Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed zal 'gepast' reageren op coronavirus

Fed zal 'gepast' reageren op coronavirus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve staat klaar om "gepast" te reageren op de economische gevolgen van het coronavirus. Dat zei Jerome Powell, voorzitter van de koepel van Amerikaanse centrale banken. De fundamenten van de Amerikaanse economie zijn volgens hem sterk, maar de virusuitbraak vormt wel een steeds groter risico.

Veel economen hebben hun vooruitzichten voor de wereldwijde en Amerikaanse economische groei onlangs verlaagd wegens de epidemie. Op de financiële markten wordt daardoor steeds meer gekeken naar een mogelijke ingreep door de Federal Reserve, die volgende maand zou kunnen besluiten de rente te verlagen.

"De Federal Reserve houdt de ontwikkelingen en hun consequenties voor de economische vooruitzichten nauwgezet in de gaten", reageert Powell op die speculaties. De centralebankenkoepel zal zijn monetaire middelen inzetten voor zover dat passend is om de economie te ondersteunen, voegde hij daaraan toe.

Meer uit Financieel

China wil meer technologieën toevoegen aan lijst exportcontroles

BEIJING (ANP/RTR) - China wil veertig technologieën uit de sectoren kunstmatige intelligentie (AI), biogeneeskunde en zonne-energie toevoegen aan zijn lijst van technologieën waarvan de export verboden of aan beperkingen onderworpen is. Dat maakte het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekend.

18 minuten geleden
Herstel staalindustrie leidt tot meer kolen via Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De overslag van kolen in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar flink toegenomen, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Die stijging komt doordat er weer meer cokeskolen werden overgeslagen. Die kolen worden gebruikt in de hoogovens bij de productie van staal. Door problemen in de Europese staalindustrie lag de overslag vorig jaar op een uitzonderlijk laag niveau.

42 minuten geleden
Odido komt via miljardendeal volledig in handen van Apax

DEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf Odido wordt volledig eigendom van Apax Partners. De investeerder koopt mede-investeerder Warburg Pincus uit in een deal waarmee naar schatting miljarden euro's zijn gemoeid.

43 minuten geleden
Taiwan wil export AI-chips naar China beperken om handelsdeal VS

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan bereidt strengere controles voor op de export van AI-chips naar China om beter aan te sluiten bij het Amerikaanse beleid. Taipei is van plan AI-servers en geavanceerde halfgeleiders toe te voegen aan een lijst van gecontroleerde goederen. Dat heeft minister van Economische Zaken Kung Ming-hsin verteld aan persbureau Bloomberg.

45 minuten geleden
Italiaans vliegverkeer verstoord door technisch probleem

ROME (ANP) - Het vliegverkeer in Italië is verstoord door een technisch probleem bij de luchtverkeersleiding. De storing kwam in de nacht van donderdag op vrijdag aan het licht en wordt opgevangen met een noodsysteem, maar dat is niet in staat om de volledige vluchtcapaciteit af te handelen. Daardoor is het aantal vluchten verminderd, meldt de Italiaanse luchtverkeersleidingautoriteit ENAV.

2 uur geleden
Benzineprijs zakt bijna 5 cent na recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is deze week bijna 5 cent gedaald, nadat deze zaterdag een nieuwe recordhoogte had bereikt. De adviesprijs voor een liter Euro95 zakte van 2,732 euro op zaterdag naar 2,684 euro op vrijdag.

2 uur geleden
ASML en ASMI herstellen op Damrak na verkoopgolf in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Vooral de chipbedrijven werden weer opgepikt door geruststellende opmerkingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave van de hand. De zorgen over de hoge schuldenlast van CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, veroorzaakten eerder deze week een wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen.

2 uur geleden