Federal Reserve laat rente voor de vijfde keer ongemoeid
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft de rente voor een vijfde keer ongewijzigd gelaten. Daarmee blijft het rentetarief in de Verenigde Staten liggen tussen een bandbreedte van 5,25 tot 5,50 procent. Op de financiële markten werd al verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de rente op het hoogste niveau sinds 2001 zou laten staan.
De Fed lijkt daarmee nog altijd de effecten van de eerdere renteverhogingen af te willen wachten. De laatste verhoging dateert van juli vorig jaar, waarmee de Federal Reserve heeft geprobeerd de inflatie terug te dringen. Inmiddels zijn de prijsstijgingen in de VS afgenomen, al waarschuwde de centrale bank in december nog dat de inflatie te hoog was.
Wel gaf de Fed aan open te staan voor een renteverlaging, al lijkt daar niet veel haast bij. Zo liet de Fed weten dat er meer vertrouwen moet zijn dat de inflatie "zich duurzaam in de richting van 2 procent beweegt". Daarvoor zal de Federal reserve "binnenkomende gegevens, de zich ontwikkelende vooruitzichten en de balans van risico's zorgvuldig beoordelen", aldus een verklaring. Eerder deze maand bleek nog dat de inflatie in december is uitgekomen op 3,4 procent.
Op de financiële markten werd gespeculeerd dat de Fed dit jaar de rente zal gaan verlagen, mogelijk al in maart. Ook de Amerikaanse centrale bank zelf heeft eerder aangegeven dit jaar waarschijnlijk te zullen beginnen met het verlagen van de leenkosten. Maar het tegenvallende inflatiecijfer over de december en de aanhoudende sterke groei van de Amerikaanse economie in het vierde kwartaal maakte die verwachting onzekerder.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
17 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
17 uur geleden