Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federal Reserve trekt zich terug uit wereldwijde klimaatcoalitie

Federal Reserve trekt zich terug uit wereldwijde klimaatcoalitie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Federal Reserve heeft vrijdag bekendgemaakt zich terug te trekken uit een wereldwijd samenwerkingsverband van centrale banken dat zich bezighoudt met het bestuderen van klimaatrisico's. De stap komt drie dagen voor de inauguratie van de aankomende president Donald Trump.

De Fed stelt in een verklaring dat de centrale bank uit de klimaatcoalitie stapt, omdat het werkterrein van het samenwerkingsverband steeds verder is uitgebreid. Hierdoor beslaat het nu een breder scala aan onderwerpen die buiten het wettelijke mandaat van de Fed vallen, aldus de centrale bank.

De Fed staat de laatste jaren onder druk van Republikeinse wetgevers, onder andere vanwege zorgen dat klimaatoverwegingen te veel invloed hebben gehad op financiële regelgeving. Het Netwerk van Centrale Banken en Toezichthouders voor het Vergroenen van het Financiële Systeem (NGFS) bestaat sinds 2017. De Amerikaanse centrale bank is er sinds 2020 bij aangesloten.

Meer uit Financieel

KLM vliegt langer niet naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.

51 minuten geleden
IEA: Iran-oorlog zorgt voor grootste verstoring oliemarkt ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.

1 uur geleden
KVNR: reders evacueren bemanning Perzische Golf voorlopig niet

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders evacueren de bemanning op schepen in het Midden-Oosten voorlopig niet. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Schepen in de Perzische Golf zijn sinds het uitbreken van de Iranoorlog doelwit van aanvallen. Donderdag kwam een opvarende om het leven bij een aanval op twee tankers voor de kust van Irak.

1 uur geleden
India in gesprek met Iran over veilige doorgang tankers

NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Iran om de veilige doorgang te verzekeren van minstens twintig tankers die in de Straat van Hormuz liggen, melden ingewijden. Donderdagochtend viel Iran twee olietankers aan in Iraakse wateren en woensdagochtend werd ook een Thais schip geraakt dat in de straat lag. Door de smalle waterweg stroomt normaal gesproken een vijfde van de wereldwijde olie, maar is sinds de Iranoorlog in principe gesloten.

1 uur geleden
Reisorganisatie: meer vakanties in Europa door oorlog

DEN HAAG (ANP) - De oorlog in Iran en de onrust die dit wereldwijd veroorzaakt, zorgt ervoor dat meer mensen kiezen voor een vakantiebestemming in Europa. Ook worden er meer pakketreizen geboekt, zegt reisorganisatie Sunweb. Ook TUI ziet veranderingen in het zoek- en boekgedrag.

1 uur geleden
Nederlandse fabrikant stapt met Rheinmetall in defensietrailers

WIJCHEN (ANP) - Trailerfabrikant Nooteboom gaat samen met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall zware militaire trailers bouwen. Het familiebedrijf uit Wijchen stapt met Rheinmetall in een snelgroeiende markt.

1 uur geleden
AEX-index licht omlaag door aanhoudende stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de verstoringen van de olietransporten uit de regio. De aangekondigde recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is er vooralsnog niet in geslaagd de oliemarkt te kalmeren.

2 uur geleden