Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federal Reserve komt met besluit over monetair beleid

Federal Reserve komt met besluit over monetair beleid

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken, komt woensdag na een tweedaagse vergadering met zijn besluit over het monetair beleid. Naar verwachting handhaaft de Fed zijn huidige opkoopprogramma's van obligaties en de renteniveaus om de economie te blijven stimuleren. De aandacht op de financiële markten zal vooral uitgaan naar de toelichting van voorzitter Jerome Powell en opmerkingen over het toekomstige beleid van de centrale bank en de hoge inflatie in de Verenigde Staten.

Bij de vergadering in juni gaf de Fed aan dat de eerste rentestappen nu worden verwacht in 2023, wat sneller is dan de centrale bank eerder had verwacht. Powell zei later in het Congres dat de Fed voorlopig nog niet over zal gaan tot het afbouwen van de steunprogramma's omdat de arbeidsmarkt in de VS nog niet voldoende is hersteld van de coronacrisis. Dat zorgde voor geruststelling op de aandelenmarkten.

Eerder deze maand zei de Amerikaanse president Joe Biden nog dat hij de oplopende inflatie als een tijdelijk verschijnsel ziet. Daarmee deelt hij die mening met de beleidsmakers van de Fed. Ook sprak Biden zijn vertrouwen uit in het beleid van de centrale bank.

Meer uit Financieel

Duitse reisbranche: tienduizenden toeristen vast in Midden-Oosten

ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.

57 minuten geleden
Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

1 uur geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

3 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

4 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

4 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

5 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

6 uur geleden