Fed-voorzitter: economisch herstel van crisis wordt uitdagend
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het economisch herstel van de Verenigde Staten van de coronacrisis zal uitdagend worden en er is geen snelle oplossing. Dat zei voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve, de koepel van Amerikaanse centrale banken.
Volgens Powell zal de Amerikaanse economie uiteindelijk weer uit het dal klimmen, maar zal dit tijd en werk nodig hebben. "Het pad voor ons wordt waarschijnlijk zeer uitdagend", aldus de centralebankpresident, in een videoconferentie. Levens en levensonderhoud zijn verloren gegaan in de pandemie en de onzekerheid is groot, aldus Powell.
Powell verscheen eerder deze week in het Amerikaanse Congres om uitleg te geven over het beleid van de Fed tegen de crisis. Hij verklaarde toen al dat het nog altijd hoogst onzeker is hoe de Amerikaanse economie zich zal herstellen en dat het noodzakelijk is voor volledig herstel dat mensen vertrouwen hebben dat het virus onder controle is. Hij zei wel voorzichtige signalen van economisch herstel in de VS te zien.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.
38 minuten geledenASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de rendementen van vier warmteleveranciers. Uit een studie is volgens de toezichthouder gebleken dat zij in 2024 een hogere winst behaalden dan de toen geldende norm van 6,8 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.
2 uur geleden