Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Federal Reserve houdt vrijwel zeker vijfde rentepauze

Federal Reserve houdt vrijwel zeker vijfde rentepauze

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Federal Reserve laat woensdag vrijwel zeker de rente voor de vijfde keer op rij onveranderd. Na een recordreeks van eerdere renteverhogingen om de inflatie te bestrijden, blijft het rentetarief in de grootste economie ter wereld daarmee liggen tussen een bandbreedte van 5,25 tot 5,50 procent. Dat is het hoogste niveau sinds 2001. Het rentebesluit wordt om 20.00 uur Nederlandse tijd bekendgemaakt.

De Fed houdt daarmee vast aan het standpunt om eerst de effecten van de eerdere renteverhogingen af te wachten. De inflatie in de Verenigde Staten is inmiddels flink afgekoeld, maar bij het vorige rentebesluit in december waarschuwde de Fed dat de inflatie nog altijd te hoog is. De beleidsmakers willen het liefst dat de prijzen in doorsnee met 2 procent stijgen. Eerder deze maand bleek echter dat de inflatie in december is uitgekomen op 3,4 procent.

Op de financiële markten wordt al volop gespeculeerd dat de Fed dit jaar de rente zal gaan verlagen. Ook de Amerikaanse centrale bank zelf heeft aangegeven dit jaar waarschijnlijk te zullen beginnen met het verlagen van de leenkosten. Aangezien lagere rentetarieven over het algemeen gunstig zijn voor de waarderingen van aandelen, bewegen de aandelenbeurzen in New York rond nieuwe recordstanden.

De grote vraag is echter wanneer de eerste renteverlaging zal worden doorgevoerd. Marktpartijen rekenden eerder op een renteverlaging in maart, maar die verwachting is verschoven door het tegenvallende inflatiecijfer over december en de aanhoudende sterke groei van de Amerikaanse economie in het vierde kwartaal. De kans op een eerste renteverlaging in maart wordt nu geschat op een kleine 50 procent en voor mei op 90 procent.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurslid: fossiele afhankelijkheid maakt Europa kwetsbaar

FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."

1 uur geleden
Topman Air India stapt op na rumoerige periode

GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.

1 uur geleden
Bijna een op de vijf Franse tankstations heeft brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.

2 uur geleden
IKEA in Duiven ook dinsdag hele dag gesloten

DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.

3 uur geleden
UMG schiet omhoog op Amsterdamse beurs na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.

3 uur geleden
Rapport: bijstandsgerechtigden komen lastiger aan het werk

UTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.

4 uur geleden
ING verbreekt verkoopovereenkomst Russische activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.

4 uur geleden