijvoorbeeld doordat de leenkosten voor huishoudens en bedrijven dalen.

Het is de derde keer dit jaar dat de Fed de rente verlaagt. Het rentebesluit was overigens niet unaniem; een van de beleidsmakers gaf de voorkeur aan het handhaven van de rente op 4,50 tot 4,75 procent. De overige elf stemden voor de verlaging, zo maakte de Fed bekend in een verklaring.

Uit nieuwe prognoses komt verder naar voren dat de Fed voor volgend jaar uitgaat van twee renteverlagingen van een kwart procentpunt. Dat waren er eerder dit jaar nog vier. "Met het besluit van vandaag hebben we onze beleidsrente met een volledig procentpunt verlaagd ten opzichte van het hoogste punt, en ons beleid is nu aanzienlijk minder restrictief. We kunnen daarom voorzichtiger zijn bij het overwegen van verdere aanpassingen aan onze beleidsrente", zei Fed-voorzitter Jerome Powell na afloop van de tweedaagse rentevergadering.

Prognose

Voor het komende jaar verwachten de centrale bankiers in doorsnee dat de inflatie uitkomt op 2,5 procent. Dat is hoger dan de prognose die in september werd gepresenteerd en ook nog altijd hoger dan de doelstelling van 2 procent die de Fed nastreeft. De centrale bank kijkt bij zijn rentebeleid echter vooral naar de kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor voedsel en energie niet zijn meegenomen. Maar ook dat cijfer valt hoger uit dan in september.

Powell vertelde dat de inflatie "aanzienlijk is afgenomen", maar nog wel "enigszins verhoogd" is ten opzichte van de doelstelling. "We weten dat het te snel of te veel versoepelen van het beleid de vooruitgang op het gebied van inflatie kan belemmeren. Tegelijkertijd kan het te langzaam of te weinig versoepelen van het beleid de economische activiteit en werkgelegenheid onnodig verzwakken." De Fed-baas benadrukte nogmaals dat de centrale bank voor toekomstige besluiten zal blijven kijken naar de dan beschikbare gegevens. "We volgen geen vooraf bepaald pad."

Meer uit Financieel

Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

10 uur geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

10 uur geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

11 uur geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

12 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

12 uur geleden
Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

13 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ pompt in augustus 550.000 vaten extra olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.

15 uur geleden