Fed zal 'gepast' reageren op coronavirus
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve staat klaar om "gepast" te reageren op de economische gevolgen van het coronavirus. Dat zei Jerome Powell, voorzitter van de koepel van Amerikaanse centrale banken. De fundamenten van de Amerikaanse economie zijn volgens hem sterk, maar de virusuitbraak vormt wel een steeds groter risico.
Veel economen hebben hun vooruitzichten voor de wereldwijde en Amerikaanse economische groei onlangs verlaagd wegens de epidemie. Op de financiƫle markten wordt daardoor steeds meer gekeken naar een mogelijke ingreep door de Federal Reserve, die volgende maand zou kunnen besluiten de rente te verlagen.
"De Federal Reserve houdt de ontwikkelingen en hun consequenties voor de economische vooruitzichten nauwgezet in de gaten", reageert Powell op die speculaties. De centralebankenkoepel zal zijn monetaire middelen inzetten voor zover dat passend is om de economie te ondersteunen, voegde hij daaraan toe.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht deze zomervakantie ruim 12,7 miljoen reizigers te verwelkomen. Dat zijn iets meer dan vorig jaar, toen in de periode van begin juli tot eind augustus ongeveer 12,4 miljoen passagiers via de luchthaven reisden.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML werden opgepikt na de zware koersverliezen een dag eerder. Ook op de Aziatische markten veerden de chipbedrijven op na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Beleggers moeten het verder stellen zonder richting uit de Verenigde Staten. De Amerikaanse beurzen blijven vrijdag dicht in verband met de viering van Onafhankelijkheidsdag op 4 juli.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Duizenden werknemers van Mercedes-Benz protesteren vrijdag tegen de geplande bezuinigingen bij de Duitse autofabrikant, waarbij personeel onder meer langer moet werken tegen hetzelfde salaris. Ook wordt gedemonstreerd tegen het grote banenverlies in de gehele Duitse auto-industrie. Vakbond IG Metall heeft gewaarschuwd voor een "hete zomer" met acties in de autosector.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld een extra lang weekend ingegaan. Verliezen voor techaandelen drukten op de graadmeters, hoewel nieuwe banencijfers de aandelen van veel andere bedrijven juist hoger zetten.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Christine Lagarde sluit niet uit dat ze voor het einde van haar tweede termijn vertrekt als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Ze houdt de mogelijkheid open om een "Europese stem" te laten horen tijdens de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar, zegt ze tegen zakenkrant Les Echos.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers die de pensioenen voor hun personeel regelen bij verzekeraars of premiepensioeninstellingen, moeten haast maken met de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. De transitie bij deze categorie pensioenen gaat nog te langzaam, stelt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in een voortgangsrapport.
14 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.
16 uur geleden