Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federal Reserve neemt waarschijnlijk pauze bij renteverhogingen

Federal Reserve neemt waarschijnlijk pauze bij renteverhogingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Federal Reserve zal waarschijnlijk later op woensdag de rente niet verder verhogen in de strijd tegen de inflatie. De centrale bank lijkt daarmee een pauze te houden na tien renteverhogingen op rij. De grote vraag is echter hoe lang de pauze zal duren.

Een ruime meerderheid van de economen verwacht dat de Fed de rente ongewijzigd zal laten. Bij het vorige rentebesluit in mei ging het Amerikaanse rentetarief nog met een kwart procentpunt omhoog tot een bandbreedte van 5,00 tot 5,25 procent. Dat is het hoogste niveau in zestien jaar.

Door lenen duurder te maken, remt de Fed de vraag in de economie af en dat zou ervoor moeten zorgen dat de prijzen niet meer zo hard stijgen. Het gevaar is wel dat de economie van de Verenigde Staten door de afnemende vraag in een recessie kan belanden.

Fed-voorzitter Jerome Powell wees er tijdens een toespraak in mei nog op dat krachtig ingrijpen door de centrale bank minder hard nodig is. Dat komt doordat er in de Amerikaanse financiële sector al sprake is van een zogeheten monetaire verkrapping als gevolg van de recente onrust in de bankensector. Banken zijn daardoor al voorzichtiger geworden met het verstrekken van nieuwe leningen, waardoor de leenkosten minder sterk hoeven te worden verhoogd om de vraag af te remmen.

Alle aandacht gaat echter uit naar wat Powell zal gaan zeggen over het toekomstige rentebeleid. Dinsdag werd namelijk bekend dat de inflatie in de grootste economie ter wereld in mei is afgekoeld tot 4 procent. De kerninflatie, waarin de sterk schommelende energie- en voedselprijzen niet worden meegenomen, blijft echter hardnekkig hoog en kwam uit op 5,3 procent. De kans is dan ook groot dat de Fed zelfs bij een rentepauze zal hinten op een mogelijke verdere verhoging in juli.

Meer uit Financieel

IMF stelt groeiverwachting wereldeconomie iets naar boven bij

BRUSSEL (ANP) - De wereldwijde economie groeit dit jaar naar verwachting iets harder dan eerder werd gedacht. Dat heeft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) maandag bekendgemaakt. Het fonds heeft zijn raming voor de mondiale groei licht naar boven bijgesteld. De verwachting voor de Nederlandse economie is hetzelfde gebleven ten opzichte van de vorige raming in oktober.

6 minuten geleden
Noorse premier noemt heffingen om Groenland onacceptabel

OSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre heeft maandag met afschuw gereageerd op de door Donald Trump aangekondigde importheffingen van 10 procent voor Europese landen die militairen naar Groenland sturen. Støre noemt de heffingen "onacceptabel". Noorwegen is, net als Nederland, een van de acht landen waarvoor de maatregel geldt.

48 minuten geleden
AEX-index zakt onder 1000 punten na heffingen Trump om Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met verlies begonnen en zakte bij opening onder het historische niveau van 1000 punten. Beleggers schrokken van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. De strafheffing gaat 1 februari in en geldt voor Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken.

1 uur geleden
OESO waarschuwt voor te grote afhankelijkheid van AI in onderwijs

PARIJS (ANP) - Aan een te grote afhankelijkheid van kunstmatige intelligentie (AI) in het onderwijs kleven risico's. Daarvoor waarschuwt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een maandag verschenen rapport. Als er te veel wordt geleund op de technologie, kunnen studenten "passieve consumenten" worden en docenten "toezichthouders", stelt de in Parijs gevestigde denktank.

1 uur geleden
Orderontvangst chiptoeleverancier ASMI hoger dan verwacht

ALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.

1 uur geleden
Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

2 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

3 uur geleden