
Federal Reserve laat rentetarief opnieuw onveranderd
WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente opnieuw onveranderd gelaten, in lijn met de verwachtingen op de financiële markten. Het rentetarief in de Verenigde Staten blijft daarmee staan tussen de 5,25 en 5,50 procent, nog altijd het hoogste niveau sinds 2001. De laatste renteverhoging dateert van juli vorig jaar. Daarmee probeerde de Fed de inflatie terug te dringen.
Volgens de Fed is er in de afgelopen maanden "enige verdere vooruitgang" geboekt in de strijd tegen inflatie. Daarmee komt het inflatiedoel van 2 procent volgens de Amerikaanse centrale bank dichterbij. De inflatie neemt echter nog niet voldoende af om de rente nu al te kunnen verlagen.
De hardnekkige inflatie heeft de centrale bank tot nu toe weerhouden de rente te verlagen. Volgens de meest recente inflatiecijfers lagen de Amerikaanse consumentenprijzen in juni 3 procent hoger dan een jaar eerder. Dat was minder dan de prijsstijging van 3,3 procent in mei en lager dan economen hadden verwacht. In vergelijking met de voorgaande maand daalden de prijzen zelfs licht, wat sinds het begin van de coronapandemie niet meer was gebeurd.
Fed-baas Jerome Powell verklaarde eerder deze maand al dat de argumenten voor een renteverlaging in de VS sterker zijn geworden. Hij benadrukte dat de inflatie nog boven de doelstelling van 2 procent ligt, maar gaf aan dat de centrale bank niet wacht tot het inflatiedoel is bereikt om de rente te verlagen. Op de financiële markten wordt nu gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank in september begint met het verlagen van de leenkosten.
Meer uit Financieel
SAS VAN GENT (ANP) - Het voedings- en grondstoffenbedrijf Cargill wil eind dit jaar stoppen met de verwerking van tarwe, de raffinaderij en de productie van ethanol in zijn fabriek in Sas van Gent. De gedeeltelijke stopzetting heeft mogelijk gevolgen voor ongeveer 120 medewerkers, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving van PZC.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse toezichthouder voor verkeersveiligheid heeft een onderzoek geopend naar Tesla's van het Model Y die in bepaalde gevallen niet open kunnen. In een aantal gevallen zaten inzittenden daardoor opgesloten in de elektrische auto, meldt een afdeling van de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA).
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De ledenraad van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) heeft Steve Evers benoemd tot de nieuwe algemeen voorzitter. Vorig jaar oktober overleed toenmalig voorzitter Peter Brussel onverwacht, waarna vicevoorzitter Lana Goutsmits-Gerssen zijn taken waarnam.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De Europese Unie blijft achter bij de Verenigde Staten en China in het tempo van economische hervormingen. Dat zegt Mario Draghi, voormalig premier van Italië en president van de Europese Centrale Bank (ECB). Een jaar geleden kwam Draghi nog met een uitgebreid rapport met aanbevelingen om de economische vernieuwing in de EU te versnellen.
1 uur geledenMANNHEIM (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in september onverwacht licht gestegen, na de scherpe daling in augustus. Dat meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Volgens het instituut is er voorzichtig optimisme onder financiële experts over de Duitse export. De huidige economische situatie blijft nog wel altijd zwak door alle onzekerheid aan het handelsfront.
2 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Autofabrikant Ford schrapt begin volgend jaar ongeveer duizend banen in zijn fabriek in Keulen, maakte het bedrijf dinsdag bekend. Als reden wordt de lage vraag naar elektrische auto's genoemd.
3 uur geleden