Federal Reserve laat rente voor de vijfde keer ongemoeid
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft de rente voor een vijfde keer ongewijzigd gelaten. Daarmee blijft het rentetarief in de Verenigde Staten liggen tussen een bandbreedte van 5,25 tot 5,50 procent. Op de financiële markten werd al verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de rente op het hoogste niveau sinds 2001 zou laten staan.
De Fed lijkt daarmee nog altijd de effecten van de eerdere renteverhogingen af te willen wachten. De laatste verhoging dateert van juli vorig jaar, waarmee de Federal Reserve heeft geprobeerd de inflatie terug te dringen. Inmiddels zijn de prijsstijgingen in de VS afgenomen, al waarschuwde de centrale bank in december nog dat de inflatie te hoog was.
Wel gaf de Fed aan open te staan voor een renteverlaging, al lijkt daar niet veel haast bij. Zo liet de Fed weten dat er meer vertrouwen moet zijn dat de inflatie "zich duurzaam in de richting van 2 procent beweegt". Daarvoor zal de Federal reserve "binnenkomende gegevens, de zich ontwikkelende vooruitzichten en de balans van risico's zorgvuldig beoordelen", aldus een verklaring. Eerder deze maand bleek nog dat de inflatie in december is uitgekomen op 3,4 procent.
Op de financiële markten werd gespeculeerd dat de Fed dit jaar de rente zal gaan verlagen, mogelijk al in maart. Ook de Amerikaanse centrale bank zelf heeft eerder aangegeven dit jaar waarschijnlijk te zullen beginnen met het verlagen van de leenkosten. Maar het tegenvallende inflatiecijfer over de december en de aanhoudende sterke groei van de Amerikaanse economie in het vierde kwartaal maakte die verwachting onzekerder.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging donderdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de Iranoorlog. De Nikkei in Tokio steeg bijna 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau van meer dan 63.000 punten. De Japanse beurs maakte daarmee een inhaalslag na de sterke koerswinsten op de beurzen wereldwijd eerder deze week. De financiële markten in Tokio waren toen dicht door een lange vakantieperiode in het land.
6 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor benzine en diesel zijn donderdag licht gedaald. Dat komt na een sterke daling van de olieprijzen door hoop op de oliemarkt op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de adviesprijs voor een liter Euro95 naar 2,630 euro, van 2,646 euro een dag eerder. Die voor diesel daalde naar 2,561 euro, van 2,587 euro op woensdag.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV klaagt dat HEMA bepaalde afspraken uit de oude HEMA-cao niet meer toepast sinds de keten in 2023 is overgestapt naar de cao Retail Non-Food. Volgens de bond mag dat niet en zou de overgang naar een andere cao geen vrijbrief zijn om arbeidsvoorwaarden te verslechteren.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn donderdag tot een voorlopig akkoord gekomen over veranderingen binnen de AI-verordening. Ze bereikten onder meer overeenstemming over een verbod op AI-toepassingen die zonder toestemming seksueel expliciete beelden creëren.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
6 uur geleden