Federal Reserve laat rente voor de vijfde keer ongemoeid
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft de rente voor een vijfde keer ongewijzigd gelaten. Daarmee blijft het rentetarief in de Verenigde Staten liggen tussen een bandbreedte van 5,25 tot 5,50 procent. Op de financiƫle markten werd al verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de rente op het hoogste niveau sinds 2001 zou laten staan.
De Fed lijkt daarmee nog altijd de effecten van de eerdere renteverhogingen af te willen wachten. De laatste verhoging dateert van juli vorig jaar, waarmee de Federal Reserve heeft geprobeerd de inflatie terug te dringen. Inmiddels zijn de prijsstijgingen in de VS afgenomen, al waarschuwde de centrale bank in december nog dat de inflatie te hoog was.
Wel gaf de Fed aan open te staan voor een renteverlaging, al lijkt daar niet veel haast bij. Zo liet de Fed weten dat er meer vertrouwen moet zijn dat de inflatie "zich duurzaam in de richting van 2 procent beweegt". Daarvoor zal de Federal reserve "binnenkomende gegevens, de zich ontwikkelende vooruitzichten en de balans van risico's zorgvuldig beoordelen", aldus een verklaring. Eerder deze maand bleek nog dat de inflatie in december is uitgekomen op 3,4 procent.
Op de financiƫle markten werd gespeculeerd dat de Fed dit jaar de rente zal gaan verlagen, mogelijk al in maart. Ook de Amerikaanse centrale bank zelf heeft eerder aangegeven dit jaar waarschijnlijk te zullen beginnen met het verlagen van de leenkosten. Maar het tegenvallende inflatiecijfer over de december en de aanhoudende sterke groei van de Amerikaanse economie in het vierde kwartaal maakte die verwachting onzekerder.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.
30 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De belangenbehartigers voor huurders en woningcorporaties gaan samen pleiten voor regels die de huurstijging moeten beperken. Ze willen dat de huur voor sociale huurwoningen van corporaties jaarlijks met maximaal 4 procent mag stijgen. Dat moet wat corporatiekoepel Aedes en huurdersclub Woonbond betreft wettelijk worden vastgelegd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag flink lager geopend. De twijfel over de hoge waarderingen van de grote techbedrijven keerde weer terug na een negatieve ommezwaai op Wall Street. Donderdag leken de sterke kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia nog voor enige opluchting te zorgen. De resultaten van de belangrijke aanjager van de AI-opmars op de beurzen waren uiteindelijk niet voldoende om de zorgen over de hoge waarderingen en de forse AI-investeringen weg te nemen.
2 uur geleden