Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federal Reserve trekt zich terug uit wereldwijde klimaatcoalitie

Federal Reserve trekt zich terug uit wereldwijde klimaatcoalitie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Federal Reserve heeft vrijdag bekendgemaakt zich terug te trekken uit een wereldwijd samenwerkingsverband van centrale banken dat zich bezighoudt met het bestuderen van klimaatrisico's. De stap komt drie dagen voor de inauguratie van de aankomende president Donald Trump.

De Fed stelt in een verklaring dat de centrale bank uit de klimaatcoalitie stapt, omdat het werkterrein van het samenwerkingsverband steeds verder is uitgebreid. Hierdoor beslaat het nu een breder scala aan onderwerpen die buiten het wettelijke mandaat van de Fed vallen, aldus de centrale bank.

De Fed staat de laatste jaren onder druk van Republikeinse wetgevers, onder andere vanwege zorgen dat klimaatoverwegingen te veel invloed hebben gehad op financiële regelgeving. Het Netwerk van Centrale Banken en Toezichthouders voor het Vergroenen van het Financiële Systeem (NGFS) bestaat sinds 2017. De Amerikaanse centrale bank is er sinds 2020 bij aangesloten.

Meer uit Financieel

Winst Micron stijgt hard door honger AI-sector naar geheugenchips

BOISE (ANP) - Chipfabrikant Micron heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Het Amerikaanse bedrijf is een belangrijke producent van geavanceerde geheugenchips. Doordat grote techbedrijven massaal investeren in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie, is de vraag naar dat soort halfgeleiders hard gestegen.

1 uur geleden
Chipaandelen drukken weer op beursgraadmeters in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend lager geëindigd. Chipbedrijven daalden opnieuw in aanloop naar de publicatie van cijfers van Micron na de slotbel. Chipaandelen gingen eerder deze week ook al omlaag na de razendsnelle opmars in de afgelopen maanden die werd gevoed door optimisme over de uitgaven aan datacenters voor AI-toepassingen.

1 uur geleden
Evacuatie zeevarenden bij Hormuz duurt enkele weken, denkt IMO

LONDEN (ANP) - De evacuatie van ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zal "enkele weken" in beslag nemen. Dat is de inschatting van secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties. Het is de bedoeling dat schepen die vastzaten door de sluiting van de Straat van Hormuz stapsgewijs weg kunnen, nu Iran die zeestraat heeft geopend als onderdeel van een voorlopig vredesakkoord met de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Elon Musk na koersdaling SpaceX geen biljonair meer

NEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.

4 uur geleden
Damrak toont geen herstel, chipbedrijven weer omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.

6 uur geleden
Brussel wil snijden in dividendbelasting voor vereenvoudiging

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.

6 uur geleden
Brentolie voor het eerst sinds begin Iranoorlog onder 75 dollar

DEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.

8 uur geleden